Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2016 » Січень » 17 » Із понад 17000 петицій українців на стіл Порошенка потрапили лише 36
22:49
Із понад 17000 петицій українців на стіл Порошенка потрапили лише 36

 

 

НОВАТОРСТВО  ВЛАДИ

 

 

 

 Всього за  чотири з половиною місяці українці

лишили на сайті Президента 17.000 петицій.

36 з них потрапили йому на стіл.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 фактів про те, чого хочуть від Порошенка українці - і чи задовольняє він їх, пропонує видання НВ.

 

 

Нагадаємо, 28 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким затвердив порядок розгляду електронної петиції, адресованої йому, та дав старт роботі відповідного розділу сайту. З цього часу будь-який громадянин має можливість достукатися до керівництва держави і отримати відповідь. Для цього потрібно зібрати довкола себе однодумців: петицію за три місяці має підписати хоча б 25.000 осіб. Відповідь голова держави повинен дати у десятиденний термін з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

 

1. Першою електронною петицією стала ініціатива щодо «повного та докорінного перегляду податкової системи України з метою спрямування її на сприяння та допомогу малому бізнесу». Вона була зареєстрована на наступний день після підписання президентом указу про електронні петиції - 29 серпня 2015 року. Втім, за три місяці петиція не набрала й половини необхідних для розгляду голосів. Її результат - 9.439 підписів (37,8% від необхідного).

 

2. Першою успішною петицією стала ініціатива про «вільне володіння вогнепальною зброєю». Її також зареєстрували 29 серпня 2015 року і вже за сім днів їй вдалося набрати 25.000 голосів. Наразі петиція має 36.244 підписи і є другою за популярністю серед користувачів. У відповіді Порошенко звернувся до голови Конституційної комісії та спікера Верховної Ради з проханням ініціювати скликання засідання робочої групи комісії для обговорення можливості прийняття закону Про цивільну зброю та боєприпаси.

 

3. Найпопулярнішою за весь час існування ресурсу петицією стала ініціатива, яка стосується скасування розмитнення і акцизного податку на імпорт авто. На даний момент вона має 38.326 підписів. Президент запропонував прем’єр-міністру Арсенію Яценюку забезпечити комплексне і ґрунтовне відпрацювання центральними органами виконавчої влади питання зниження податкового навантаження на імпорт легкових автомобілів.

 

До речі, в той самий день з’явилася петиція зі схожим проханням «Cкасування акцизу на імпорт автомобілів», яка теж зібрала необхідну кількість голосів.

 

4. Загалом 32 електронні петиції набрали потрібну кількість підписів і були розглянуті президентом. Ще чотири - перебувають на розгляді.

 

Кількість підписів на найпершій та двох найпопулярніших петиціях

 

5. На даний момент на розгляді Президента України перебувають петиції, які стосуються:

 

1) Відновлення гарантій щодо розмірів середніх посадових окладів освітян;

2) Припинення політичного переслідування НУ Одеська юридична академія і Сергія Ківалова;

3) Припинення подачі електроенергії, виробленої в Україні, на частково окуповану територію АР Крим;

4) Звільнення Віктора Шокіна та призначення відкритого та прозорого конкурсу на посаду головного прокурора України.

 

Всі ці ініціативи набрали понад 25.000 підписів і є обов’язковими до розгляду Порошенком.

 

6. Загальна кількість петицій на момент написання матеріалу складала 17.005. Активні з них (ті, які ще мають час для збору підписів) - 5.226. Кількість петицій станом на 12 січня 2016 року

 

7. Успішні петиції складають 0,21% від всієї їх кількості на сайті (36 петицій з 17.005), тобто шанс успішності документу складає 1:472.

 

Відсоткове відношення успішних петицій до їх загальної кількості

 

8. Загальна кількість підписів на 36 успішних петиціях складає майже мільйон - 968.930, або трохи менше за населення Кіровоградської області. В середньому це 26.914 підписів на один онлайн - документ.

