Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2015 » Серпень » 5 » Фрагмент доповіді Валентина Мойсеєнка «Кодекс поведінки працівників організацій ТЧХУ всіх рівнів..."
21:27
Фрагмент доповіді Валентина Мойсеєнка «Кодекс поведінки працівників організацій ТЧХУ всіх рівнів..."

 

НАШ КОМПАС - "КОДЕКС  ПОВЕДІНКИ ЧЕРВОНОХРЕСТІВЦЯ" 

 

 

 

 

Фрагмент доповіді голови Львівської ОО ТЧХ України

Валентина Мойсеєнка «Кодекс поведінки працівників

організацій Товариства ЧХ України всіх рівнів, працівників

НК ТЧХУ та волонтерів ТЧХУ»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Правління ТЧХ України 11 грудня 2008 р. прийняло Кодекс поведінки працівників Червоного Хреста усіх рівнів. Одначе, з тієї пори відбулося багато різних подій, і до нього 17 червня п.р. той же орган ТЧХУ вніс ряд змін і затвердив  цей документ у новій редакції.

 

Життя показало, що діяльність Червоного Хреста у мирний час дещо відрізняється від діяльності у воєнне лихоліття. Якщо раніше такий принцип Статуту ТЧХУ, як НЕЙТРАЛЬНІСТЬ, сприймався нами чисто як декларативний посил у майбутнє, то тепер це майбутнє прийшло у наше повсякдення. Більше того, недотримання цього принципу призводить, іноді, до різних непорозумінь, арештів і навіть загибелі людей.

 

Щоб запобігти подальшим порушенням Стутуту Товариства, у НК ТЧХУ  розробили доповнення і зміни до Кодексу поведінки червонохрестівців, з якими хочу ознайомити усіх присутніх. 

 

 

 

 

 

У вступній частині у Кодексі, зокрема, йдеться про таке:

 

«І. Вступ

 

1. Як волонтери та співробітники Товариства Червоного Хреста України ми є особисто та колективно відповідальними за дотримання та поширення найвищих стандартів етичної та професійної поведінки. Тому усі волонтери та співробітники Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) повинні повсякчас та за будь-яких обставин утримуватися від вчинення порушень Кодексу поведінки та поважати Основоположні Принципи та людську гідність тих, кому ТЧХУ допомагає, та тих, з ким контактує.

 

2. Товариство Червоного Хреста України є організацією з виключно гуманітарною місією, міжнародно визнаними стандартами та принципами діяльності, які імплементовані національним законодавством. Діяльність ТЧХУ має допоміжний характер впровадження політики влади у гуманітарній сфері за умови дотримання Основоположних принципів Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця (надалі по тексту Основоположні принципи).

 

3. Правила, що викладені у Кодексі поведінки (надалі по тексту Кодекс) призначені для забезпечення безпеки та поважного ставлення як до працівників та волонтерів ТЧХУ так і інших осіб, з якими ТЧХУ вступає в контакт, для захисту працівників і створення позитивного іміджу ТЧХУ таким чином, щоб гарантувати ефективність, цілісність та відкритість його роботи.

 

4. Цей Кодекс поведінки стосується всіх працівників та волонтерів Товариства Червоного Хреста України. У розумінні Кодексу будь хто з тих, хто працює в ТЧХУ на виборній основі, за трудовим договором або на інших умовах (наприклад, тимчасова угода з Національним комітетом, консультаційна угода, інша угода) вважаються працівниками Товариства, в тому числі Президент, Генеральний секретар, керівники та посадові особи Національного комітету; голови підвідомчих організацій, члени Правлінь організацій Товариства всіх рівнів, посадові особи районних, міських, міськрайонних, обласних та Київської міської організацій, тощо. У розумінні Кодексу будь хто з тих, хто свідомо й безоплатно надає послуги організації ТЧХУ будь-якого рівня та підписав даний Кодекс, вважається волонтером ТЧХУ.

 

ІІ. Правила поведінки

 

1. Загальні правила поведінки

 

1.1. Керуватись у своїй діяльності Статутом Товариства Червоного Хреста України, Законами України «Про Товариство Червоного Хреста України» та «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні», Основоположними принципами, рекомендаціями статутних органів Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та Міжнародного Комітету Червоного Хреста, міжнародним гуманітарним правом, а також законодавством України.

