Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Серпень » 27 » Застуда захистить від COVID. Нові відкриття вчених
17:21
Застуда захистить від COVID. Нові відкриття вчених

ПОШУК КЛЮЧІВ ДО ЗУПИНКИ ПАНДЕМІЇ - ТРИВАЄ

 

 

 

 

 

 

Добірка новин про те, що нового вчені дізналися про коронавірус на даний час.

 

 

Колективний імунітет знову під питанням, найкращі маски, як допомагає карантин, головна відмінність від грипу.

 

З кожним днем ​​вчені все більше дізнаються про коронавірус SARS-CoV-2, який призвів до серйозної економічної кризи в усьому світі і загрожує довгостроковими наслідками людству. Корреспондент.net зібрав результати нових досліджень.

 

 

Дешевий препарат рятує третину пацієнтів на ШВЛ

 

Згідно з результатами дослідження вчених з Оксфордського університету, прийом поширеного протизапального препарату дексаметазону на третину знизив смертність пацієнтів, підключених до апарату ШВЛ, а в пацієнтів, які отримували кисень через маску, - на 20 відсотків.

 

При цьому він не викликав позитивної динаміки у пацієнтів, які не потребували респіраторної підтримки.

 

Серед важких ускладнень коронавірусної пневмонії, які можуть призвести до загибелі, виділяють гострий респіраторний дистрес-синдром. Він розвивається в результаті масивного запалення тканин легень і підвищення активності клітин, що беруть участь у цьому запаленні.

 

ОРДС розвивається через надмірну функціональну активність імунних клітин і вироблюваних ними прозапальних цитокінів. З метою лікування цього стану застосовують стероїдні протизапальні препарати (в тому числі дексаметазон - дешевий препарат, який застосовується ще з середини минулого століття).

 

 

Повторне зараження ставить під сумнів колективний імунітет

 

У Гонконгу зафіксовано перший випадок повторного зараження SARS-CoV-2, повідомляє South China Morning Post 24 серпня від посиланням на неопубліковані результати вчених з Гонконзького університету.

 

Другий раз зараження сталося через три з лишком місяці після першого і пройшло безсимптомно. Аналіз геномів першого і другого патогенів показав, що вони належать до різних підгруп SARS-CoV-2, а найбільші відмінності сконцентровані на ділянці ORF8, що, за останніми даними, допомагає вірусу ховатися від імунної системи.

 

Майже з самого початку пандемії регулярно з'являлися повідомлення про те, що той чи інший пацієнт захворів на COVID-19 удруге, проте до теперішнього часу ці випадки були непідтвердженими.

 

У цього пацієнта антитіла до коронавірусу з'явилися на третій день повторного зараження і зникли на п'ятий. Однак слабка антитільна відповідь, на думку вчених, необов'язково вказує на загальний слабкий імунітет проти коронавірусу, - в ньому, наприклад, могли брати участь і Т-клітини.

 

Те, що Т-клітинну відповідь при COVID-19 дуже важлива, а велику кількість антитіл часто знаходять у важких хворих, неодноразово підтверджено іншими дослідженнями.

 

Автори дослідження припускають, що до повторного зараження призвели мутації вірусу, і роблять невтішний висновок, що навряд чи колективний імунітет до COVID-19 дозволить повністю винищити вірус.

 

 

Які маски найкращі

 

Група дослідників з Університету Дьюка досвідченим шляхом визначила, які захисні маски найнадійніші. За словами фахівців, найбільшу ефективність показали респіратори стандарту N95, як правило, використовується медичними працівниками. Але не всі моделі, а тільки без клапана.

 

Також високий захист забезпечують хірургічні респіратори і маски з комбінованих матеріалів, що забезпечують додаткову фільтрацію.

 

Найбільш марними виявилися тканинні пов'язки і бандани. Більш того, флісові маски-гетри, які використовують бігуни, визнані небезпечними. Такі захисні аксесуари не просто не блокують краплі слини, а й сприяють їх фрагментації.

 

Іншими словами, проходячи через маску, слина розбивається на більш дрібні частинки, які легше переносяться повітрям. Дослідники відзначають, що такі маски ефективні тільки проти пилу і вихлопних газів.

 

 

SARS-CoV-2 з 2012 року

 

Вірусолог Джонатан Латем і біолог Еллісон Вілсон виявили дані, згідно з якими коронавірус нового типу міг бути переданий від кажана людині ще в 2012 році.

 

Йдеться про шість китайських гірників з провінції Юньнань, які близько двох тижнів очищали шахту від фекалій кажанів, після чого захворіли. Всіх гірників підключили до апарату штучної вентиляція легенів. Троє з шести померли.

 

Лікар, який лікував їх, зафіксував симптоми, характерні для нового коронавірусу COVID-19: пневмонія, сухий кашель, болі в кінцівках і висока температура.

 

Вчені припускають, що COVID-19 вже тоді був адаптований до людського організму.

 

 

Карантин допоможе, навіть якщо дотримуються не всі

 

По всьому світу епідеміологи будують короткострокові і довгострокові прогнози, щоб підготуватися і по можливості пом'якшити поширення і вплив SARS-CoV-2.

