Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2018 » Грудень » 26 » Міжнародний Комітет Червоного Хреста у 2019 р. розширить діяльність в Україні — Алан Ешліман
15:02
Міжнародний Комітет Червоного Хреста у 2019 р. розширить діяльність в Україні — Алан Ешліман

 

ДІЯЛЬНІСТЬ МКЧХ - ВСЕЛЯЄ ОПТИМІЗМ І НАДІЮ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні Алан Ешліман

запевнив, що наступного року діяльність МКЧХ буде розширена в нашій державі.

 

 

Ана Море: Ми чимало знаємо про діяльність Міжнародного Червоного Хреста на Донбасі, а що робить організація на решті території України?

 

Алан Ешліман: Ми дуже активні на Сході України вже чотири з половиною роки, і це дуже масштабна діяльність. 2018 року наша діяльність там – дев’ята за розмахом з-поміж операцій Червоного Хреста у цілому світі. І таке ж місце в неї буде наступного року. Ми плануємо збільшити наш бюджет на 2019 рік приблизно на десять відсотків. Тому що цілком ясно, що на Донбасі досі чимало незадоволених гуманітарних потреб. Там у дуже тяжкому становищі перебувають сотні тисяч людей. І ми прагнемо там їм допомогти.

 

Ана Море: Та все ж таки, що робить Міжнародний Комітет Червоного Хреста на мирній території України, поза Донбасом?

 

Алан Ешліман: Як Ви знаєте, штаб-квартира наша в Києві. Ми, зокрема, відвідуємо слідчі ізолятори і колонії, наприклад, слідчий ізолятор Служби Безпеки України в Києві. Ми також співпрацюємо з Українським Товариством Червоного Хреста, допомагаємо їм розбудовувати їхні спроможності. Є у нас також масштабні програми з українськими військовими. Наші команди регулярно навідують різноманітні навчальні центри, організовуючи там майстерні і семінари з міжнародного гуманітарного права і права збройних конфліктів. Є в нас і співпраця з українською поліцією та іншими правоохоронними службами – ця співпраця стосується навчання.

 

Ана Море: Отже, пріоритет у діяльності Червоного Хреста на мирній території України – робота з ув’язненими? Наскільки цей пріоритет збережеться наступного року?

 

Алан Ешліман: Так, це основна складова нашого мандату – навідувати людей, що перебувають під вартою. А коли в Україні розпочався збройний конфлікт, ми розширили наше співробітництво з Міністерством юстиції і в’язничними службами – для підвищення їх спроможності, зокрема що стосується охорони здоров’я ув’язнених. Тож час від часу ми організовуємо навчання. Також ми допомагаємо у приведенні деяких установ до ладу. І ще є пілотні проекти, які згодом мають поширитись на інші місця.

 

Ана Море: То, якщо оглянути роботу Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні упродовж цього року, що б виокремив голова делегації Алан Ешліман?

 

Алан Ешліман: Ми провадили далі, чи, радше відновили зимові програми – те, що ми називіаємо «вінтеризацією» чи «зимовізацією» – тобто, забезпечення такого стану, коли люди мають доступ до тепла. Адже для багатьох людей уздовж лінії контакту це величезна проблема. Приблизно семи тисячам людей ми надали гроші, щоби вони могли сплатити за тверде паливо або за центральне опалення. Ми також надавали брикети і вугілля. Отже тисячі людей отримують нині підтримку Міжнародного Червоного Хреста саме у такий спосіб. Ми і минулої зими це робили. А зараз ми вже цю програму закінчили – тому що важливо було надати ресурси людям саме на початку зими. Ми також надаємо підтримку для встановлення теплоізоляції – щоби покращити теплоізоляцію будинків. І паралельно з цим ми і далі підтримуємо людей, які живуть поблизу лінії контакту, щоби вони мали доступ до харчів. Ми і тепер надаємо 15-20 тисячам людей на місяць харчові набори. І ми також працюємо на покращення економічної спроможності людей, надаючи їм гранти, грошову чи матеріальну допомогу для домогосподарств. Наприклад, даємо їм свійських тварин, корми для худоби. А також допомагаємо здійснювати певні мікроекономічні ініціативи. Наприклад, надаємо охочим теплиці, в яких вони можуть вирощувати овочі за холодів – або для власного домогосподарства, або на продаж на ринку, щоби отримати певний дохід. І ще ми зараз започатковуємо певні види підтримки для малих та середніх підприємств. Ми зараз підтримуємо грантами майже тридцять проектів – і плануємо розширити цю діяльність. Це такий продовжувальний етап між екстреною допомогою, коли людям потрібна безпосередня допомога, і певними дещо більш довготерміновими діями, розрахованими на майбутнє. Для нас дуже важливо, щоби до людей завжди ставились гідно. І щоби люди самі відновлювали власну гідність, а не тільки отримували безкоштовну допомогу.

