Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2015 » Травень » 30 » 30 травня – Всесвітній день боротьби з астмою і алергією
00:34
30 травня – Всесвітній день боротьби з астмою і алергією

 

АЛЕРГІЯ – БИЧ  МЕГАПОЛІСІВ

 

     

     Всесвітній день боротьби проти бронхіальної астми був

     заснований за рішенням Всесвітньої організації охорони

     здоров’я і відзначається щорічно 30 травня спільно з

     Всесвітнім днем хворого на алергію.

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета заходів, що проводяться в цей день - залучення уваги громадськості до цих важливих проблем. Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Однією з причин алергії є величезне антигенне навантаження на організм через негативний вплив природних і техногенних подразнюючих чинників. Алергічні захворювання найбільш поширені в мегаполісах - тут рівень захворюваності може сягати 60% від усього населення.

 

Алергія - це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза​​, тополиний пух та ін.), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

 

Алергічна реакція може проявляється як алергічний риніт, сльозотеча (кон'юнктивіт), бронхіальна астма, шкірні реакції, кропив'янка (свербіж, висип, тощо), набряк Квінке, анафілактичний шок.

 

Бронхіальна астма - хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, яке характеризується зворотньою бронхіальною обструкцією і гіперактивністю бронхів внаслідок підвищеної чутливості до алергенів.

 

Клінічно бронхіальна астма проявляється нападами задухи, переважно ввечері та вночі; кашлем; важким диханням з утрудненим видихом, зі свистом, що чути на відстані; відчуттям нестачі повітря та стиснення в грудній клітці.

 

Бронхіальна астма – проблема світового значення, що перебуває зараз у центрі уваги клініцистів різних спеціальностей. Це одне з найбільш поширених хронічних захворювань у світі. За статистикою понад 5% дорослого населення і 10% дитячого страждають на це захворюванням. Астма не може бути вилікувана повністю. Проте належне інформування громадськості, своєчасна діагностика і терапія можуть допомогти контролювати перебіг астми і жити повноцінним життям.

 

За словами головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з алергології Анізії Бандрівської кількість захворювань на бронхіальну астму зростає з року в рік у всьому світі, на Україні та, зокрема, на Львівщині.

 

Так, за 2014 рік у Львівській області було зафіксовано 9 200 захворілих на бронхіальну астму (поширеність складає 4,6 на 1000 дорослого населення). Щороку збільшується кількість хворих на полінози та алергічні риніти, так, за минулий рік виявлено 2500 випадків полінозу та 5900 - алергічного риніту серед дорослого населення. 

 

«Поширеність захворюваності на бронхіальну астму по Львівській області серед дітей  складає 1822 випадки (4,5 на 1000 дитячого населення), на алергічний риніт – 4371 (10,8 на 1000 дитячого населення), атопічні дерматити – 7325 (18,3 на 1000 дітей).  Проте поширеність набагато вища, адже пацієнти не завжди звертаються до алерголога, а проходять лікування у інших спеціалістів», - доповнює Роксолана Головин, головний позаштатний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з дитячої алергології .  

 

Більш поглиблені методи діагностики на алергічні захворювання та бронхіальну астму на Львівщині дають змогу вчасно виявити недугу та розпочати лікування сучасними фармацевтичними засобами.   

 

Шановні громадяни!

Бережіть своє здоров’я та вчасно звертайтесь до лікаря!  

 

 

 

Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

Джерело:

http://www.guoz.lviv.ua/ukr/news/lvivnews/4378.html

 

Переглядів: 646 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 19.04.2024, 21:07
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 360
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024