 

1.2. Дотримуватись рішень, прийнятих керівниками вищого рівня та керівними органами Товариства Червоного Хреста України.

 

1.3. Під час виконання своїх службових обов’язків або виконання робіт чи надання послуг на волонтерських засадах ставити інтереси Товариства Червоного Хреста України вище особистих інтересів, при цьому при можливості не наражатись на небезпеку для свого життя та здоров’я.

 

1.4. Працівники та волонтери Товариства Червоного Хреста України мають керуватися наступними загальними правилами поведінки:

 

 • ми з повагою відносимось до потреб вразливих людей та їх гідності, як складової частини всієї нашої діяльності;
 • ми визнаємо права вразливих людей, як зацікавлених партнерів на всіх рівнях програмної діяльності та їх участь у процесі;
 • ми з розумінням ставимось і поважаємо культурні відмінності один одного та поводимось відповідно;
 • ми чесні, прозорі і відкриті по відношенню до стратегії, управління, людських ресурсів, зовнішніх зв’язків, фінансового менеджменту та надання послуг;
 • ми зобов’язуємось працювати на спільну мету ТЧХУ, що полягає у порятунку життя та сприянні відновленню здоров’я постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій та катастроф, та  реалізовувати наші статутні завдання;
 • ми співпрацюємо з органами державної  влади, місцевого самоврядування, організаціями, що не належать до Товариства Червоного Хреста України, громадськістю в цілому для мобілізації ресурсів дотримуючись Основоположних принципів Міжнародного Руху.

 

2. Обов’язок бути передбачливим

 

2.1. Працівники та волонтери ТЧХУ не повинні коментувати  через будь-які канали комунікацій (друковані та електронні медіа, радіо, веб-сайти організацій ТЧХУ, інші веб сайти, сторінки у соціальних мережах Facebook та Vkontakte, тощо), виступаючи самі членами ТЧХУ, твердження, що стосуються фактів чи ситуацій політичного, економічного, ідеологічного чи військового характеру, які вони знають, або які стали їм відомі в процесі їх роботи в ТЧХУ, навіть якщо ці факти або ситуації мають публічний характер, та не повинні підтверджувати або спростовувати/заперечувати їх достовірність, щоб не завдати шкоди діяльності ТЧХУ та/або іншим компонентам Червонохресного Руху, а також вплинути на дотримання ними Основоположних принципів Міжнародного Руху.

 

2.2. Співробітники та волонтери ТЧХУ повинні дотримуватися правил, які регулюють використання емблеми ТЧХУ.

 

2.3. Співробітники та волонтери ТЧХУ не можуть використовувати чи носити зброю в робочий час, а також під час надання послуг чи виконання робіт на волонтерських засадах.

 

2.4. Співробітники та волонтери ТЧХУ повинні утримуватися від носіння одягу із офіційною символікою ТЧХУ в неробочий час, а також поза часом надання послуг чи виконання робіт на волонтерських засадах.

 

2.5. Співробітники та волонтери ТЧХУ не повинні у робочий час, а також під час надання послуг чи виконання робіт на волонтерських засадах носити одяг, що містить логотипи, бейджи чи іншу ідентифікаційну символіку інших організацій (урядових, неурядових, релігійних, неформальних спільнот, тощо).

 

2.6. Вживання, купівля, продаж, зберігання та розповсюдження наркотичних засобів суворо заборонено.

 

2.7. Заборонено знаходження під впливом наркотичних речовин чи у стані алкогольного сп’яніння під час виконання роботи співробітниками та волонтерами.

 

2.8. Домагання в будь-якій формі, включаючи сексуальні домагання, заборонено. Домаганням вважається будь-яка модель ворожого висловлювання або дій, які чиняться стосовно співробітника чи волонтера впродовж певного часу. Сексуальні домагання – це будь яка сексуальна або пов’язана з гендерною проблематикою  поведінка, всупереч бажання особи, яка є предметом таких домагань, що порушує його або її гідність.