 

Ана Море: Загалом в Україні зараз майже 500 співробітників Міжнародного Хреста. Де найбільше їх працює в Україні?

 

Алан Ешліман: У Києві, наприклад, у нас зосереджені керівники і координатори. Але ці люди мають справу, в основному, з донбаськими питаннями. Отже, зрозуміло, що коли вести мову про всіх наших співробітників, то майже 90 відсотків працюють з питаннями, пов’язаними з Донбасом, хоч вони базуються на Донбасі, а хоч розташовуються тут, у Києві.

 

 

 

 

 

 

Ана Море: А як працює Міжнародний Червоний Хрест в Україні у питанні зниклих безвісти?

 

Алан Ешліман: Щодо зниклих безвісти, наша програма не така масштабна. Ми дуже задоволені тим, що в липні Верховна Рада ухвалила відповідний закон. Тепер є загальноукраїнська комісія, впроваджується централізований реєстр. Є вже і дуже важливе регулювання щодо підтримки родин зниклих безвісти. Тож ми вважаємо, що це дуже важливий крок уперед, і тепер очікуємо повного втілення заходів і підзаконних актів для впровадження закону України в життя. Зі свого боку, ми й далі підтримуємо різноманітні організації, що опікуються зниклими безвісти, передаючи їм наш досвід, набутий в діяльності у світі. Тут, я зокрема, маю на увазі наші програми підтримки родин зниклих безвісти, психосоціальної підтримки, а також певну матеріальну підтримку. Ми також діємо як нейтральні посередники між сторонами. Адже важливо, щоби діяльність щодо зниклих безвісти відбувалась також і в Донецьку та Луганську. І щоби можна було передавати певну інформацію – у можливих межах – що стосується конкретних срав, що стосується поповнення досьє.

 

Ана Море: А що Ви можете сказати про чутки про закриття представництв Червоного Хреста у Донецьку і Луганську? Ми знаємо, що закрито представництво у Севастополі. Тож наскільки вірогідні повідомлення про Донецьк і Луганськ?

 

Алан Ешліман: Це цілком неправдиві чутки. Як я вже зауважував, ми на наступний рік плануємо більший бюджет, отже працюємо інтенсивно, і зовсім не плануємо закривати будь-що в Донецьку і Луганську.

 

Ана Море: Як позначилось на діяльності Міжнародного Червоного Хреста в Україні впровадження воєнного стану?

Алан Ешліман: Ніяк не позначилось впровадження воєнного стану. Ми і далі робимо те, що робили. Жодних проблем з цим не виникає, в тому числі з проходженням наших конвоїв через лінію контакту. Жодних перешкод нашій польовій діяльності немає. Все так, як і до впровадження воєнного стану.

 

Ана Море: А які нові проекти може розпочати в Україні Міжнародний Червоний Хрест наступного року?

 

Алан Ешліман: Ми більше уваги приділятимемо психологічній і психосоціальній підтримці. Тому що ми бачимо, що в цьому потреба зростає. І нам потрібно більше працівників для цього. А також ми передбачаємо розширення діяльності щодо ризиків, що постають для довкілля. Адже ближче до лінії контакту є багато промислових підприємств, які використовують хімікалії, а також фільтрувальні станції з хімікаліями для очищення води. Ми також розглядаємо можливість організації навчання і розбудови спроможностей для лікарень – як діяти у випадках аварій. Це – деякі з пріоритетів діяльності Міжнародного Червоного Хреста в Україні в наступному році. І, звісно ж, ми пильно стежитимемо за впровадженням у дію закону про зниклих безвісти. Я очікую, що в цій галузі буде вирішено більше справ, більше родин отримають відповіді на свої запити. І ще один пріоритет залишається для нас – це забезпечення постачання питної води мешканцям Донбасу. І ще – підтримка людей, чиє житло пошкоджене, надання будівельних матеріалів для ремонту житла. Це ж стосується і установ – шкіл, лікарень, амбулаторій.

На знімку: Алан Ешліман

 

 

Фото – прес-служби МКЧХ в Україні

За джерелом:

https://hromadske.radio/publications/mizhnarodnyy-chervonyy-hrest-2019-roku-rozshyryt-diyalnist-v-ukrayini-alan-eshliman

 

 

Переглядів: 468 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Неділя, 29.01.2023, 01:26
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 352
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023