Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Березень » 3 » 3 березня - Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку
17:43
3 березня - Всесвітній день запобігання вродженим вадам розвитку

 

ПРИЧИНИ ВРОДЖЕНИХ ВАД РОЗВИТКУ

 

 

 

 

 

 

Відзначення Всесвітнього дня запобігання вродженим вадам розвитку започатковано

у 2015 році з ініціативи 12 провідних організацій світу з охорони здоров’я.

 

Метою Дня є покращення поінформованості суспільства про причини вроджених вад розвитку, заходи первинної профілактики, важливість пренатальної діагностики та раннього постнатального скринінгу.

 

Як повідомила головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з медичної генетики Надія Гельнер, протягом 2017 року на Львівщині народилося 489 дітей з вродженими вадами розвитку та хромосомною патологією, зокрема, 20 – з синдромом Дауна, 2 – з синдромом Едвардса, 16 – з вадами центральної нервової системи, 93 – з вадами серця і судин, 144 – з вадами кістково-суглобової системи.

 

Пренатальною ультразвуковою діагностикою було охоплено 4 861 вагітна в терміні до 22 тижнів та 2 861 вагітна в терміні після 22 тижнів. Під час обстежень виявлено 186 випадків вроджених вад, зокрема, 39 - вад невральної трубки, 13 - вад серцево-судинної системи, 5 – вад розвитку передньої черевної стінки, 4 - вади розвитку скелету, 1 – сечостатевої системи, а також 22 випадки множинних вроджених вад. За медичними показами перервано 84 вагітності.

 

В рамках пренатального скринінгу на фенілкетонурію та вроджений гіпотиреоз було проведено 23 845 досліджень, діагностовано фенілкетонурію у 1 дитини та вроджений гіпотиреоз у 4 дітей.

 

Доведено, що на виникнення більшості вроджених вад розвитку у дітей значною мірою впливають шкідливі чинники навколишнього середовища (тератогенні фактори), зокрема, іонізуюча радіація, хімічні забруднення, дефіцит мікроелементів, а також чинники, пов’язані зі способом життя, а саме, вживання алкоголю, наркотичних засобів.

 

Фактор впливу радіації є дуже актуальним для України у зв‘язку із наслідками Чорнобильської катастрофи. Пренатальний вплив алкоголю є однією з найчастіших причин порушення розумового розвитку дітей. Дослідження свідчать, що понад 3% вагітних жінок вживають алкоголь у значних дозах, що може призвести до ураження дитини ще до народження.

 

Дослідження свідчать, що близько 50% вад невральної трубки можна запобігти шляхом фортифікації (збагачення) борошна фолієвою кислотою (вітаміном В9), яка наразі не проводиться в Україні. За підрахунками експертів, завдяки таким заходам в Україні щорічно можна було б запобігти приблизно 800 випадкам вад невральної трубки, а значить врятувати від смерті і пожиттєвої інвалідності 800 дітей. Профілактика вад невральної трубки є економічно вигідною, адже витрати на фортифікацію борошна фолієвою кислотою є в 20 разів меншими від витрат на медичну опіку.

 

Негативний вплив багатьох чинників можна зменшити або взагалі усунути, а отже, значно знизити ризики і частоту вроджених вад розвитку.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/6762.html

 

Переглядів: 479 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 23.04.2024, 21:41
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024