Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2016 » Жовтень » 19 » Патронажній службі Товариства Червоного Хреста України випонилося у цьому році - 55 літ
14:31
Патронажній службі Товариства Червоного Хреста України випонилося у цьому році - 55 літ

 

ДОРОГОЮ  МИЛОСЕРДЯ

 

 

 

      

 

Патронажній службі Товариства

Червоного Хреста України виповнилося

у цьому році - 55 літ!

 

 

 

 

 

 

 

Патронажна служба ТЧХУ була заснована 55 років тому – в 1961 році. Її мета – надавати медичну допомогу, догляд, соціально-побутове обслуговування самотнім престарілим та непрацездатним громадянам, інвалідам, ветеранам війни та праці.

 

 

 

 

 

На сьогодні в Україні 13 млн. пенсіонерів, що становить 30% від загальної кількості населення, з них  близько 17% - інваліди. За статистичними джерелами соціальних служб майже 3 млн. малозабезпечених непрацездатних громадян мають потребу у різних видах допомоги. Серед них - 1,3 млн. самотніх громадян похилого віку, 680 тис. з яких за висновками лікарів потребують постійної допомоги та домашнього нагляду.

 

 

 

 

 

З огляду на це, одним із важливих напрямків  роботи Товариства - є допомога державі у вирішенні питань надання медичної, соціально - побутової, матеріальної та натуральної допомоги найбільш незахищеним верствам населення.

 

 

 

 

 

Для виконання цих завдань в 1961 році заснована та працює патронажна служба  Товариства Червоного Хреста України, яка налічує 3 090 посад та має за мету, відповідно до Положення про патронажну службу ТЧХУ, надання медичної допомоги, догляду, соціально-побутового обслуговування одиноких престарілих та непрацездатних громадян, інвалідів, ветеранів війни та праці, а також проведення освітніх  та профілактичних програм серед населення.

 

 

 

 

 

 

Отримуючи державну підтримку у вигляді тільки заробітної плати (середня зарплата патронажної сестри Червоного Хреста – 1818 грн. на місяць, а молодшої патронажної сестри – 1507 грн.: дані за 2016 рік), Товариство самостійно  забезпечує ресурсами роботу патронажної служби та надає матеріальну та натуральну допомогу підопічним: продукти харчування, засоби гігієни, одяг, взуття, ліки, грошові кошти.

 

 

 

 

 

 

Крім медичної допомоги, патронажні сестри здійснюють індивідуальний догляд за хворими, вирішують багато питань, пов’язаних з наданням побутових послуг, організацією консультацій лікарів, влаштуванням пацієнтів до будинків-інтернатів тощо, проте в загальній кількості послуг, що надаються патронажною службою на дому, питома вага медичних послуг складає – 79,5% (дані за 2016 рік).

 

 

 

 

 

 

Патронажна служба ТЧХУ надає допомогу підопічним не тільки вдома, а й має свою медико-соціальну мережу: центри та кімнати першої допомоги та реабілітації, хоспіси Червоного Хреста, банки одягу та пункти прокату речей медичного призначення, утримання яких повністю забезпечує Товариство.

 

 

 

 

 

За сприяння Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, та завдяки налагодженій співпраці з Товариствами Червоного Хреста та Червоного Півмісяця зарубіжних країн, ТЧХУ постійно вишукує можливості для забезпечення патронажної служби медичним обладнанням та ліками.

 

 

 

 

 

 

Закуповуються тонометри, медикаменти, перев’язувальний матеріал, засоби індивідуального захисту (маски, медичні рукавички), дезінфікуючі розчини, медичні халати тощо. Патронажні медичні сестри в сільській місцевості були забезпечені велосипедами.

 

 

 

 

 

 

Патронажна служба з метою виявлення та обліку найбільш вразливих верств населення, проводить свою роботу в тісній взаємодії з установами та організаціями охорони здоров’я, соціального захисту населення, товариствами інвалідів, ветеранськими організаціями. З цими державними та громадськими інституціями підписані відповідні Угоди. Списки підопічних патронажної служби отримуються та погоджуються з місцевими управліннями соціального захисту населення.

 

 

Патронажна служба Товариства Червоного Хреста України у цифрах

(дані за І півріччя 2016 року):

 

•          334 520 самотніх громадян похилого віку та інвалідів на обліку, з яких 31,7 тис. – це люди, які за станом здоров’я прикуті до ліжка та обмежені в пересуванні.

•          7 445 003 послуг, які підопічні отримали на дому.

•          104,6 тис. первинних хворих, яким надана допомога на дому. Серед них 3,6 тис. інвалідів війни, 4,3 тис. інвалідів праці, 20 тис. учасників війни, 2,8 тис. інвалідів дитинства. 17,6% кількості первинних пацієнтів (18,4 тис.), яким надана допомога вдома, – обмежені в пересуванні.

•          83 центри з надання першої допомоги, соціальної підтримки та реабілітації.

•          256 кімнат соціальної допомоги.

•          535 банків одягу.

•          2 лікарні Червоного Хреста.

•          2 хоспіси Червоного Хреста, в яких надано допомогу 191 особі.

•          652 сільських волонтерських пунктів першої допомоги, кількість звернень - 57 363.

 

  ДОВІДКОВО

Один з важливих пріоритетів Товариства Червоного Хреста України уже 98 років поспіль – це допомога державі у наданні медичної, соціально-побутової, матеріальної та натуральної допомоги найбільш незахищеним верствам населення. На це спрямовані програми та численні благодійні заходи Товариства. На відміну від усіх інших благодійних інституцій, Товариство Червоного Хреста України – єдина громадська організація, що має особливий гуманітарний мандат, володіє гуманітарною ініціативою як повноважний член Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

 

 

 

 

Фото – прес-служби ТЧХУ та з вільних джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.redcross.org.ua/modules/news/index.php?id=2222

 

 

 

Переглядів: 438 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Субота, 30.05.2020, 14:00
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 328
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
Олекса
Iv. Stepura © 2020