Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2017 » Вересень » 2 » Школярі з минулого: фотографії луцьких учнів 1970 років
19:41
Школярі з минулого: фотографії луцьких учнів 1970 років

 

ВІКНО У МИНУЛЕ

 

 

      

       У ЗМІ опублікували світлини луцьких

       школярів, які було знято у 1970 - 1980 рр.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Знахідки з Луцького форуму вкотре вражають. Сьогоднішня колекція була виставлена на форумі в 2013 році користувачем Otto Kreer. На світлинах -школярі, які навчались в середній школі № 4 міста Луцька.

 

 

 

 

 

На фото – випускники 1984 року, які навчались в кінці 1970 – на початку 1980-х років, - пише Район. Луцьк.

 


 

 

 

 

В цей час школярі відчували себе не так вільно, як сучасні. Багато речей на території школи суворо заборонялось. Довгий час учні в школі писали чорнилом і лише 1970-х Міністерство освіти СРСР дозволило користуватися кульковими ручками. Це був справжній прорив, всі діти зітхнули з полегшенням.

 

 



 

 

 

Існує така легенда, що жінки, які навчались в школі при Радянському Союзі, найбільше не люблять в одязі коричневий колір. Причиною цього є шкільна форма, яка складалась із плаття моторошного коричневого кольору і чорного фартуха. Тканина була дуже не приємна на дотик, особливо в спекотні дні вересня та травня. Носили таку форму цілий рік.

 

 



 

 

 

Святковий одяг в школі доповнювався білим фартухом та бантами. Також мами старались доповнити шкільну форму доньки білими комірцями, які дуже часто перешивали із мережив та гіпюру.

 

 



 

 

 

Невід’ємною річчю радянського школяра був портфель, не завжди зручний і практичний, проте на ньому було ідеально кататись з гірок взимку, битись і кидатись.

 

 



 

 

 

Головний гаджет початку 1980-х років була гра «Ну постривай», яка, виявляється, є радянською копією гри Nintendo EG-26 Egg.

 



 

 

 

Найпоширенішою і улюбленої грою учнів в зошиті, тоді був «Морський бій», який залишався популярним до 1990-х. Коли твій сусід по парті хворів, то на самоті можна було зайняти себе малюванням «косичок» на полях зошита.

 



 

 

 

Зошити в радянського школяра були не такі яскраві та глянцеві як зараз. В основному їх останню сторінку прикрашала або табличка множення або гімн Радянського Союзу.

 

 



 

 

 

День 1 вересня - був справжнім святом для першокласників, бо чим старші учні ставали, тим менше хотілося йти в школу. Перше вересня в старших класах було не таким значущим, більше сумним, бо літо вже закінчилося.

 

 

Фото – www.volynpost.com/

За джерелом:

http://www.volynpost.com/news/96301-shkoliari-z-mynulogo-fotografii-luckyh-uchniv-1970-rokiv

 

 

 

Переглядів: 606 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 00:26
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024