Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2019 » Червень » 29 » ЛОО ТЧХУ в рамках програми з ПСП з родинами демобілізованих воїнів побувала в Карпатах (ВІДЕО)
20:05
ЛОО ТЧХУ в рамках програми з ПСП з родинами демобілізованих воїнів побувала в Карпатах (ВІДЕО)

 

ТУСТАНЬ – УНІКАЛЬНА ПАМ'ЯТКА ЄВРОПИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

День Конституції України кілька родин демобілізованих воїнів, учасників

програми ПСП, побували з Львівською ОО ТЧХУ на екскурсії у Карпатах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екскурсанти зі Львова відвідали 28 червня фортецю Тустань, водоспад Кам'янка, озеро Журавлине, цілющі джерела.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фортеця Тустань розташована біля села Урич. Сьогодні Тустань — це залишки давньоруського оборонного комплексу на скелях, що входить до складу однойменного історико-культурного заповідника. Одночасно Тустань є цікавою пам'яткою геології, а також унікальною історичною знахідкою.

 

На думку дослідників, фортифікаційний комплекс на скелях був заснований у ІХ ст. племенами білих хорватів як оборонний та митний пункт: повз Тустань проходив Соляний шлях, яким перевозили сіль з Галичини до країн Центральної Європи. Пізніше місто-фортеця стало прикордонним та митним центром між Галицько-Волинським князівством та Угорщиною.

 

У письмових джерелах Тустань вперше згадується у літописі 1333-1384 років підканцлера короля Казимира Янка з Чарнкова та у польського історика Яна Длугоша під 1340 роком: тоді польський король Казимир Великий захопив фортецю, а пізніше наново її відбудував. На той час Тустань вже була відомою, як міста Львів, Сянок та Перемишль, Теребовля та Галич.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Твердиня перебувала під владою польського короля. Згодом вона переходить до польських магнатів та шляхти. Зі середини XVI ст. град-фортеця перебуває у занедбаному стані, хоча ще продовжує виконувати функції митниці до кінця XVI ст. Вже у XVII ст. Тустань втрачає роль митниці і занепадає остаточно.

 

Починаючи з XVIII ст., розвалини замку-фортеці починають цікавити та привертають увагу туристів, етнографів, істориків. Серед археологічних знахідок найбільш сенсаційними є дерев'яні конструкції Х ст. Сліди на скелях від дерев'яної забудови IX-XIII ст. ставлять фортифікаційний комплекс в ряд унікальних пам'яток Європи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тут зосереджена велика кількість наскельних зображень-петрогліфів (найчисельніша в усіх Карпатах): в основному це солярні знаки — символи Сонця, хоча їх призначення все ще не розгадане.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Багаторічний дослідник Тустані Михайло Рожко на основі залишених слідів та археологічних розкопок виконав графічну реконструкцію фортеці. Це дає можливість побачити архітектуру фортеці того часу (з достовірністю на 90%). Унікальне поєднання природних скель та дерев'яної архітектури на висоті 40-80 м над рівнем долини зробило фортецю неприступною і водночас вражаючою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сьогодні Тустань є популярною туристичною атракцією, місцем проведення щорічного фестивалю "Ту Стань!". Окрім самих скель, цікавими для оглядин будуть Музей Тустані та культурний центр "Хата у Глубокім"Слід згадати, що заповідник "Тустань" є складовою природного національного парку "Сколівські Бескиди".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Немає нічого кращого, ніж подорожі. Змінюється вид за вікном автобуса - змінюєтесь і ви. Подорожі - найкраща терапія», - констатувала Уляна Стельмах, координатор програми Червоного Хреста з ПСП у Львівській області.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подорож у Карпати стала можливою, завдяки спонсорській допомозі Данського Червоного Хреста, яка є організатором і спонсором програми з ПСП в Україні ось уже кілька років. На Львівщині ця програма запроваджена на початку цього року.

 

 

 

 

Фото – ЛОО ТЧХУ та з відкритих джерел в Інтернеті

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

Переглядів: 487 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 29.03.2024, 04:22
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 359
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024