Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Червень » 16 » Львівська обласна клінічна лікарня – відзначає День медичного працівника
20:10
Львівська обласна клінічна лікарня – відзначає День медичного працівника

 

 

БЛАГОДІЙНИЙ ЯРМАРОК СМАКОЛИКІВ

 

 

 

 

 

 

 

 

Львівська обласна клінічна лікарня – відзначає День медичного працівника

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На подвір'ї головного корпусу зібралися святково одягнені медики, працівники Львівської обласної клінічної лікарні. Зі святом їх привітав і поблагословив настоятель гарнізонного храму св.Петра і Павла о.Степан Сус.

 

 

 

 

 

 

Він сказав, що професія лікаря – є по своїй суті дуже мирною і сповненою милосердя. Але буває так, що армія у час війни, чи збройного конфлікту потребує їх допомоги. Тому всі медики, є військовозобов'язані в кожній країні, в т.ч. й в Україні. Тож йому дуже приємно, що посланці Львівщини не осоромили свого доброго імені у зоні збройного конфлікту на сході України. Зовсім недавно група медиків зі Львова, що повернулася додому після піврічної вахти у військових шпиталях і медсанбатах на Донеччині, побувала у Римі і мала аудієнцію у Папи Франциска, котрий поблагословив незвичайних прочан і побажав їм, й Україні в цілому, - досягнення у найближчому майбутньому міцного миру.

 

 

 

 

 

 

 

Свято продовжив генеральний директор ЛОКЛ, Залужений лікар України, кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, депутат Львівської обласної ради, великий друг Червоного Хреста Михайло Гичка. У своєму короткому слові Михайло Михайлович побажав кожному співробітникові міцного здоров'я й успіхів на обраній ділянці роботи, де треба запроваджувати вже з 1 липня нові методи, які випливають з медичної реформи і вимог нашого часу.

 

 

 

 

 

 

Михайло Михайлович вручив подяки і грамоти від ЛОДА і Львівської обласної ради кращим працівникам медичного закладу.

 

 

 

 

 

Першим таку нагороду отримав заступник головного лікаря з поліклінічного розділу роботи та експертизи тимчасової непрацездатності Ігор Закалюжний.

 

 

 

 

 

 

Серед нагороджених і завідувач організаційно-методичним відділом ЛОКЛ Оксана Стадник, автор книги «Лікарські товариства у Львові до 1939 року». У ній вона розповідає про діяльність лікарських спілок, головним чином - товариства галицьких лікарів, та знайомить з біографіями львівських лікарів середини XIХ – початку XX ст., кожен з яких був цікавою постаттю, як особистість і фахівець.

 

«Процеси формування громадянського суспільства в середині XIХ ст. створили умови для організації перших лікарських спілок: у 1845 р. було створено Асоціацію практикуючих лікарів Львова, у 1867 р. – Товариство галицьких лікарів. В кінці XIХ – на початку XX ст. у Львові була створена і провадила діяльність низка лікарських об’єднань різноманітного спрямування. Проведені ними організаційні та науково-дослідницькі роботи були визначальними для розвитку медицини Галичини впродовж щонайменше семи десятиліть», – йдеться в анотації до книги.

 

В книзі висвітлюється також й історія Червоного Хреста, яка прийшла у Львів у шатах Австро-Угорської імперії, а потім уже, слідуючи віянням історії, дійшла через різні трансформації до нашого часу.

 

 

 

 

 

 

…Слово для привітання надається Ірині Апостолюк, члену правління Львівської ОО ТЧХУ, голові Личаківської РО м. Львова ТЧХУ. Ірина Федорівна вітаючи медиків, подякувала їм за співпрацю, висловила надію, що у майбутньому партнерство продовжиться, адже їх первинна організація Товариства налічує 1000 членів і на даний час є найбільшою на Львівщині і цим треба тільки пишатися.

 

 

 

 

 

Вона нагадала, що і в наші дні живуть і працюють не менш заслужені лікарі, ніж у ХІХ-ХХ ст. Так, наприклад, у далекому вже від нас 2011 р. їх головного лікаря, Михайла Михайловича Гичку, було нагороджено за активний внесок у червонохрестівський рух найвищою нагородою Товариства Червоного Хреста України «Почесною відзнакою». Цю нагороду вручив особисто президент ТЧХУ Іван Усіченко, котрий прибув тоді до Львова на виїзне засідання президії НК ТЧХУ.

 

 

 

 

 

 

Ірина Апостолюк сказала, що сьогодні має приємність вручити з нагоди Дня медичного працівника і 100-річчя Товариства Червоного Хреста України Подяку Львівської ОО ТЧХУ голові первинної організації у ЛОКЛ, заступникові головного лікаря з медсестринства Лесі Зробок.

