Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2015 » Липень » 4 » Поради патронажної медичної сестри Червоного Хреста Галини Піскоровської: як адаптуватися до спеки
16:57
Поради патронажної медичної сестри Червоного Хреста Галини Піскоровської: як адаптуватися до спеки

 

ЗІ СПЕКОЮ – НЕ ЖАРТУЮТЬ!

 

   

    Літо 2015 р. ввійде в історію, мабуть, як одне із

    найспекотніших за час метеоспостережень. Як

    ми уже повідомляли, від теплових ударів в Індії,

    Пакистані, Ізраїлі, Бангладеш загинули кілька

    тисяч людей. Тепер спека завітала й в Україну.

 

 

 

 

 

 

 

На знімку: Галина Піскоровська на санітарному посту Червоного Хреста

 

В останні дні у Львові припікає немилосердно так само, як в Одесі, Миколаєві, Херсоні. Тож Личаківська РО ТЧХ м. Львова перед своїм офісом, що по вул. К.Левицького, 71, виставила днями санітарний пост, де перехожі можуть виміряти артеріальний тиск, отримати інформаційно-пропагандистську літературу про Червоний Хрест, почути від медичних сестер кваліфіковані поради, як зберегти своє здоров'я в умовах небувалої спеки.

 

Багато відвідувачів намагаються потрапити на чергування до Галини Піскоровської, патронажної медичної сестри Личаківської районної організації Товариства  Червоного Хреста м. Львова. Вона має великий робочий стаж, високо ерудована і чуйна людина, котра вміє до кожного пацієнта знайти свій підхід.

 

 

 

 

Сьогодні поради Галини Піскоровської про те, як вберегтися від загрозливої спеки:

 

Літня спека є вельми небезпечною для переважної більшості людей. Навіть нетривале перебування на відкритому сонці або у приміщенні, яке погано вентилюється, може викликати тепловий удар, запаморочення, нудоту, підвищення температури тіла, а в окремих випадках - різке підвищення артеріального тиску і перебої у роботі серця.

 

В таких випадках допомога може підійти не завжди вчасно, тому кожна людина має знати і дотримуватись кількох правил, які допоможуть почуватись у спеку більш комфортно і зменшити негативний вплив від високих температур на свій організм.

 

Найкращий варіант, як врятуватися від спеки, - треба знаходитися поближче до моря, річки, водойми.

 

Однак є інші способи врятуватися від спеки влітку. Ці рекомендації прості, практичні й ефективні.

 

Все, що Вам потрібно, щоб пережити сильну спеку - це змінити буденні звички поведінки влітку. Звичайно, добре в приміщенні з кондиціонером, але якщо Вам необхідно бути на вулиці у сильну спеку, обов’язково треба носити головний убір і намагайтеся перебувати побільше в тіні.

 

Кращий друг у боротьбі з літньою спекою - холодний душ. Якщо Вам нестерпно гаряче, а до душу далеко, є один ефективний спосіб освіжитися - намочіть шию, починаючи від потилиці і до спини. Ефект Ви відчуєте миттєво, прохолода піде по всьому тілу.

 

Харчування

 

Часто у сильну спеку взагалі не хочеться їсти, тому їжа влітку повинна бути легкою, бажано зменшити споживання жирної, солоної і смаженої їжі. Є продукти, які мають освіжаючі і тонізуючі властивості. До таких продуктів відносяться: огірок, кавун, диня.

 

У сильну спеку рекомендується вживати більше овочів і фруктів. Можна на деякий час відчути себе вегетаріанцем і влаштовувати собі розвантажувальні дні без м’яса. Але якщо Ви зайняті важкою фізичною працею, то від м’яса відмовлятися не можна.

 

Напої

 

Більшість людей у сильну спеку п’ють холодну газовану воду, а це в корені невірно. Вона охолоджує тільки горло, створюючи ризик ангіни. Найкращий варіант в літню спеку - це чашка зеленого або м’ятного чаю, який регулює обмін тепла в нашому організмі.

 

У сильну спеку необхідно пити не менше 3 літрів води для відновлення водно-сольового балансу в організмі. Ще втамувати спрагу допоможуть чорничний або апельсиновий соки, вода з декількома краплями лимонного соку.

 

Великою помилкою є впевненість, що холодне пиво втамовує спрагу. Як у випадку з холодною газованою водою, пиво лише охолоджує горло, а по закінченні короткочасного ефекту охолодження викликає ще більшу спрагу.

 

Влітку взагалі краще обмежити кількість споживання алкоголю, тому що чим менше алкоголю в крові, тим легше організм впорається із сильною спекою.

