Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2012 » Липень » 4 » На медичні теми: треба остерігатися у ці дні теплового удару
14:11
На медичні теми: треба остерігатися у ці дні теплового удару

СОНЦЕ  СТАЄ  НЕБЕЗПЕЧНИМ


На найближчі дні у Львові метеорологи прогнозують сонячну погоду за високої температури. Тому медики попереджають – остерігайтеся теплового та сонячного ударів.

 «Ті, хто планують провести ці спекотні дні на відкритому повітрі, мусять пам’ятати, що значне підвищення температури повітря разом із високою вологістю можуть негативно впливати на самопочуття та стан здоров’я, особливо людей похилого віку, дітей, людей, які страждають на захворювання серцево-судинної та дихальної системи. Внаслідок тривалого перебування на сонці може виникнути тепловий удар, тому просимо пам’ятати правила перебування надворі під час спеки», – наголошує начальник управління охорони здоров’я Володимир Зуб, повідомила прес-служба ЛМР.

Сонячний удар – це гострий хворобливий стан, який виникає через перегрів голови прямими променями сонця: кровоносні судини мозку розширюються, відбувається сильна притока крові до голови. В деяких випадках можуть виникати розриви дрібних кровоносних судин мозку, що може викликати порушення центральної та периферичної нервових систем людини.

Причина сонячного удару – сонце, що нещадно обпікає вашу непокриту голову або голе тіло. Також сонячному удару сприяють духота, безвітряна погода, переїдання, розпивання спиртних напоїв на пляжі. Небажано засинати під час загоряння, якщо боїтеся заснути – попросіть відпочиваючих поряд розбудити вас.

Ознаки сонячного удару – почервоніле обличчя, сильний головний біль, запаморочення. Потім починає темніти в очах, з’являються нудота, в деяких випадках – блювота. Іноді виникають кровотечі з носу і розлади зору. Якщо не надати допомогу, потерпілий непритомніє, в нього частішає дихання та пульс, порушується діяльність серця. Сонячний удар нерідко поєднується з опіками шкіри: почервоніння, міхури і т.д.

Тепловий удар – це гостро хворобливий стан внаслідок перегріву тіла. В результаті перегріву посилюються процеси теплоутворення з одночасним зменшенням або утрудненням тепловіддачі в організмі людини, що викликає порушення його життєвих функцій.

Перегріву тіла сприяє все, що порушує виділення поту і утруднює його випаровування: висока температура і вологість повітря, фізична робота в шкіряному, прогумованому або синтетичному одязі, перевтома, обезводнення організму, надмірна їжа, тривалі походи в жарку погоду. Отримати тепловий удар ще легше, ніж сонячний: сонце не є для нього необхідною умовою. Достатньо посилено попрацювати в дуже теплому одязі, через який не проникає повітря, або декілька годин провести в задушливому, погано вентильованому приміщенні.

Ознаки теплового удару – загальна слабкість, сонливість, головний біль, запаморочення. Потім обличчя червоніє, температура тіла підвищується (іноді навіть до 40 градусів за Цельсієм), часто бувають диспепсичні розлади – пронос, блювота. Якщо до цього часу не усунути причини, що викликали перегрів, у хворого починаються галюцинації, марення. Потім постраждалий непритомніє, його обличчя блідне, шкіра стає холодною та спостерігається її посиніння. Підвищується потовиділення, порушується серцева діяльність: пульс стає частішим але слабким. У такому стані людина може загинути, якщо вчасно не надати медичну допомогу.

Перша допомога однакова в обох випадках. Постраждалого необхідно негайно винести на свіже повітря в тінь або в прохолодне, добре вентильоване приміщення, розстебнути комір його одягу, а краще роздягнути до поясу, укласти на спину з підведеною головою. На голову покласти холодний компрес, тіло обернути мокрим простирадлом або обприскувати холодною водою. Постраждалому необхідно спожити велику кількість прохолодного пиття. Добре допомагає звичайна настоянка валеріани: 20 крапель на третину стакана води.

При розладі дихання необхідно злегка змочити ватку нашатирним спиртом (він є в кожній автомобільній аптечці) і кілька разів обережно піднесіть до носа потерпілого. У екстрених випадках, коли людина в непритомності, її дихання зупинилося, а пульс не простежується – не чекайте медиків! Пригадаєте, чому вас учили в школі, починайте робити штучне дихання і закритий масаж серця.

Сонячний і тепловий удари легко виникають у дітей, підлітків і людей похилого віку, оскільки через вік їх організм має певні фізіологічні особливості – система внутрішньої терморегуляції їх організму недосконала. Також до групи ризику можна віднести людей, непризвичаєних до спеки, людей з надмірною вагою, та людей, що страждають серцево-судинними і ендокринними захворюваннями або зловживають алкоголем.

Якщо ви відноситеся до однієї з цих груп, не чекайте, коли сонце і спека у прямому розумінні слова ударять по вашому здоров’ю. Профілактичні заходи можна вжити заздалегідь: уникати тривалої дії прямих сонячних променів на непокриту голову або тіло, прикривати голову шапкою або хусткою, чергувати відпочинок на пісочку з купанням, не засинати на сонці, не здійснювати в жаркий час дня тривалих екскурсій, більше пити.

Щоб попередити теплові удари, необхідно створити нормальні умови побуту та праці: підтримувати нормальну температура та рівень вологості у приміщеннях, здійснювати періодичне їх провітрювання. Одяг, що обраний «по сезону», допоможе вам значно зменшити ризик теплового удару.

Джерело - прес-служба ЛМР.

 

Переглядів: 913 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 29.03.2024, 08:32
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Липень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 359
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Iv. Stepura © 2024