Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2014 » Червень » 17 » Прес-конференція «Аби не стати жертвою гадюки»
21:53
Прес-конференція «Аби не стати жертвою гадюки»

ГАДДЯ  ЧАТУЄ

 

 

16 червня у прес-центрі ТРК «Львів» відбулась

прес-конференція «Аби не стати жертвою гадюки».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У конференції брали участь головний токсиколог Департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ігор

Маковецький, директор Львівського еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович та герпетолог

Ігор Хома.

 

 

 

 

 

«З початку цього року на Львівщині зареєстровано близько 9 випадків укусів змій, серед потерпілих 2-є дітей (жодна людина не померла від укусу). Найчастiше випадки укусiв змiй трапляються у гірських районах області. Щоб запобігти ускладнень внаслідок укусу необхідно негайно звернутися за медичною допомогою, а місце укусу обробити будь-яким атисептиком», — повідомив головний токсиколог Департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації Ігор Маковецький.

 

 

 

 

За словами Ігоря Антаховича, директора Львівського еколого-натуралістичного центру, за останні роки середньодобова і середня річна температура піднялась на кілька градусів, збільшилась середня вологість, а це призвело до активного розмноження плазунів в природі. Єдиним отруйним видом плазунів на Львівщині є гадюка європейська, отрута якої не є смертельною. Її можна відрізнити від інших видів змій за ромбічною формою голови та сірим окрасом. На відміну від змій вужі завжди мають жовті плями по боках голови.

 

«Змія ніколи не нападає, а лише захищається. Проте якщо ви перетинаєте її шлях, вона сприймає Вас як агресора, і тільки тоді може атакувати. Але це є захист, а не напад. Тому для того, щоб не допустити укусу необхідно дотримуватись трьох правил: не перетинати шлях змії, мати відповідний закритий одяг з цупкої тканини, чоботи з високими халявами та у разі появи будь-якого плазуна краще зупинитись, не роблячи ніяких рухів і почекати коли він піде геть», — наголосив Ігор Антахович.

 

 

 

Герпетолог Ігор Хома розповів, що змії все частіше зустрічаються у Сколівському, Турківському, Старосамбірському та Самбірському районах. Вони шукають місце, де можна сховатись, і у невпорядкованих домашніх господарствах цьому слугують будівельне сміття, шифер, старі сараї тощо.

 

Фото - Ольги Мельник

Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА

 

 

 

 

 

Переглядів: 777 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 26.04.2024, 11:17
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024