Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2013 » Квітень » 9 » Щоденник Всеукраїнського місячника Червоного Хреста – день 9: репортаж з ендокринологічного диспансеру
20:03
Щоденник Всеукраїнського місячника Червоного Хреста – день 9: репортаж з ендокринологічного диспансеру

КРИЛА  ГУМАННОСТІ


Дев'ятий день Всеукраїнського місячника Червоного Хреста редакція сайту вирішила присвятити розповіді про участь у ньому первинного осередку Товариства Львівського обласного ендокринологічного диспансеру, який налічує понад п"ять десятиліть своєї історії, і в нього входить зараз близько 100 членів - лікарів, медичних сестер, технічних працівників.

Якщо проблема зобу раніше була локальним захворюванням, яке стосувалося переважно мешканців гірських районів, то зараз, після Чорнобиля, його ареал зріс у не очікувано великій кількості. Щоб явище не набрало рис епідемії, захворювання століття контролює і успішно долає, у переважній більшості, Львівський обласний ендокринологічний диспансер. І запорукою цього є і високий фаховий рівень його працівників, а також просвітництво, на яке тут покладають великі надії.

Загалом у Львівському обласному ендокринологічному диспансері є 100 ліжко-місць, з них 20 – дитячих. Торік на харчування одного дорослого пацієнта в день витрачали 6, 89 грн, на дитину – 7, 63. У центрі є 149 штатних одиниць.
Первинний осередок Товариства Червоного Хреста, який очолює понад 20 років старша медична сестра ЛОЕД  Наталія Миколаївна Шипка (на знімку - крайня справа) – активний учасник Місячника. І допомагає голові осередку у його плануванні і проведенні, активіст Червоного Хреста, старша медична сестра поліклінічного відділу ЛОЕД Мирослава Євгеніївна Мацько (на знімку – крайня зліва).  

Під час Місячника осередок Червоного Хреста у ЛОЕД взявся розповсюдити не тільки 100 марок «Членський внесок», але і прочитати лекції та провести бесіди з юними членами Товариства з приводу сангігієни, особливості догляду за хворими з ендокринологічними захворюваннями, історію червонохрестівського руху в Галичині.

На планах Львова 1844, 1872, 1890 рр. – невелика садибна будівля. На поч. ХХ ст. тут збудували притулок "Дитятка Ісуса" для підкинутих немовлят та матерів з малими дітьми, якими опікувалися монахині. Після війни розміщено тут Львівський обласний ендокринологічний диспансер. Для якого у 1980-х добудували новий корпус

Тож минуло вже 67 років відтоді, коли в повоєнний період у Прикарпатському регіоні були мобілізовані наукові колективи клінічного та фундаментального спрямування Львівського державного медичного інституту та практичної охорони здоров’я на боротьбу з ендемією зоба. Організаційна частина цієї проблеми була покладена у 1946 році на новостворений Львівський обласний протизобний диспансер, колектив якого очолила кандидат медичних наук Вероніка Іванівна Станєва.


Сьогодні це потужна науково-­практична ендокринологічна структура профілактичного спрямування, яку очолює головний лікар Львівського обласного ендокринологічного диспансеру, головний спеціаліст з ендокринології Головного управління охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Юрій Миронович Вендзилович (на знімку).Обласний ендокринологічний диспансер є організаційно-методичним та діагностично-лікувальним центром ендокринологічної служби у Львівській області. До його складу входять:

-Інформаційно-аналітичний відділ

-поліклінічне відділення на 150 відвідувань в зміну, де здійснюється амбулаторно -  консультативний прийом ендокринних хворих ендокринологами та спеціалістами вузького профілю (лікарями УЗД, невропатологом, офтальмологом, кардіологом, хірургом, стоматологом), спеціалістами параклінічної служби (рефлексотерапевтом, фізіотерапевтом, спеціалістом кабінету ГБО); на базі поліклініки працює денний стаціонар на 10 ліжок;

-2 стаціонарних відділення (діабетологічне і ендокринологічне) на 100 ліжок, з виділеними  20 дитячими ліжками;

-клініко-діагностична лабораторія з загально клінічним, гематологічним, біохімічним та  імунологічним підрозділами.

Львівський обласний ендокринологічний диспансер веде патронат над районними та міськрайоними лікувально-профілактичними закладами області. Під час виїздів на місця, а їх за 2012 р. було 95, висококваліфікованими медичними працівниками диспансеру надавалася допомога хворим з ендокринною патологією найвіддаленіших куточків Львівщини.

Найголовніша мета, яку ставлять перед собою працівники ЛОЕД, наголошує лікар-методист інформаційно-методичного відділу Андрій Юрійович Підсадочний, - це навчити пацієнта жити з цукровим діабетом. Робота стаціонару скерована як на покращення лікування хворих за рахунок впровадження нових методик обстеження хворих і нових методів їх лікування, так і скорочення терміну перебування хворого на ліжку.

