Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2012 » Грудень » 14 » У первинних осередках Личаківської РО ТЧХ м. Львова: Всеукраїнський Тиждень права у СШ-49
11:07
У первинних осередках Личаківської РО ТЧХ м. Львова: Всеукраїнський Тиждень права у СШ-49

ПРАВА  ДИТИНИ


Ставши  учасниками Тижня права у цьому році, педагогічний колетив 

СШ-49  вирішив на  цей раз зробити акцент на правах своїх вихованців, 

які випливають з Конвенції ООН про права дитини.Первинний осередок Червоного Хреста у СШ-49 невеликий, близько 300  членів.  Його  очолює  вчителька  Віра Василівна Александрович. Коли розроблявся план Тижня права,  вона  внесла пропозицію включити у нього положення з основ міжнародного гуманітарного права, які стосуються дітей.Мирон Миколайович Мельник (у центрі - на знімку) , заступник директора  з навчально-виховної роботи закладу, підтримав цю пропозицію,  незважаючи на те, що хтось  з присутніх молодих  вчителів на нараді кинув жарт: «Тим, хто грає тільки  у сніжки, не потрібні знання про закони війни», відпарирувавши: «Знати про них треба,  але нехай  би  ці знання ніколи не застосовувалися у житті наших  вихованців»!Цю думку підтримав директор школи Йосип Васильович Тиран,  та  інші члени  педагогічного колективу, котрі мають  більший  досвід викладацької роботи.Головний тягар під  час проведення  Тижня  права у  школі ліг на плечі  Наталії Іванівної Мудрої, вчительки з правознавства.  Щоб бесіди про Конвенцію ООН з  прав дитини і міжнародне гуманітарне право  були нагляднішими, вона  разом  з  дітьми виготовила стенди  і плакати на цю тему. Частину з них розмістили по класах, а те що залишилося, виставили для загального огляду  у холлі. З них  тепер кожен може  дізнатися,  що  Конвенція про права дитини була прийнята резолюцією 44/25 Генеральної Асамблеї ООН від 20 листопада 1989 року. Конвенція ООН про права дитини - це угода між країнами, в якій записано, як уряд кожної країни має дбати про дітей. Цей особливий документ був ратифікований 193 країнами світу, крім США та Сомалі.Конвенція ООН про права дитини набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і з цього часу є частиною національного законодавства. В 1993 в Києві створено Всеукраїнський комітет захисту дітей. Згідно з Конвенцією в квітні 2001 прийнято Закон про охорону дитинства.

У 2003 та 2005 роках відповідно український Парламент ратифікував два факультативних протоколи до Конвенції:

·         про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції та дитячої порнографії

·         щодо участі у збройних конфліктах,.


 

Україна взяла на себе ряд зобов’язань з покращення добробуту дітей. І не тільки  на День  св. Миколая, коли  малоімущим  родинам,  де є 

діти,  видають солодкі подарунки, придбані  за державний кошт, але і  в інших випадках, набагато складніших і  життєво важливіших.


Витяг з Конвенції ООН про права дитини

 

Ст. 1 Дитиною вважається людина віком до 18 років 
Якщо тобі не виповнилося 18 років, ти вважаєшся дитиною. Ти ще ростеш, ходиш до школи, одним словом – формуєшся фізично та духовно.


Ст.2 Всі діти є рівними у своїх правах
Всі діти незалежно від походження, кольору шкіри, національності, статі, мови, є рівними у своїх правах


Ст.3 Всі діти мають право на любов та піклування 
Дитина має право на піклування батьків, родичів, громади та держави. Інтереси дітей є першочерговими.


Ст.6 Невід'ємне право дитини на життя
Життя кожної дитини є найціннішим не тільки для батьків. Кожна країна має забезпечувати вживання та здоровий розвиток дітей – своїх маленьких громадян


Ст.11,35 Захист дітей від викрадення та продажу
Обов'язки держави полягають у тому, щоб докладати всіх зусиль для попередження викрадання дітей, торгівлі дітьми та їх контрабанди. Діти – не товар, яким можна торгувати.


Ст.12,13 Всі діти мають право на власну думку
Кожна дитина може вільно висловлювати власну думку та погляди, причому, цим поглядом повинна приділятись увага при вирішенні будь-яких питань, що торкаються даної дитини.


