МЕДИЧНІ СЕСТРИ НА ВІЙНІ

Іспитом на милосердя для вихованців Червоного
Хреста України стала Друга світова війна. Саме
тоді Товариство підготувало і направило на
фронт понад 100 тисяч медичних
сестер, саніструкторів та сандружинниць.
Завдяки своєчасній та кваліфікованій медичній допомозі вдалося повернути у бойові частини більше половини поранених. Медичні сестри рятували бійців на полі бою, не зважаючи на те, до якої армії вони належать. Tак вони виконували не тільки свій обов’язок медичного працівника, а й проявляли пощаду і милосердя до ворога.

Подвиг тринадцяти українських сестер милосердя, учасниць бойових дій відзначений нагородою імені Флоренс Найтінгейл – справжній подвиг в ім’я життя, хоч і завершувався він часто зі зброєю в руках. Подвигами уславили себе й Червоний Хрест тисячі дівчат та жінок, які в лихоліття, закінчивши курси медсестер і санінструкторів, добровільно пішли на фронт – туди, де свистіли кулі, рвали землю снаряди, де лилася кров і страждали люди.

У тилу фронту у осередках Товариства Червоного Хреста України значну увагу приділили не лише підготовці санітарних інструкторів та медсестер, але й збиранню крові для забезпечення нею шпиталів. Перший донорський пункт був відкритий у червні 1941 року в Києві на вулиці Виноградній. Саме Червоний Хрест тоді став ініціатором безоплатного донорства, що й донині дає змогу медичним закладам оперативно надавати допомогу в екстремальних ситуаціях.

Та після закінчення війни спокій і мир не скоро повернулися на українську землю. Не було його і у рядах Товариства Червоного Хреста. Одна з його гілок пішла у підпілля і надавала допомогу пораненим бійцям народно -визвольного руху на чолі з Катериною Зарицькою, головою Українського Червоного Хреста у лавах ОУН-УПА в 1943-1947 рр. Див. - http://lviv-redcross.at.ua/index/0-25
(Повністю матеріал подано у рубриці «Світлиця «Калина-UA» за адресою - http://lviv-redcross.at.ua/publ/1-1-0-22)
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
Прес-служба Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|