Кількість пролікованих хворих у 2012 р.- 1903, в тому числі 263 дитини. Проведено хворими всього 24 645 ліжко-днів.

Лише за березень 2013 р. пройшли обстеженя 4288 пацієнтів, з них дітей - 489. Було зроблено обстеження на такі недуги, як: цукровий діабет, захворювання щитовидої та паращитовидної залоз, ожиріння, захворювання наднирників, зобу, в т.ч. - ендомічного, який набув значного поширення у Прикарпатті, у зв"язку з недостачею йоду.

У цьому ж місяці було проліковано у стаціонарі 188 осіб з діагнозами - цукровий діабет, 37 осіб - щитовидної залози.

 Для досягнення компенсації цукрового діабету під час перебування пацієнта в стаціонарі методика базисно-болюсного введення препаратів інсуліну ультракороткої дії та аналогів інсуліну без опікової дії, помпова інсулінотерапія для корекції критичних станів, пов’язаних з цукровим діабетом.

Для контролю за ступенем компенсації, хворим проводилося визначення рівня глікозильованого гемоглобіну, обстеження на пристрої цілодобового моніторингу глікемії, а для раннього виявлення діабетичної нефропатії – визначався рівень мікроальбумінурії.
Лабораторне відділення ЛОЕД, де працює лаборантом Оксана Сьорак (на знімку), проводить обстеження як амбулаторних, так і стаціонарних хворих та хворих денного стаціонару. Основна увага надається проведенню обстежень стану вуглеводного обміну у хворих на цукровий діабет, а також біохімічних показників, що вказують на ускладненням цукрового діабету. В усіх добрих справах, які є на рахунку у колективу ЛОЕД, є внесок і членів осередку Червоного Хреста. Девіз Всеукраїнського місячника цього року – «Сила гуманності» якнайкраще підходить до діяльності цього дружнього колективу медиків.

А крила гуманності їм надає клятва Гіппократа, якій лікар повинен бути вірним усе своє життя.

Побажаймо ж їм завжди бути на обраній висоті, і з легкістю, і самовідданістю слідувати своєму життєвому кредо!

 

Фото – автора

 

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО ТЧ м. Львова

 

Переглядів: 2644 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 1
1  
Доброго дня. Хотів би пару слів стосовно гуманності ЛОЕД (Львівський Обласний Ендокринологічний Диспансер)
Хворію на цукровий діабет 1 типу 18 років. Страждаю, як наслідок, на тяжкі ускладнення пов'язані з хворобою.
Звернувшись до Львівського обласного ендокринологічного диспансеру у призначений завідувачем ендокринологічного відділення Гук Орестом Михайловичем день 20.06.2013р., (з попереднім записом у чергу взимку!!!), мені було цинічно і в грубій формі відмовлено ним у госпіталізації та лікуванні, незважаючи на наявність вільних місць, та відкрито натякаючи, що ліжка у відділенні платні, відмовив і просто зачинив переді мною двері, чим грубо порушив моє КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО, ЗАКОН УКРАЇНИ та Основи законодавства України про охорону здоров'я. Вважаю, що Гук Орест Михайлович не заслуговує на цю посаду, це не готель, де люди повинні платити за ліжка, тим більше у такий хабарницький кишеньковий спосіб. Бо в інший спосіб його лікарська етика - нахабно зачинити перед носом хворого інваліда двері. Таке враження, що я прийшов не за допомогою до професіонала, а до нього додому чи в його приватний готель.
Мені не вдавалося отримувати належну допомогу та відвідувати стаціонарне лікування декілька років, стан дуже тяжкий, тому звертаюсь до вас з великим проханням розібратися у даному питанні або надати контактні дані, тел., e-mail або поштову адресу де я міг би звернутися за допомогою та оскаржити таку поведінку "лікаря-бізнесмена". Я вже звернувся до правоохоронних органів по місцю розташування диспансеру з відповідною заявою, але враховую, що МОЗ чи відповідна з ланок теж повинні прийняти міри і розібратися у цій справі, страждаю від дій цього "керівника" не тільки я, відгуки інших хворих теж будуть враховуватись.
Відмовивши мені у лікуванні не втрачаю надії знайти медичний заклад у іншій області України.
P.S. Скаржуся, бо вже нема де подітися, здоров'я залишилося зовсім трохи та інших людей шкода. В той день по дорозі втратив свідомість, ледве добрався додому, вже думав що то остання поїздка до лікарні.
З повагою, Сергій, 44 роки.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 23.01.2018, 18:40
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 306
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2018Хостинг від uCoz