 

Хоча їх прогнози і часові рамки відрізняються, вчені сходяться на двох моментах: COVID-19 прийшов надовго, і майбутнє залежить від безлічі невідомих, включаючи можливість формування довгострокового імунітету у людини, вплив сезонів на поширення вірусу і, можливо, це найголовніше, рішення держав і окремих особистостей.

 

"Майбутнє буде багато в чому залежати від того, наскільки відновиться соціальне змішування, і які заходи профілактики ми приймемо", - повідомляє Джозеф Ву, розробник моделей захворювань Університету Гонконгу.

 

Недавні моделі і свідчення позитивного впливу карантинів показують, що зміни в поведінці можуть знизити поширення коронавірусу, якщо багато хто, необов'язково всі, будуть їх дотримуватися.

 

Якщо 50-65 відсотків населення дотримуються заходів нової нормальності, то спрощення заходів соціального дистанціювання кожні 80 днів дозволить уникнути піків захворюваності в наступні два роки, говорять вчені.

 

Для перемоги над пандемією вірус або буде усунений у всьому світі, але це майже неможливо, так як він занадто широко поширився, або люди вироблять до нього імунітет, перехворівши або створивши вакцину. Залежно від країни 55-80 відсотків населення повинно мати вироблений імунітет, щоб це сталося, кажуть дослідники.

 

 

Вейп підвищує ризик зараження

 

Використання вейпів пов'язане з ростом ризику зараження COVID-19 у молоді в кілька разів, з'ясували фахівці зі Стенфордського університету. Вони сподіваються, що нові дані вплинуть не тільки на споживачів, але і на органи, що регулюють продаж електронних випарників.

 

Молоді люди, які курили звичайні сигарети і користувалися вейпами протягом попередніх 30 днів, майже в п'ять разів частіше відчували симптоми COVID-19, такі як кашель, висока температура, втома і утруднене дихання, порівняно з тими, хто ніколи не курив і не користувався вейпом.

 

Залежно від того, що саме вони використовували і як давно це робили, вейпери і курці мали в 2,6-9 разів більше шансів отримати позитивний результат тесту на COVID-19.

 

Також вчені підкреслюють роль регулюючого білка ACE2, з яким зв'язується коронавірус. Цей білок захищає легені від ураження, і зниження його вироблення здатне викликати більш важкі симптоми. У курців його виробляється менше.

 

 

Застуда залишить імунітет до ковіду

 

Вчені виявили, що зразки крові здорових людей, які ніколи не піддавалися впливу коронавірусу SARS-CoV-2, містять реактивні імунні клітини і специфічні антитіла, які, цілком можливо, здатні запобігати COVID-19.

 

Такі люди цілком можуть (це поки лише гіпотеза) володіти в тій чи іншій мірі передіснуючим імунітетом. Якщо це так, то, цілком можливо, що саме імунітет даного виду допоміг врятуватися тисячам людей.

 

Такого виду імунітет розповсюджується за допомогою Т-лімфоцитів, білих кров'яних тілець, які руйнують інфіковані клітини в організмі людини або ж допомагають іншим частинам імунної системи реагувати на вторгнення патогена, з'ясували німецькі вчені.

 

В іншому дослідженні, проведеному раніше в Сінгапурі, було показано, що у 23 пацієнтів, які заразилися вірусом SARS сімнадцять років тому, і ще у 37 осіб, у яких ніколи не виявлявся SARS або COVID-19, були виявлені Т-лімфоцити, які реагували на SARS-CoV-2.

 

 

Головна відмінність від грипу

 

За словами вчених з Університету Східної Англії, втрата нюху і смаку у заражених COVID-19 відрізняється від аналогічних проблем, які люди відчувають при сезонних вірусних захворюваннях.

 

З'ясувалося, що у пацієнтів з COVID-19 втрата нюху виражена найяскравіше. При цьому вони не відчували закладеності носа, а також не могли відрізняти смаки. Наприклад, солодке від гіркого.

 

І навпаки, у пацієнтів зі звичними респіраторними захворюваннями, як правило, спостерігаються закладеність носа і нежить, а смакові розлади відсутні. Це свідчить про те, що COVID-19, на відміну від інших поширених вірусних інфекцій, вражає мозок і нервову систему, вважають британські дослідники.

 

 

Собаки замість тестів

 

Собак навчили відрізняти інфіковані SARS-CoV-2 біологічні рідини від неінфікованих. Чутливість виявлення склала 83 відсотки, а специфічність - 96 відсотків.

 

За словами вчених, поточні результати дослідження слід розглядати як попередні, придатність цього методу для виявлення інфікованих людей у польових умовах необхідно вивчати в подальшому.

 

Пола Джендрні і її колеги з Університету ветеринарної медицини Ганновера вважають, що собак можна було б використовувати в громадських місцях, таких як аеропорти або спортивні заходи, в якості альтернативи або доповнення до лабораторних тестів для виявлення інфікованих людей, щоб зупинити поширення вірусу.

 

Фото –  Getty

За джерелом:

https://ua.korrespondent.net/tech/science/4267152-zastuda-zakhystyt-vid-COVID-novi-vidkryttia-vchenykh

 

Переглядів: 222 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 03.02.2023, 10:15
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
«  Серпень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 352
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023