 

 

 

 

 

 

Завершилося свято до Дня медиичних працівників у ЛОКЛ барвистим ярмарком рум'яних смаколиків.

 

 

 

 

 

 

Кожен відділ ЛОКЛ, а їх тут десятки, підготував для цієї святкової акції свій неймовірно «солодкий стіл».

 

 

 

 

 

 

Учасники свята радо переходили від столика до столика, смакували кондитерськими виробами колег і переймали досвід у тих, хто вразив їх своєю кулінарною майстерністю.

 

 

 

 

 

 

Ярмарок був благочинним. Зібрані кошти будуть використані на потреби лікарні. Відзначаючи своє професійне свято, медики зуміли поєднати приємне з корисним.

 

 

 

 

 

 

Від усієї душі хочеться привітати кожного співробітника цього великого колективу вартових нашого здоров'я з Днем медичного працівника і побажати нових успіхів на обраному ними шляхетному поприщі боротьби з недугами різних рангів та запровадження нових технологій лікування і профілактики, як це є у передових країнах світу.

 

 

 

 

 

 

Довідково:

 

Львівська обласна клінічна лікарня - багатопрофільна лікарня третинного рівня, що надає спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу населенню Львівської області, інших областей України та іноземним громадянам. До функцій ЛОКЛ входить також надання методичної та планово-консультативної допомоги лікувально-профілактичним установам Львівської області, проведення науково-практичної діяльності.

 

Історія лікарні налічує більш як 225 років, відколи 1783 року у приміщення Колегії Піярів був перенесений шпиталь отців Боніфратрів, який до цього розміщувався у костелі св. Лаврентія по вулиці Личаківській. Через рік шпиталь почав функціонувати як світський заклад – Загальний шпиталь, – де лікували хворих, породіль та божевільних. В подальшому лікарня розвивалась, перетворюючись на центр медичної допомоги населенню Галичини. На базі відділень лікарні створювались перші загальні медичні служби: терапія, хірургія, а також спеціалізовані – дерматологія, офтальмологія, акушерство, педіатрія, гінекологія, неврологія, отоларингологія, урологія, нейрохірургія, онкологія, інфекційні хвороби тощо.

 

За час функціонування Загального шпиталю у ньому працювали видатні, знані не лише на теренах Галичини, але й у Європі, лікарі та професори: Франц Бабель де Фронсберґ, Ігнацій Гавранек, Антоній Славіковскі, Ґжеґош Зємбіцкі, Зенон Лєнько, Броніслав Сабат, Адам Чіжевіч, Алєксандер Домашевіч, Вінсент Арнольд, Адам Соловій, Степан Барвінський, Ярослав Воєвідка, Михайло Дубовий, Іван Довбуш, Людвіг Рідігер, Еманюель Махек, Тадеуш Островський, Андрій Юраш, Ярослав Новіцький, Маріян Панчишин, Юрій Караванов, Михайло Даниленко, Гнат Івашкевич, Дмитро Бабляк, Михайло Лоба, Роман Бариляк та багато інших.

 

Ліжковий фонд лікарні становить 1110 ліжок, на яких функціонують 27 стаціонарних відділень. В структуру входять також 17 лікувально-діагностичних та 14 господарських відділень, обласна консультативна поліклініка.

 

Діяльність лікарні протягом останніх років полягає у покращенні надання медичної допомоги хворим області та інших регіонів. Зокрема, в установі проведена робота з удосконалення організаційної структури спеціалізованих центрів: на базі відділення судинної хірургії та хронічного гемодіалізу успішно функціонує Центр трансплантації органів, тканин та інших анатомічних матеріалів; на базі відділення хронічного гемодіалізу – Центр замісної ниркової терапії з двома відділеннями амбулаторного хронічного гемодіалізу у Червонограді та у Дрогобичі; також функціонує Львівський обласний неонатальний центр, виїздна неонатологічна бригада та Львівський регіональний навчально-методичний центр реанімації новонароджених. На базі неврологічного відділу функціонують «Центр розсіяного склерозу», «Центр екстрапірамідних захворювань», та «Протиепілептичний центр» з метою проведення діагностики цих захворювань, періодичних оглядів та корекції лікування. У 2010 році центр пластичної хірургії був реорганізований у Львівський обласний центр травматології, ортогнатичної та реконструктивної хірургії щелепно-лицевої ділянки.

 

У 2008 р. завершено реконструкцію та введено в експлуатацію корпус недоношених новонароджених дітей, проведено реорганізацію: відкрито обласне відділення інтенсивної терапії недоношених новонароджених дітей для забезпечення виходжування дітей з критичною масою при народженні, в якому щорічно медичну допомогу отримують близько 500 новонароджених найвищого перинатального ризику з усіх пологових установ м.Львова та області.

