МИЛОСЕРДЯ ДОНОРІВ КРОВІ

Волонтери Червоного Хреста організували
адресний збір крові і її компонентів для
онкологічного центру в Помірках
В силу специфіки свого контингенту пацієнтів, цей лікувальний заклад в такій допомозі має потребу для порятунку їх життя - постійно:
Здати кров може будь-хто із здорових харків'янин у віці від 18 до 60 років. Студенту ХНУРЕ Миколі Трушевський 24 роки, але він вже донор зі стажем. Сьогодні вирішив поділитися своєю плазмою. Каже, мета одна - допомогти іншим людям стати здоровими.
Микола Трушевський – донор:
Коли прийшов здавати кров перший раз, у мене такий адреналін був - я здаю кров, на таких віражах... Ну а зараз потихеньку це відчуття слабшає, в принципі. Здав і здав, і пішов у своїх справах. Тобто це вже у мене як звичайна робота.
Перед здачею крові Микола проходить медичний огляд. Лікарі перевіряють - чи в порядку рівень гемоглобіну і вимірюють тиск. Потім в спеціальній їдальні кожного донора чекає особливе меню: теплий солодкий чай і свіжий хліб. Це все, що можна їсти перед процедурою.
Владислав Каминін - координатор донорської програми Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України:
Сьогодні ми здаємо кров для харківського онкологічного центру в Помірках. Після того, як група наших донорів здасть кров, ми зберемо у кожного талони і передамо їх завідуючій онкологічного центру.
У Харківському обласному центрі служби крові щодня приймають близько 30 осіб, але наголошують - організація потребує постійного поповнення резерву кадрових донорів. Для стабільної роботи центру потрібно близько 120 доз крові в день.
Юрій Верховенко - завідувач відділом комплектування донорських кадрів Харківського обласного центру служби крові:
Зараз в Харківській області близько 5 тисяч осіб, котрі є постійними кадровими донорами плазми, тромбоцитів, рідкісних груп крові і в цілому просто донорів крові. Тобто, це люди, які пов'язали своє життя зі службою крові. Вони, багато хто з них вже отримали звання «Почесного донора України». Тобто, вони здали 40 і більше разів донорську кров, або 60 і більше разів донорську плазму.
За віком і станом здоров'я людей поступово видаляють з резерву, кажуть в центрі крові. При цьому не всі нові донори підходять для апаратного збору плазми і тромбоцитів через поганий венозний доступ.
Аліна Потапенко - лікар відділу заготівлі крові:
При заготівлі плазми в автоматичному режимі плазма забирається у донора під дією центрифуги, а клітини крові, які залишаються, вони повертаються донору за тією ж системою в ту ж вену. Через це повинні бути у донора хороші вени.
Наступна акція під егідою Червоного Хреста відбудеться через місяць і буде приурочена до Міжнародного дня миру. Збирати кров будуть для 16-ї лікарні.
Фото – з відкритих джерел в Інтернеті
За джерелом:
http://www.objectiv.tv/260816/132060.html
|