Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Серпень » 1 » Делегація Товариства на чолі з Генеральним директором НК ТЧХУ здійснила візит у Донецьку і Луганську області
19:05
Делегація Товариства на чолі з Генеральним директором НК ТЧХУ здійснила візит у Донецьку і Луганську області

 

ВИЗНАЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ПОТРЕБ

 

 

 

 

 

 

Візит делегації НК ТЧХУ здійснений з метою визначення гуманітарних

потреб населення, яке постраждало від збройного конфлікту на сході України.

 

 

 

 

 

 

 

Метою візиту були також: посилення координації з місцевими органами влади та Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, вивчення умов діяльності волонтерів і співробітників Товариства, обговорення питань організаційного розвитку та фінансової стійкості місцевих осередків ТЧХУ, розвитку волонтерського руху тощо – заради ефективної реалізації гуманітарної діяльності Товариства в Донецькій та Луганській областях.

 

Візит тривав у період 23-27 липня. Делегацію очолювала Лілія Білоус, Генеральний директор НК ТЧХУ. У делегацію також ввійшли: Олена Михальчук, фінансовий координатор програм співробітництва з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та Марія Єрьоменко, менеджер з комунікаційних технологій НК ТЧХУ. Для ознайомлення та оцінки діяльності за напрямком психосоціальної підтримки в регіоні до представників Національного комітету ТЧХУ приєдналася Ольга Русакова, делегат Данського Червоного Хреста.

 

ХРОНІКА ВІЗИТУ

 

23 липня

 

 

 

 

Делегація відвідала м. Курахово (Донецька обл.), де ознайомилася з діяльністю місцевого осередку Товариства, потребами внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, яке постраждало в період збройного конфлікту на сході України, в тому числі в психосоціальній підтримці.

 

 

 

 

Після цього делегати вирушили у міста Маріїнка та Красногорівка, які знаходяться поруч із лінією розмежування збройного конфлікту, де зустрілися з отримувачем допомоги за проектом у партнерстві з МКЧХ з відновлення житла, а також бригадами будівельників, які задіяні у проекті.

 

 

 

 

У цей самий день делегація ознайомилася з роботою Мирноградської міської організації ТЧХУ.

 

 

 

 

Відбулось також знайомство з діяльністю з психосоціальної підтримки за участі бенефіціарів: демобілізованих військовослужбовців та їхніх дітей.

 

 

24 липня

 

 

 

 

 

Відбулася зустріч представників НК ТЧХУ зі співробітниками Костянтинівської міськрайонної організації.

 

 

 

 

 

 

 

Потім – переїзд у м. Авдіївка, яке наближено до зони збройного конфлікту. Мета візиту в це місто – зустріч із творчими керівниками лялькового театру, який з жовтня 2017 року влаштовує вистави для дітей за підтримки Національного комітету Товариства і Міжнародного Комітету Червоного Хреста. У виставах грають як звичайні підлітки, так і молоді волонтери Червоного Хреста. І участь у створенні вистави, і просто її перегляд - це та вкрай важлива психосоціальна підтримка, яка надається дітям і підліткам Авдіївки, які відчувають постійний стрес.

 

 

 

 

 

 

 

 

Згодом делегація зустрілася у м. Краматорську з представниками Донецької обласної державної адміністрації на чолі із заступником голови Юрієм Стокозом. Лілія Білоус, Генеральний директор Національного комітету Товариства, розповіла про діяльність Червоного Хреста у області, зробивши акцент на організаційному розвитку осередків Товариства. Присутні обговорили співпрацю у сфері допомоги постраждалим від збройного конфлікту та домовилися про подальше співробітництво.

 

 

 

 

 

 

 

 

У той самий день делегація поспілкувалася з робочих питань зі співробітниками Виконавчого комітету Донецької обласної організації Товариства, який очолює Світлана Єрохіна.

 

25 липня

 

 

 

 

 

У м. Слов’янську делегація відвідала відремонтовані об’єкти охорони здоров’я - лабораторії і фізіотерапевтичне відділення Вузлової лікарні міста Слов’янська, а також жіночої консультації КЛПЗ «Пологовий будинок».

 

 

 

 

 

 

 

Всі роботи з відновлення об’єктів були проведені в рамках спільного проекту Товариства Червоного Хреста України та Люксембурзького Червоного Хреста за підтримки німецької федеральної компанії «Організація міжнародного співробітництва GIZ».

