Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Листопад » 25 » Сьогодні 210 років з дня народження Миколи Пирогова. Факти про відомого вченого
12:32
Сьогодні 210 років з дня народження Миколи Пирогова. Факти про відомого вченого

СЛАВНИЙ  ЮВІЛЕЙ

 

 

 

 

 

25 листопада виповнюється 210 років від дня народження видатного медика, фахівця-новатора –

Миколи Пирогова. Цей геніальний вчений вніс величезний внесок у розвиток медицини.

 

 

 

 

 

 

 

Пирогов створив атлас топографічної анатомії людини, заснував військово-польову хірургію, започаткував використання анестезії, щоб вгамувати біль багатьох пацієнтів під час операцій.

Солдати називали Миколу Івановича «чудесним доктором»...

 

 

 

 

 

 

Про великого вченого опубліковано у Facebook голови Вінницької облдержадміністрації Сергія Борзова.

 

 

 

 

 

 

«210 років Миколі Пирогову… 25 листопада (за старим стилем) 1810 року народився великий вчений Микола Іванович Пирогов. 23 листопада (за новим стилем) 1881 року його не стало… Він залишився у Вишні, у своїй садибі на Вінниччині. Так заповідав…

 

 

 

 

 

 

«Истину узнаем только за гробом; там узнаем, соответствовала ли наша жизнь ее истинной цели. Органические страсти с их увлечениями и чувственность вещественного бытия, перестав существовать, дадут возможность нам стать к истине лицом к лицу; это не то, что стоять лицом к лицу с нашей совестью здесь, живя вещественно: там придется иметь дело с самой истиной, которой мы так добиваемся здесь и вместе с тем стараемся ее избегнуть…», - Це цитата Миколи Івановича з його Щоденника, який він вів за кілька років до смерті. Завжди записував, якою того дня була погода. Йому це було важливо – вирощував зерно на експорт… Але медицина – стала його життям. Навіть після смерті…

 

 

 

 

 

 

Микола Іванович Пирогов – видатна особистість. З жорстким характером і непростим життям.

Пирогов хотів, щоб нам не було боляче, щоб ми менше страждали… Хоч операції із застуванням ефірного та хлороформного наркозу провели на Заході, широко застосовувати почали саме завдяки Миколі Івановичу. У 1847 році у польовому госпіталі на Кавказі вперше в світі застосував ефір як знеболювальний засіб при хірургічних операціях на полі бою, крохмальну нерухому пов’язку при вогнепальних переломах, яка невдовзі ним же була замінена гіпсовою. Це прискорило процес загоєння переломів і позбавило багато солдатів та офіцерів викривлення кінцівок.

Його послідовник Микола Скліфосовський розвинув анестезію далі: він ввів наркоз на час усієї операції…

 

 

 

 

 

 

 

Саме Пирогов створив перший атлас топографічної анатомії людини. Це він засновував військово-польову хірургію. Під час облоги Севастополя для догляду за пораненими Пирогов скористався допомогою сестер милосердя, частина яких приїхала на фронт. Це теж було нове… А ще він запропонував тактику медичного сортування, яку продовжують застосовувати і сьогодні...

 

 

 

 

 

 

 

 

Хто перший подав ідею бальзамації тіла – невідомо. Одним із ініціаторів точно була дружина. Є два її листа до учня вченого - доктора Давида Виводцева. Перший лист написаний за місяць до смерті Пирогова, другий – за 20 днів до смерті…

У Вишню доктор Виводцев приїхав з Петербургу. На четвертий день після смерті, 26 листопада, тіло Пирогова було набальзамоване. Тривав цей процес близько чотирьох годин. Ефект його був разючим. За свідченнями лікаря Шкляревського, «небіжчик став нагадувати сплячого».

Задовго до смерті Микола Іванович виявив бажання бути похованим у своїй садибі. 29 листопада 1881 року забальзамоване тіло Миколи Івановича було перенесене з будинку в церкву села Шереметки.