 

Одяг

 

Одяг влітку повинен бути легким і бажано з натуральних тканин. Краще всього, якщо одяг буде світлих тонів, так як темний колір притягує сонячні промені. Синтетична тканина зменшує тепловіддачу.

 

Частою причиною поганого самопочуття в період спеки є нераціональні енерговитрати організму. Вірніше, наше невміння правильно розпорядитися своєю енергією. У спеку необхідно менше нервувати. Адже будь-який ексцес на роботі або вдома веде до підвищення енергетичних витрат.

 

Бережіть один одного, не нервуйте самі, і не нервуйте інших!

 

На роботі

 

1. При температурі повітря вище +26 градусів кожні півгодини випивайте склянку води.

2. Заведіть на столі невеликий акваріум (можна навіть без риб і без рослин, аби з водою), нехай випаровує вологу і трохи охолоджує повітря.

3. Купіть простий пульверизатор і обприскуйте простір час від часу холодною водою.

4. Якщо є можливість, покладіть на плечі мокру хустку.

5. Частіше бігайте в туалет і мийте руки до пахв прохолодною водою і вмивайтеся.

6. Хоча би раз на дві години намагайтеся полежати хвилин п’ять - вбережіть свої кровоносні судини від перевантаження.

7. Добре допомагають рослини з великим листям (наприклад, бегонія або фікус): якщо їх облити водою, вони будуть довго залишатися вологими і зменшать спеку.

8. Намагайтесь найважливіші справи вирішувати в першій половині дня, доки організм не нагрівся і кровообіг головного мозку не змінився.

 

В салоні автомашини

 

1. Розташуйте на скляних частинах автомобіля сонцезахисні шторки (на присосках). Їх застосування знизить температуру в салоні на 5-7 градусів.

2. Придбайте "дзеркальний" екран на лобове скло. Тільки встановлюйте його зовні автомобіля (краї затискаються дверима). Якщо встановити екран всередині, левова частка відбитого ним тепла і сонячного світла залишиться в салоні.

3. Частіше мийте і поліруйте автомобіль. Чим більше бруду на кузові й скляних частинах, тим гірше від них відбивається сонячне світло, і тим швидше вони розігріваються.

4. Не залишайте в салоні автомобіля запальнички і балони під тиском (наприклад, лак для волосся). У спеку нерідко вони вибухають. Також під відкритим сонцем неодмінно зіпсуються залишені в салоні автомобіля аудіокасети та інші пластикові дрібниці.

 

В будинку

 

1. Пийте зелений чай.

2. Бувайте на пляжі

3. Одягайте легкий, світлий одяг з натуральних тканин.

4. Більше перебувайте у затінку.

5. Менше користуйтеся декоративною косметикою.

 

І ще кілька простих порад :

 

пийте по 8 склянок води на день. Під словом «вода» не розуміються кави і соки. Ці напої пийте за вашим бажанням, окрім 8 склянок води А вода - це або мінеральна (не газована вода) або чай (краще зелений і холодний, і без цукру);

 

- щоб легко заснути і добре виспатись вночі, постіль краще попередньо вихолодити: потрібно взяти простирадло і ковдру, згорнути їх і помістити на 1 годину (можна за бажанням і на 2-3 години) до холодильника. Якщо ви спите на природі, або на дачі, простирадло можна змочити водою і добре викрутити.

 

- біля ліжка розташуйте тарілку з кубиками льоду (без води), зверху покладіть сухий рушник. Прикладайте до лоба охолоджений сухим льодом рушник. Це допоможе вам охолодити лоб і голову, і уникнути головного болю перед сном;

 

- вентилятор повинен стояти тильною стороною або до дверей чи до вікна, щоб він міг вбирати свіже повітря, а не ганяти по кімнаті сперте гаряче повітря, яким ви тільки-но дихали;

 

- у велику спеку медики рекомендують при найменшій можливості роззуватися і ходити босоніж. Зрозуміло, не по розпеченому асфальту, а по траві;

 

- звичайну воду можна замінити водомісткими овочами і фруктами, наприклад, огірками, помідорами, кавунами. Завдяки їм, організм отримує додаткову порцію вітамінів і мінеральних речовин.

 

Гарячий зелений чай, який п’ють мешканці Півдня, теж корисний у спеку: він регулює теплообмін.

 

І ще раз нагадуємо - пийте воду, чим більше, тим краще. Голова болить у спеку від зневоднення. Виходячи з дому обов’язково запасіться пляшкою прохолодної води.

 

Бережіть себе! Нехай вам щастить!

 

 

Фото – Ірини Апостолюк

 

Галина Піскоровська,

патронажна медична сестра Личаківської РО ТЧХ м. Львова

Переглядів: 752 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 11:11
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024