Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Вересень » 3 » Турецька медицина: чому жителі Німеччини, Швеції і Великобританії їдуть лікуватися саме у цю країну
17:56
Турецька медицина: чому жителі Німеччини, Швеції і Великобританії їдуть лікуватися саме у цю країну

 

 

НЕЙМОВІРНО, АЛЕ ФАКТ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Про інформацію, яку пропонуємо, багато хто може сказати: «Папір все прийме».

Але буває так, що неймовірне, у яке неможливо повірити, існує. Одна з таких історій.

 

 

 

 

 

Під час відпустки у Туреччині я захворіла. Спека надворі, охолоджене кондиціонерами повітря у приміщеннях, постійний перепад температури - і ось уранці я прокинулася з жахливим болем у горлі та закладеним носом, пише газета "Експрес".

 

Під вечір зовсім стало зле, тож пішла до аптеки, де виявила, що ліки продають лише за рецептом. Навіть банальні краплі від нежитю! Довелося набрати номер телефону, вказаний у медичній страховці - застуда, як гострий стан, належить до випадків, що нею покриваються.

 

На відміну від, скажімо, лікування сонячних опіків чи проблем зі здоров'ям, отриманих під дією алкоголю. Колцентр зареєстрував моє звернення. Приблизно за півгодини прийшло повідомлення на Вайбер: до готелю приїде машина, яка відвезе мене до поліклініки. Заклад був розташований приблизно за 20 кілометрів від готелю. На рецепції поліклініки в мене попросили паспорт та страхівку.

 

Роззираюсь довкола - невелике комфортне приміщення, м'які куточки, крісла, столики. За стійкою реєстратури - молоді дівчата у фіолетових костюмах. Усміхаються, питають, чи говорю турецькою. Пропонують перекладача, і за декілька хвилин приходить медсестра, що володіє російською, відводить мене до лікаря, який теж знає російську. Медсестра вимірює тиск, на палець одягає спеціальний пристрій для визначення частоти пульсу, під пахву ставить електронний термометр.

 

Усі показники заносять у медичну картку. У комфортному кабінеті лікаря - стіл, ширма, кушетка, столик з ліками, кондиціонер. Оглянувши горло, медик діагностує вірусну інфекцію. Виписує рецепт, пояснюючи, для чого ті чи інші ліки.

 

"Ось це - противірусне, а це полегшить загальний стан і дихання носом, позбавить болю голови та горла. Це - для носа. І, нарешті, четвертий пункт - для зміцнення імунітету".

 

"А зараз ми вам ще зробимо укол, - оголошує. - Вам відразу стане легше. Анальгін, димедрол та дексаметазон швидко покращать самопочуття, знімуть біль і запалення".

 

Процедурні - поруч. У них зручні м'які лежаки, вкриті махровими простирадлами. І ніхто не вимагає купити шприци чи ампули. Місце уколу заклеюють спеціальним пластирем (вперше у житті!).

 

Мене просять вийти у коридор і сісти. Хочуть простежити за моїм станом протягом 15 - 20 хвилин. За цей час справді стає легше. Біль голови минає, легше ковтати та дихати.

 

Через 20 хвилин лікар ще раз підійшов до мене. Запитав, як я почуваюся. А потім водій від клініки відвіз мене до готелю. Розумію, що вимагати такого від української медицини на другому році реформи - зарано.

 

Але варто взяти приклад із Туреччини. Сьогодні медицина тут вважається однією з найкращих у Європі. Хоча лише десять років тому була майже сестрою-близнючкою української.

 

Однак туркам вдалося зламати стару неефективну систему. Влада запровадила обов'язкове медичне страхування. Більшість турецьких громадян мають страхові поліси, оплачувані роботодавцем або пенсійним фондом. На виклик лікарі не ходять. Якщо людина почувається зле, то їде у клініку самостійно або ж викликає "швидку".

 

У Туреччині медичні професії — одні з найпрестижніших. Медсестра отримує 1,5 - 2 тисячі доларів на місяць, а лікар - від 4 до 9 тисяч залежно від кваліфікації. Вартість медичних послуг тут - досить висока.

 

Наприклад, прийом у лікаря вузької спеціалізації - від 60 євро, УЗД - 40 - 60 євро, загальний аналіз крові - від 15 євро. Один день у стаціонарі - від 500 євро. Проте це все покривається страховим полісом.

 

До слова, у 2005 році рівень задоволеності медобслуговуванням у Туреччині становив приблизно 40% - 45%, а сьогодні - 90% — 95%. А ще сюди їдуть лікуватися із заможних країн Європи - Німеччини, Великобританії, Швеції, Норвегії.

 

 

Фото – з відкритих джерел в Інтернеті

За джерелом:
http://expres.ua/digest/2018/09/02/307096-turecka-medycyna-chomu-zhyteli-nimechchyny-shveciyi-velykobrytaniyi-yidut

 

 

Переглядів: 534 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 29.03.2024, 17:40
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 359
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 2
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024