Склеп будували на спеціально придбаній Олександрою Антонівною ділянці сільського цвинтаря... День похорону відбувся через два місяці після смерті – 24 січня 1882 року… У склепі в церкві Пирогов «пережив» Жовтневу революцію і Другу світову війну. Наші війська це місце не бомбили. Обходили стороною і окупанти.

 

 

 

 

 

 

А коли звільняли Вінницю у 1944 році, начальник Головвоєнсанупру Червоної Армії, генерал-полковник Єфим Смирнов доповів Сталіну про результати лікування поранених і згадав, що завдячуючи вченню Пирогова ми маємо успіхи. Сталін запитав: «Хто такий Пирогов?» І Смирнов розказав про Пирогова, і що його тіло лежить у Вінниці, а Вінницю вчора звільнили.... І от з цього місця почався музей Пирогова…

 

 

 

 

 

 

Сьогодні у музеї зберігається оригінал Постанови Ради Народних Комісарів Радянського Союзу 1944 року, підписана Ворошиловим. Там написано: терміново ребальзамувати тіло Пирогова, терміново створити музей у селі Вишня і терміново виділити кошти під проект бюджету. І станція Вінниця замість танків приймала цемент, шифер, дошки…

 

 

 

 

 

Перша ребальзамація тіла Миколи Івановича проводилась через 64 роки – з 8 травня до 4 вересня 1945 року – 119 днів унікальної роботи вчених. Образ Пирогова відновили, вдалось сповільнити процес розпаду тканин. У червні 46-го року труну з тілом встановили в усипальниці…

9 вересня 1947 року музей Миколи Пирогова урочисто відкрили. Саме цього дня рівно століття тому вчений уперше в світі застосував ефір як знеболюючий засіб при хірургічних операціях на полі бою.

"Лікарі сьогодні знову на лінії фронту. Коронавірус – це нова війна… Війна, де знову згадують Пирогова", – йдеться в дописі голови Вінницької ОДА Сергія Борзова.

 

Довідково

 

 

 

 

 

 

Ветерани кількох областей України та Червоний Хрест Вінничини посадили  модрини та дуби біля музею – садиби Миколи Пирогова. У 2018 р. 1 жовтня у м. Вінниці на території музею - садиби М.І. Пирогова провели благодійну акцію із озеленення. Представники ветеранських організацій кількох областей посадили дуби і модрини. Для цього зібралися очільники Вінницької, Хмельницької, Житомирської та Чернівецької обласних організацій ветеранів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 – Сьогодні ми висаджуємо дерева на знак солідарності усіх ветеранів України, консолідації наших зусиль з метою підтримки й розвитку ветеранів країни, – зазначив голова Всеукраїнської організації ветеранів України Віктор Шмаков.

 

 

 

 

 

 

Акцію ініціювала Всеукраїнська організація ветеранів нашої країни за підтримки Товариства Червоного Хреста України. У ній взяли участь також і представники обласної Спілки ветеранів Афганістану, обласної спілки «Союз Чорнобиль України», волонтери ТЧХУ на чолі із Сергієм Глухеньким, віце-президентом Товариства Червоного Хреста України, головою Вінницької обласної організації ТЧХУ.

Саджанці дерев надав Путильський лісгосп Чернівецької області.

 

Автор - Національний музей-садиба Миколи Пирогова (Вінниця)

 

Фото – Вінницької ОО ТЧХУ, www.i-vin.info та НМС Миколи Пирогова у Вінниці.

За джерелами:

https://www.vinnitsa.info/news/s-ohodni-210-rokiv-z-dnya-narodzhennya-mykoly-pyrohova-fakty-pro-vidomoho-vchenoho.html

http://lviv-redcross.at.ua/blog/2018-10-01-14471

 

Переглядів: 327 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 15:10
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024