Ст.15 Діти мають право на об'єднання
Дитина має право зустрічатись з іншими людьми, вступати до асоціацій, об'єднань, або ж створювати їх.


Ст.16 Всі діти мають право на особисте життя
Діти мають право на захист від втручання до їх особистого та сімейного життя. Не можна втручатись у листування дітей, порушувати їх честь та гідність.


Ст. 17 Всі діти мають право на інформацію
Держава забезпечує доступ дітей до всебічної інформації. Заохочується розповсюдження засобами масової інформації, матеріалів, які стосуються соціальних, культурних питань розвитку людини. Держава також запобігає розповсюдженню та впливу шкідливої для дитини інформації.


Ст.19,37. Діти не повинні стати жертвами насильства
Держава захищає дітей від брутального поводження з боку батьків або інших осіб, жодна дитина не може бути піддана катуванню, знущанню, незаконному арешту або позбавленню волі.


Ст. 20,21,25 Особлива турбота про дітей-сиріт
Держава повинна забезпечувати захист дитини, яка позбавлення сім'ї, надаючи відповідну альтернативу сімейному піклуванню.


Ст. 23,25 Особлива турбота дітям-інвалідам
Дитина-інвалід має право на особливе піклування та умови життя, які забезпечать її гідність та участь у житті суспільства.


Ст. 24. Всі діти мають право на медичну допомогу
Діти мають право на медичну допомогу за найвищими стандартами, які реально може забезпечити держава. Жодна дитина не може бути позбавлена доступу до ефективної охорони здоров'я.


Ст. 28, 29 Всі діти мають право на освіту
Дитина має право на освіту і обов'язок держави – забезпечити доступну для кожної дитини безкоштовну обов'язкову початкову освіту та заохотити її до отримання середньої освіти.


Ст. 27. Діти мають право на повноцінне харчування
Кожна дитина має право на рівень життя, необхідній для її фізичного, розумового, духовного, соціального розвитку, батьки несуть відповідальність за забезпечення необхідного рівня життя дитини. Держава ж створює відповідні умови для реалізації цієї відповідальності.

Ст. 32,36 Діти не повинні залучатись до примусової праці
Дитина має право на захист у тих випадках, коли їй доручається робота, яка може нести загрозу її здоров'ю.
Держава встановлює мінімальний вік для прийому на роботу і визначає вимоги для умов праці неповнолітніх.

Ст.30 Всі діти мають право на національну самобутність
У кожного народу є своя мова, свої традиції, релігії, обряди. Діти мають право користуватися своєю національною культурою, рідною мовою та сповідувати свою релігію.


Ст. 31. Всі діти мають право на відпочинок
Діти мають право на відпочинок, дозвілля та участь у культурному та творчому житті.


Ст. 29. Всі діти мають право на розвиток талантів
В кожній дитині закладений певний дар. Завдання держави полягає в тому, щоб не лише вчасно поліпшити талановитих дітей, а й сприяти розвитку їх талантів та обдаровань.


Ст.33. Захист дітей від наркоманії
Діти мають право на захист від незаконного вживання наркотиків, а також від залучення до виробництва наркотичних речовин та торгівлі ними.

Ст. 37, 39. Жодна дитина не повинна бути скривджена
Жодна дитина не може бути піддана тортурам, жорстокому поводженню, покаранню та незаконному арешту. У випадках, коли дитина все ж постраждала, держава забезпечує необхідну соціальну реабілітацію та лікування.


Ст. 37,40. Захист прав неповнолітніх правопорушників
Дитина, яка порушила закон, має право на таке поводження, що сприяє розвитку у неї почуття власної гідності та зміцнює повагу до прав і свобод людини.

Ст. 38. Дітей не можна залучати до бойових дій
Держава повинна вживати всіх можливих заходів, щоб діти не брали участі у військових діях. Жодна дитина віком до 15 років не повинна призиватись на службу до збройних сил. Держава повинна піклуватись про дітей, які постраждали від збройних конфліктів.


Ст. 42. Всі діти мають знати свої права
Держава зобов'язана як найширше знайомити як дорослих, так і дітей з правами, відображеними у Конвенції ООН про права дитини.


Фото – Ірини Дзіклевич

Ірина Апостолюк, голова Личаківської РО ТЧХ м. Львова

 

 

……………………………………………………………

Переглядів: 1607 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 09.02.2023, 03:59
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Грудень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 353
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023