Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2016 » Лютий » 8 » В силу вступила нова редакція закону «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень»
08:05
В силу вступила нова редакція закону «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

 

НОВАЦІЯ, ЯКА ЗАЧІПАЄ ВСІХ

 

 

 

 

Як ми уже повідомляли, тепер єдиним

документом, що підтверджує право власності

на квартиру, є виписка з Єдиного державного

реєстру речових прав на нерухомість.

 

 

 

 

 

 

 

 

Вносити зміни в реєстр можуть тепер не тільки нотаріуси, а й департамент державної реєстрації Мін'юсту (колишня Держреєстраційна служба), органи влади, аж до сільради; а за внесення до реєстру даних доведеться платити.

 

За словами юриста Володимира Столітнього, що спеціалізується на питаннях нерухомості, нововведення спрямовані на те, щоб громадянам і юридичним особам стало простіше узаконити своє право на будинок, квартиру та іншу нерухому власність, наприклад підприємство або офісний будинок.

 

Як роз'яснили в Мін'юсті, реєстр нерухомості діє з 1 січня 2013 року, і якщо до цієї дати будинок, квартира і т. д. не змінювали власника, то в реєстрі такого об'єкта немає. Він може бути внесений або в електронний реєстр БТІ, який формувався в 2010-12 рр. і тепер використовується БТІ як архів, або в паперовий архів БТІ.

 

Власникам нерухомості, які не збираються її продавати, дарувати, заповідати, вносити зараз дані в реєстр не обов'язково, всі паперові документи на право власності дійсні.

 

Але внести бажано з двох причин.

 

Перша - в майбутньому доведеться це зробити (наприклад, власник помре, і постане питання про оформлення спадщини) і треба йти в БТІ за довідкою, що нерухомість дійсно є в реєстрі (штамп про реєстрацію на самому документі не береться до уваги).

 

Друга - внесена до реєстру нерухомість гарантовано захищена від аферистів, попереджають в Мін'юсті, а ось житло, зареєстроване в паперовому реєстрі, може бути перепродано потай від власника.

 

Внести нерухомість в новий реєстр можна у нотаріуса (це дорожче, від 300-500 грн) або в центрі адмінпослуг (вони є у великих містах, ціна послуги - 34 грн).

 

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://uarp.org/ru/news/1454841925#.VrgrdZaOKuk

 

 

Переглядів: 584 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 26.04.2024, 06:45
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024