 

9. Інструмент електронної петиції до президента використовується українськими користувачами і в якості тролінгу. Так, серед успішних петицій є ініціатива «Призначити Тимошенко Юлію Володимирівну послом в Гондурас» та «Дарта Вейдера - в прем’єр-міністри України».

 

За відправку Тимошенко підписалися 27.020 чоловік, за Вейдера — 25.396.

 

Президент відповів на ці документи серйозно, проте не без гумору: «Потреба у започаткуванні діяльності дипломатичного представництва у Гондурасі на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом України наразі відсутня», - відписав він на петицію щодо Тимошенко.

 

Кількість підписів на петиціях, пов’язаних з тролінгом

 

10. Три петиції за три місяці не змогли зібрати навіть 4 підписи, а кілька десятків петицій - 5 підписів. Це говорить про те, що їхні автори не залучили до ініціативи принаймні своїх друзів, колег чи родину. В деяких випадках вкрай непопулярних петицій користувачі вписували своє ім’я замість назви документу.

 

Реєстрація громадянина на сайті займає менше хвилини. Щоб отримати акаунт, спочатку потрібно вказати пошту. Далі система попросить надати персональні дані на вибір - Bank ID, електронно-цифровий підпис або податковий номер.

 

Ця додаткова верифікація даних потрібна «у зв’язку з неодноразовими спробами технічного втручання в роботу сайту електронних петицій», зазначено на сайті. Тобто один користувач може створити багато акаунтів електронної пошти, але друга частина реєстрації виключає можливість підписання петиції одною людиною з різних акаунтів.

 

Жодних повідомлень про фальшування при збиранні підписів ще не було.

 

Додатковий захід боротьби із підробкою підписів:

 

 

 

 

Довідково:

 

Але залишилося ще чимало проблем, які влада з тих, чи інших причин не поспішала і не поспішає розв"язати. До них належить і факультативний протокол до Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права людини від 10.12.2008 р.

 

Зазначений Протокол Україна підписала 24.09.2009 р. проте до сьогодні його не ратифіковано, а це означає, що наша держава досі не дала згоду на обов’язковість для неї цього міжнародного договору.

 

Ратифікація цього Протоколу дала би можливість громадянам України звертатись з індивідуальними або колективними повідомленнями до Комітету ООН з економічних, соціальних і культурних прав у разі, якщо би вони вважали, що держава порушила якесь з економічних, соціальних та культурних прав, які передбачені Пактом.

 

До кола країн, які ратифікували Протокол, належать, зокрема, Фінляндія, Італія, Іспанія, Португалія, Болівія, Еквадор, Аргентина, Франція, Бельгія, Уругвай. 

 

Враховуючи наведене, зареєстровано електронну Петицію, адресовану Президентові України, з проханням забезпечити підготовку та внести до Верховної Ради України проект закону щодо ратифікації Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права від 10.12.2008 р., з метою створення умов для ефективного забезпечення прав людини крізь призму нового міжнародного механізму.

 

Розробила і зареєструвала цю електронну Петицію Ірина Сенюта, - фаховий юрист міжнародного класу, член Президії Личаківської районної організації Товариства Червоного Хреста м.Львова, к.ю.н., доцент, завідувач кафедри медичного права ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького.

 

На сьогоднішній день її підписала 51 особа, незважаючи на те, що проблеми підняті  автором, стосуються кожного з нас, громадян України. Нагадуємо адресу Петиції - https://petition.president.gov.ua/petition/18640

 

Якщо ця Петиція набере 25 тисяч голосів, можна сподіватися, що права людини в Україні отримають міцну юридичну базу, підкріплену міжнародними угодами. Кроки демократії стануть швидшими, більш певними, як і належить при орієнтирі на Євроінтеграцію.

 

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://expres.ua/digest/2016/01/13/168632-ponad-17000-petyciy-ukrayinciv-stil-poroshenka-potrapyly-36

 

Переглядів: 638 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 19.04.2024, 15:59
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 360
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 2
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024