 

2.9. Здійснювати всі необхідні заходи по збереженню цілісності, незалежності та нейтральності Національного Товариства Червоного Хреста, зокрема:

 

 • утримуватись від участі в діяльності, яка може вплинути на незалежність Товариства Червоного Хреста України, у тому числі і політичну, патріотичну, що відповідно, може негативно вплинути на його цілісність, та особливо на можливість виконання статутних завдань під час громадського неспокою, військових конфліктів тощо;
 • волонтери та співробітники на період роботи чи надання послуг чи виконання робіт на волонтерських засадах у ТЧХУ припинити своє членство у політичних партіях, громадських об’єднаннях, що у своїй діяльності займаються політичними, ідеологічними, патріотичними та національними питаннями;
 • не допускати порушень Закону України «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні», Основоположних принципів та запобігати їх порушення іншими особами, в тому числі фіксуючи правопорушення по відношенню до діяльності ТЧХУ та з захисту його символіки, а потім передаючи інформацію про порушення голові відповідної організації ТЧХУ;
 • працівники ТЧХУ повинні поважати гідність людей, з якими вони контактують, зокрема з отримувачами допомоги від ТЧХУ, і  виконуючи свої обов’язки в ТЧХУ завжди пам’ятати, що кожна їх дія у цьому контексті, може мати наслідки для долі багатьох людей;
 • у разі балотування на виборах до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування самостійно, на час  участі у виборах, усунутись від виконання посадових обов’язків в Товаристві Червоного Хреста України, а у випадку обрання на оплачувану посаду – за власною ініціативою припинити свою трудову діяльність в Товаристві Червоного Хреста України;
 • співробітникам ТЧХУ припиняти на час роботи в Товаристві Червоного Хреста України зайняття іншими видами  діяльності, які мають тотожний характер із діяльністю, здійснюваною в Товаристві Червоного Хреста України, для уникнення конфлікт інтересів;
 • дотримуватись загальних напрямів та принципів діяльності  Товариства Червоного Хреста України.

 

2.10. Не брати участі (безпосередньо або опосередковано) в обговоренні та вирішенні певної справи, пов’язаної з діяльністю Товариства, через яку працівник чи волонтер ТЧХУ може мати фінансову, посадову, фахову чи відомчу вигоду особисто або  через організацію, в якій він (вона) працює, чи від якої отримує певну винагороду, особливо якщо йому (їй) відомо, що справа, яка розглядається, матиме прямий і передбачуваний вплив на його (її ) приватні інтереси.

 

   Виконуючи обов’язки, приймаючи рішення, працівники та волонтери Товариства Червоного Хреста України повинні діяти  виключно в інтересах Товариства, запобігати та повідомляти про можливі загрози для нього.

 

У випадку, коли виникає конфлікт інтересів або пред’явлені звинувачення у використанні службового становища, працівники та волонтери ТЧХУ повинні утриматись від кроків, які б спричинили конфлікт інтересів чи стали причиною зазначених звинувачень, тобто діяти згідно з цим Кодексом поведінки, або припинити свою трудову діяльність в Товаристві Червоного Хреста України.

 

          3.6. За порушення даного Кодексу поведінки будь-яка особа (співробітник чи волонтер ТЧХУ) може бути притягнута до відповідальності, в тому числі, виключена з членів ТЧХУ згідно п.9 ст.6 Статуту Товариства Червоного Хреста України».

 

 

Цей документ, з яким ми сьогодні ознайомилися, розроблено на основі Стутуту ТЧХУ, а також життєвого досвіду, набутого нами за останні дні. Збройний конфлікт на сході України тим швидше добіжить свого кінця, чим більша кількількість людей усвідомить просту істину «Злагода – будує, суперечка – руйнує».

 

 

 

 

Наш обов'язок і покликання  - своїм служінням суспільству у Червоному Хресті зробити все можливе і неможливе, щоб не порушувати засадничих принципів Товариства, а в Україну прийшло примирення. Щоб досягти цього, нам треба бути максимально виваженими і толерантними до протиборчих сторін, бо і там, і там є люди, котрі прагнуть миру і припинення збройного конфлікту.

 

Секретаріат має роздруковані копії Кодексу поведінки червонохрестівця у достатній кількості, тож прошу кожного голову МРО ТЧХ отримати їх під розписку на руки, вивчити і обговорити у своїх колективах, щоб неухильно  дотримуватися у подальшій діяльності.

 

 

Фото – Ірини Апостолюк

Прес – служба Львівської ОО ТЧХ України

 

 

    

 

Переглядів: 998 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 05.06.2023, 21:32
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 354
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2023