 

Частка обласної лікарні в ліжковому фонді області протягом останнього десятиліття становить 4,5 відсотків, щороку на них лікується близько 6 відсотків від усіх стаціонарних пацієнтів. При цьому, у структурі хірургічної роботи стаціонарів області більш як 16 відсотків оперативних втручань виконується спеціалістами обласної лікарні. Це, зокрема: 90-95 відсотків операцій на ендокринній системі, 65-68 відсотків – операції на нирках, сечоводах та на судинах. Тільки у ЛОКЛ виконуються операції на серці та брахіоцефальних судинах. З початком функціонування Центру трансплантації органів успішно виконано 23 трансплантації нирки від родинного донора. У лікарні постійно впроваджуються новітні методики діагностики та лікування. Останнім часом збільшується питома вага малоінвазивних, ендоскопічних втручань, що підвищує ефективність лікування та значно скорочує терміни перебування пацієнтів у стаціонарі.

 

 

 

 

 

Медичну допомогу понад 32 тисячам пацієнтів в рік (близько 18 тисяч хірургічних втручань) надають більш як 500 лікарів та 1000 медичних сестер. Із працівників лікарні 9 лікарів мають звання „Заслужений лікар України”, 2 медичні сестри – звання „Заслужений працівник України”, 29 кандидатів медичних наук.

 

ЛОКЛ є клінічною базою вищих та середніх навчальних закладів: Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Інституту спадкової патології НАНУ, Львівського державного медичного коледжу ім. А. Крупинського, Львівського медичного училища центру „Медик”, Самбірського та Бориславського медичних училищ, Львівського медичного коледжу післядипломної освіти. Щороку на базі ЛОКЛ проводиться навчання більш як 2500 студентів вищих, 400 студентів середніх навчальних закладів; біля 100 лікарів проходять інтернатуру за чотирма спеціальностями – хірургія, терапія, анестезіологія, гінекологія.

 

Спільно із клінічними кафедрами медичного університету спеціалісти ЛОКЛ проводять науково-практичні дослідження по цілому ряду напрямків: вдосконалення методів діагностики та лікування захворювань ендокринних залоз, серця та судин, в урології, отоларингології, офтальмології, гастроентерології, проктології, гінекології тощо. Наші лікарі співпрацюють із науковими та лікувальними закладами багатьох країн світу: Польщі (Варшава, Люблін, Краків, Забже), Австрії (Відень), Німеччини (Ляйпціг, Фрайбург), Великобританії (Віндзор), США (Пітсбург, Чікаго, Клівленд, Детройт) та ін. Результатами такої плідної співпраці є участь відділень у різноманітних міжнародних програмах та клінічних дослідженнях.

 

Участь у проекті „Здоров’я матері та дитини” та „Здоров’я матері та дитини – ІІ” під егідою організації JOHN SNOW Inc у співпраці з Агенцією з міжнародного розвитку США протягом останніх років. дозволила успішно впровадити інноваційні перинатальні технології у відділеннях новонароджених та пологових (обсерваційному, фізіології та патології вагітних). Відділення є базовим тренінговим центром проекту у Західному регіоні. У 2009 р. акушерські відділення відзначені семизірковим сертифікатом „Дев’ять зірок якісного медичного обслуговування ” за проектом „Здоров’я матері та дитини – ІІ”.

 

З 2009 року деякими відділеннями розпочато проведення технологічно-синхронних телеконсультацій на основі інтернету, що дозволило лікарям ЛОКЛ отримувати рекомендації провідних спеціалістів з проблемних питань діагностики та лікування.

 

 

 

 

 

 

Постійно функціонує та оновлюється офіційна веб-сторінка ЛОКЛ. За останні роки її відвідало понад 22 тис. користувачів глобальної мережі. Тут можна знайти інформацію про структурні підрозділи лікарні, сучасні методи лікування, схеми розташування корпусів. Можливості інтернет-консультувань, які користуються популярністю серед відвідувачів веб-сторінки, дозволяють оптимізувати обсяги догоспітальних обстежень та скоротити час на отримання необхідної медичної допомоги.

 

Головний лікар ЛОКЛ – Гичка Михайло Михайлович, на одній із останніх нарад з колективом, підкреслив: «Головним завданням для ЛОКЛ на найближчі роки є неухильне розширення міжнародної співпраці, оснащення структурних підрозділів сучасною апаратурою, проведення оптимізації ліжкової мережі, що дозволить наблизити її до європейських та світових стандартів, зміцнити позиції лікарні як лідера з надання високоспеціалізованої медичної допомоги в Західній Україні».

 

Фото – автора

Ірина Апостолюк,

голова Личаківської РО м. Львова ТЧХУ

 

Переглядів: 697 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Середа, 31.05.2023, 18:40
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 354
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023