Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2019 » Жовтень » 19 » Медики дали поради, як харчуватись осінню для підтримки імунітету
20:24
Медики дали поради, як харчуватись осінню для підтримки імунітету

 

СЛУШНІ ПОРАДИ

 

 

 

 

 

 

Медики дали п’ять порад, які допоможуть залишатися здоровим та урізноманітнити осіннє харчування.

 

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я, передає УНН.

 

“Корисне сезонне харчування — це одна з важливих складових міцного імунітету та гарного настрою в осінній період. Пам’ятайте, для того щоб без стресу підлаштуватися і адаптувати свій організм до нових погодних умов недостатньо просто утеплитися та змінити гардероб, важливо також переглянути свій щоденний раціон”, — йдеться у повідомленні.

 

Щоб залишатися здоровим та урізноманітнити осіннє харчування, у центрі рекомендували:

 

— Не забувати підтримувати питний режим. Адже здається, що восени не так хочеться пити, як влітку. Але, навіть якщо не відчуваєте спраги, питного режиму необхідно дотримуватися, виходячи з норми 30 мл рідини на кілограм ваги. Достатнє вживання води щодня допомагає подолати хронічну втому, стрес, поліпшує роботу мозку і всього організму.

— Надавати перевагу сезонним овочам та фруктам. Саме в них зберігається найбільша концентрація поживних речовин, яка необхідна. Гарбуз, яблука, груші, виноград, баклажани, солодкий перець, різні види капусти, корінь петрушки, селери, морква — джерела вітамінів та мікроелементів, які підготують організм до сезонних змін.

— Контролювати та обмежити вживання солодкого (цукру). Навіть якщо ви не ставите перед собою мету скинути кілька зайвих кілограмів, пам’ятайте, що простий цукор може стати причиною різних захворювань (серцево-судинні захворювання, ожиріння, карієс, хвороби печінки та деяких видів раку). ВООЗ рекомендує обмежити споживання вільного цукру до 10% від загальної кількості спожитих калорій. Скільки це? Для людей, які щодня витрачають у середньому 2000 ккал (а це більшість дорослих, які ведуть малоактивний спосіб життя) — до 50 г на добу (10 чайних ложок). Водночас, разом з експертами ВООЗ рекомендують зменшити споживання цукру ще вдвічі — до 25 г (така кількість вільного цукру знаходиться у склянці фруктового соку) або до п’яти чайних ложок на день. Мінімізувати споживання солодощів на користь здорових альтернатив. Їсти мед, фрукти і сухофрукти, робіть смузі на основі банану, запікайте яблука з домашнім сиром і гарбуз з корицею та горіхами.

— Обмежити вживання жирної та важкої їжі, віддаючи перевагу продуктам, де більше корисних жирів: авокадо, оливкова олія, горіхи та червона риба. Повноцінне харчування допоможе залишатися ситим протягом довгого часу та зберігати хорошу фізичну форму.

— Додавати спеції та прянощі в гарячі напої. До зігріваючих відносять імбир, кардамон, мускатний горіх, корицю, лавровий лист, гвоздику, перець червоний і чорний, шафран, куркуму, кмин. Для приємного аромату додавати часточки фруктів, а підсолодити напій можна солодкою настоянкою шипшини або медом.

 

Нагадаємо, медики дали поради, як перейти на здорове харчування.

 

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://www.unn.com.ua/uk/news/1830827-mediki-dali-poradi-yak-kharchuvatis-osinnyu-dlya-pidtrimki-imunitetu

 

Переглядів: 364 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 29.03.2024, 11:19
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 359
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024