 

 

 

 

 

У цей самий день делегація відвідала м. Лиман, де зустрілася з колективом Лиманської районної організації ТЧХУ та отримувачами допомоги проекту з підтримки домогосподарств, який реалізовувався Товариством за підтримки Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. \

 

 

 

 

 

 

 

Бенефіціари поділилися своїми історіями успіху та складнощами, з якими вони зіткнулися при реалізації своєї справи, а Генеральний директор Національного комітету ТЧХУ Лілія Білоус розповіла про організацію проекту на міжнародному та національному рівнях.

 

 

 

 

 

 

В другій половині дня делегація відвідала м. Сєвєродонецьк, де зустрілася з головою субделегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Сєвєродонецьку Лоренцо Редаліє.

 

 

 

 

 

 

Пізніше, на зустрічі зі співробітниками та волонтерами Товариства, делегати ознайомилися з діяльністю Луганської обласної організації Товариства та її підвідомчих організацій, потребами внутрішньо переміщених осіб та місцевого населення, яке постраждало в період збройного конфлікту на сході України, взаємодією з органами місцевої влади та МКЧХ тощо.

 

 

26 липня

 

 

 

 

 

Відбувся візит на контрольно-пропускний пункт у смт. Станиця Луганська, де працює пункт допомоги Червоного Хреста. Кожного дня через пункт переходять понад 11 тис. людей, а 3 - 3,5 тис. користуються послугами пункту допомоги.

 

 

 

 

 

За перше півріччя 2018 року, завдяки волонтерам Товариства Червоного Хреста України понад 466 тисяч осіб, які перетинали лінію зіткнення, скористалися послугами пункту допомоги, який встановлено за підтримки Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

 

 

 

 

 

У цьому пункті люди можуть сховатися від спеки чи дощу, відпочити, випити води або чаю, підзарядити мобільний телефон, отримати першу допомогу у разі необхідності, виміряти артеріальний тиск.

 

 

 

 

 

 

Цього ж дня делегація у смт. Новоайдар зустрілася з директором Комунальної установи «Луганська обласна база спеціального медичного постачання» Миколою Пекалєвим, робітниками складу та ознайомилась з умовами зберігання гуманітарного вантажу ТЧХУ як частини регіонального запасу на випадок надзвичайної ситуації.

 

 

 

 

 

 

Після зустрічі з головою Новоайдарської районної організації Товариства делегація вирушила у м. Сєвєродонецьк, де провела робочу зустріч зі співробітниками Луганської обласної організації ТЧХУ.

 

27 липня

 

 

 

 

 

В останній день візиту делегація відвідала м. Лисичанськ, де провела зустріч з волонтерами і співробітниками Товариства. Спілкування з волонтерами голови делегації Лілії Білоус і стало відкриттям навчальної сесії з Міжнародного гуманітарного права для активістів, під час якої були розкриті теми “Поняття та джерела МГП” і “Ведення бойовий дій”.

 

 

 

 

 

У м. Лисичанську делегація відвідала фотовиставку у краєзнавчому музеї, присвячену 100-річчю ТЧХУ разом з її натхненником і організатором Петром Костирею, командиром ЗШР Червоного Хреста Луганщини.

 

 

 

 

 

 

 

«Надзвичайно важливим є розвиток культури волонтерства та впровадження оновлених підходів у діяльності Товариства. Щорічний візит до Донецької та Луганської областей, які вже п’ятий рік поспіль працюють в складних, напружених умовах, надає можливість не тільки оцінити результати роботи з надання потребуючим допомоги, а й поставити конкретні цілі на національному рівні для подальшого впровадження сталого організаційного розвитку в організаціях Товариства на районному та міському рівнях, де саме відновлення та зміцнення потенціалу є головною стратегічною ціллю Товариства Червоного Хреста України» – зазначила Лілія Білоус, підсумовуючи результати візиту на схід України делегації НК ТЧХУ.

 

Автор: Ivan Stepura

 

Фото – Марії Єрьоменко та зі сторінки Лілії Білоус у соцмережі Facebook

За джерелом:

http://redcross.org.ua/2018/08/%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%87%D0%BE%D0%BB%D1%96-%D0%B7-%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B0/

 

Переглядів: 409 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 30.01.2023, 21:40
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 352
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023