Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2017 » Жовтень » 13 » 13 жовтня - Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих
16:02
13 жовтня - Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих

 

НА  ШЛЯХУ - ДО  ГЛОБАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ

 

 

 

 

 

Число постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней стрімко зростає,

і запит на глобальну культуру і мтлосердя стає у суспільстві все виразнішим

 

 

Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих (англ. International Day for Disaster Reduction) щорічно відзначається 13 жовтня. І в цей День ООН закликає людей поділитися накопиченими знаннями в галузі зменшення небезпеки лих, передає Ukr.Media.

 

 

Вперше він був відзначений згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН № 44/236 від 22 грудня 1989 року, як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих, в рамках Міжнародного десятиліття щодо зменшення небезпеки стихійних лих (International Decade for Natural Disaster Reduction) — 1990-1999.

 

 

У 1999 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення продовжувати щорічно відзначати цю дату як Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих у другу середу жовтня в якості одного з інструментів, що сприяють формуванню глобальної культури зменшення небезпеки стихійних лих, включаючи запобігання стихійним лихам, пом'якшення їх наслідків та забезпечення готовності до них.

 

 

21 грудня 2009 року Генеральна Асамблея в своїй резолюції № 64/200 постановила проголосити 13 жовтня датою святкування Дня і змінила назву на Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих. Мета Дня полягає у підвищенні рівня обізнаності про те, як люди приймають заходи для зниження ризику лих.

 

Міжнародна стратегія по зменшенню небезпеки стихійних лих переслідує, перш за все, мету доведення до відома широкої громадськості важливості завдання запобігання та проведення роз'яснювальної роботи серед населення і громад, які найбільш схильні до небезпеки стати жертвою стихійних, екологічних та техногенних лих, відносно доступних засобів щодо запобігання переростання небезпек в катастрофи.

 

 

Число постраждалих від землетрусів, циклонів, повеней і засух стрімко зростає. За даними ООН, у 2004 році близько 250 тисяч чоловік стали жертвами стихійних лих. Це в три рази більше аналогічного показника 2003 року і майже в 10 разів більше, ніж у 2002 році.

 

 

Крім того, за повідомленням Міжнародної Федерації Червоного Хреста, цей показник втричі перевищує середньорічний показник за період з 1994 по 2003 роки.

 

 

Чимало сейсмічно нестійких районів, регулярно піддаються землетрусам, — Кавказ, Середня Азія, деякі області Китаю, Японія.

 

 

Стихійні лиха приносять смерть, руйнування і викликають соціальні і економічні потрясіння в першу чергу на місцевому рівні. Щорічно мільйони людей змушені залишати рідні місця в результаті стихійних лих. У 2014 році переміщеними особами стали 19,3 мільйона чоловік. В середньому в результаті стихійних лих гине 184 людини в день.

 

 

За прогнозами, через урбанізації та зміни клімату на планеті число жертв буде рости. В результаті стихійних лих країни змушені скорочувати кошти, асигновані на програми з вирішення завдань в області сталого розвитку.

 

 

Необхідно відзначити, що багато стихійні лиха обумовлені зміною клімату.

Але мільйони життів можна врятувати, якщо держави будуть більше робити для попередження і скорочення ризику лих. Необхідно в терміновому порядку зміцнити потенціал на місцях.

 

 

У Сендайській рамковій програмі зниження ризику лих, прийнятої в 2015 році, представлені конкретні шляхи зменшення наслідків лих будь-якого характеру і масштабів, включаючи лиха, викликані діяльністю людини.

 

 

А в сам Міжнародний день по зменшенню небезпеки стихійних лих ООН щороку визначає тематику Дня. Так, у різні роки його темами були: «Зменшення небезпеки для сталого розвитку гірських районів», «Засвоєння досвіду боротьби з нинішніми лихами для боротьби з майбутніми небезпеками», «Діяльність зі зменшення небезпеки лих починається зі школи», «Безпека лікарень при стихійних лихах: зниження ризику, захист лікарень, порятунок життів», «Інваліди — це самий великий невикористаний резерв для тих, хто відповідає за підготовку до лих в усьому світі», «Стійкість в ім'я життя», «Знання в ім'я життя», «Дім, безпечний дім: підвищення стійкості до стихійних лих, зниження числа переміщених осіб» та інші.

 

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

https://ukr.media/culture/326271/

 

Переглядів: 405 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 12:29
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024