БІЛОРУСЬ - ПРИТУЛОК ДЛЯ БІЖЕНЦІВ

Проблеми перебування біженців на
Гомельщині обговорили в ході робочої
зустрічі з представниками Міжнародного
Комітету Червоного Хреста.
В рамках зустрічі представники комітету з праці, зайнятості та соціального захисту Гомельського облвиконкому, управління з громадянства і міграції УВС Гомельського облвиконкому, управління освіти Гомельського облвиконкому, управління з праці, зайнятості та соціального захисту Гомельського міськвиконкому, Гомельської обласної організації Білоруського Товариства Червоного Хреста, УЗ «Гомельська центральна міська поліклініка» обговорили аспекти працевлаштування біженців з України, надання їм житла та надання медичної допомоги.
«Більшість біженців прибули з двох областей України, - Луганської та Донецької, - уточнив керівник програм з відновлення сімейних зв'язків і міграції Міжнародного Комітету Червоного Хреста Андрій Нечай. - Можливо, їх число буде збільшуватися. Червоний Хрест продовжить сприяти вирішенню проблем суто гуманітарного характеру: надавати мігрантам продукти харчування, засоби гігієни. Необхідно зробити ставку і на інформування мігрантів в питаннях оформлення документів та пошуків роботи».
З квітня 2014 року в УГіМ УВС Гомельського облвиконкому звернулося понад 1000 громадян України. З них 32 людини звернулися з клопотаннями про надання статусу біженців або додаткового захисту в Республіці Білорусь.
«Нині громадянам України роботодавцями вже видано 1415 спеціальних дозволів на право заняття трудовою діяльністю в Білорусі. 17 отримали дозволи на постійне проживання як іноземні громадяни, котрі є працівниками або фахівцями, яких потребують білоруські організації та підприємства. На даний момент 705 роботодавців області вже працевлаштували іноземних громадян», - пояснив заступник начальника управління з громадянства і міграції УВС Гомельського облвиконкому Андрій Шарманов.
Основні зусилля в роботі держслужб спрямовані на працевлаштування мігрантів з можливістю надання їм житла. В комітеті з праці, зайнятості та соціального захисту облвиконкому створено банк таких вакансій, переважно в сільській місцевості. Зараз їх налічується більше 340. Знайти пропозиції щодо працевлаштування можна на сайті Гомельського облвиконкому. Відомості про наявність вільних робочих місць і житла в організаціях регіону можна отримати також в УГіМ УВС Гомельського облвиконкому.
Варто відзначити, що з житловим питанням не стикаються тільки ті мігранти, у яких на Гомельщині є родичі, здатні дати їм дах над головою, або ті, хто згоден зайняти вільні вакансії в міських селищах. Проблем з наданням гуртожитку або квартир в агромістечках регіону немає. Бажаючим залишитися в Гомелі доводиться складніше, оскільки не у всіх роботодавців є можливість в межах міста надати потенційному співробітнику ліжко-місце.
За словами учасників зустрічі, мігрантам із країни-сусідки надається можливість продовжити навчання в гомельських вузах за умови, якщо на факультетах є вільні бюджетні місця. Школярі ж будуть проходити навчання в середніх загальноосвітніх закладах. Що стосується питання прийому малюків в дитячі сади, то вже 32 дитини оформлені у районні та міські освітні установи для дітей дошкільного віку. Також біженці можуть користуватися медичними послугами, вагітним гарантовано спостереження до пологів.
Автор: Олена Байдан
Фото: Ірина Чернявська
Джерело:
http://newsgomel.by/news/voprosy-prebyvaniya-bezhencev-v-regione-obsudili-v-gomele
|