Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2014 » Березень » 22 » Червоний Хрест Терпопільщини - у підготовці до війни, яку можуть розв'язати в Україні «анексатори» з Півночі
14:15
Червоний Хрест Терпопільщини - у підготовці до війни, яку можуть розв'язати в Україні «анексатори» з Півночі

ЗАВБАЧЛИВІСТЬ – ПОРЯТУНОК У ЕКСТРЕМАЛЬНИХ СИТУАЦІЯХ

 

  Збільшення ризиків та загроз 

  природного, техногенного та 

  політичного характеру,  показує, 

  що найбільш перспективним та 

  дієвим є напрямок діяльності по

  активному залученню в процес 

  підготовки до надзвичайних 

  ситуацій населення.

 

 

 

 

 

 

Дуже важливим в цьому контексті є навчання населення навичкам першої допомоги.

 

Як відомо, МОЗ України прийняло низку розпоряджень та наказів про створення системи навчання окремих категорій немедичних працівників навичкам надання першої допомоги, усвідомлюючи необхідність створення діючої системи невідкладної швидкої допомоги.

 

Товариство Червоного Хреста України відповідно до наказу №132 від 02.03.2009 р. також може брати участь в навчальному процесі.

 

Концепція розвитку системи підготовки  населення

з питань надання першої допомоги ТЧХ України

Як відомо, у травні 2010 року було успішно завершено процес сертифікації учбового процесу в Європейському референс – центрі першої допомоги Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Товариство Червоного Хреста України отримало сертифікат відповідності  європейському стандарту  програмам навчання першого (12-годинна програма) та другого (48-годинна програма) рівнів.

 

Тоді ж створена Концепція розвитку системи підготовки населення з питань надання першої допомоги, загальна мета якої – підготовка населення до реагування на надзвичайні ситуації з метою зниження смертності та інвалідізації серед постраждалих. Як показує світова практика, саме ці знання нерідко рятують життя постраждалого. Із збільшенням чисельності ДТП, природних стихій та непередбачуваних ситуацій, такі тренінги стали пріоритетними в діяльності Товариства.

 

Крім того, це крок назустріч європейським країнам, де подібні курси та тренінги стали обов’язковими серед владних, силових структур, підприємств та установ.

 

 “Навчання по наданню першої медичної допомоги у нинішній час стало просто нагальною необхідністю”

 

Як повідомили прес-службі департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації, працівники Тернопільського обласного Товариства Червоного Хреста України організовують різні заходи, одним із яких вже постійнодіючими стали курси для всіх бажаючих, які хочуть навчитися надавати першу допомогу. Працює з майбутніми волонтерами сертифікований фахівець – тренер з навчання населення навикам надання першої допомоги в екстремальних умовах, волонтер Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста, лікар-хірург хірургічного відділення поліклініки Тернопільської комунальної міської лікарні №2 Віктор Шацький (на знімку).

 

У нинішній час, за словами Віктора Васильовича, “навчання по наданню першої медичної допомоги стало просто нагальною необхідністю”.

 

Загалом, курси проводяться для працівників організацій, студентської молоді та інших цільових груп неорганізованого населення. Курси проводяться по 12-годинній програмі у групах по 8 – 10 чоловік. Кожен з них повинен на манекені, муляжах спробувати провести етапи серцево-легеневої реанімації, зупинити кров, зреагувати в тій, чи іншій ситуації, навчитися основам догляду за хворими та пораненими. Для більш реалістичного відтворення певних екстремальних ситуація використовую метод імітації ран, і т.д.

 

По закінченню курсів учасники отримують сертифікати. На даний час видано уже 36 таких сертифікатів.

 

Для бажаючих стати волонтерами по наданню першої допомоги обмежень за віком не має

 

 - У зв’язку з численними дзвінками громадян абсолютно різного віку, які бажають пройти курси – продовжує тренер з навчання населення навикам надання першої допомоги в екстремальних умовах, – на даний час створюється групи по віку та по направленню діяльності, аби підібрати графік, прийнятний для кожного – пояснив Віктор Шацький.

 

Також відомо, що обмежень за віком для бажаючих стати волонтерами по наданню першої допомоги не має. Адже, за словами тренера, “навіть працівникам супер-маркету можуть знадобитися навики надання першої допомоги до приїзду “швидкої”.

 

- Враховуючи ситуацію в країні, також проводяться спільно з працівниками Тернопільської обласної організації Товариства Червоного Хреста України інтенсивні курси (6 год.) для представників Самооборони. У таку програму включені теоретичні та практичні заняття щодо надання першої допомоги при ранах, кровотечах, опіках, травмах, отруєннях газами, а також серцево-легенева реанімація та транспортування потерпілих.

 

До слова, такі курси уже відвідало 114 осіб, зокрема і представники Самооборони. Також з представниками Самооборони заплановане подібне спільне навчання для ще близько 50 чоловік.

 

Слід зазначити, що працівниками Тернопільської організації Червоного Хреста постійно проводяться роз’яснювальні лекції у вищих навчальних та інших учбових закладах Тернопільщини. Так, сьогодні, було прочитано лекцію для 55 студентів ТНПУ ім. І. Пулюя на запрошення самих студентів.

 

У зв’язку з тривожними подіями в нашій країні, кожен громадянин нині може бути корисним.

 

Відтак, всі бажаючі можуть пройти курс надання першої долікарської допомоги, попередньо звернувшись та зареєструвавшись за наступними контактами:

тел. (0352) 52-10-62

Е- mаіl: redcross08@rambler.ru.

 

 

Світлана Гуменна,

прес-керівник департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

Джерело:

http://like.te.ua/події/новини/усі-бажаючі-можуть-пройти-курс-наданн/

 
Переглядів: 649 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 03.06.2023, 05:26
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 354
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023