Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Грудень » 2 » Красноградська РО ТЧХУ, - учасник відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом
01:51
Красноградська РО ТЧХУ, - учасник відзначення Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

НЕ ДАЙ СНІДу – ЖОДНОГО ШАНСУ!

 

 

 

 

 

 

Першого грудня з нагоди Всесвітнього дня боротьби з хворобою, яка отримала назву «чуми ХХ століття», Красноградська районна організація Червоного Хреста України, що на Харківщині, спільно зі своїм соціальним партнером, - краєзнавчим музеєм, - організували годину спілкування з молоддю на цю тему.

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч з молоддю з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом відбулася в приміщенні закладу культури.

 

 

 

 

 

 

 

З її учасниками, студентами місцевих закладів вищої освіти, спілкувалася лікар-інфекціоніст  ЦРЛ Наталія Пульна.

 

 

 

 

 

 

 

Співдоповідь провела волонтерка Червоного Хреста Красноградської районної організації Товариства Наталія Карпенко.

 

 

 

 

 

 

Всі охочі мали змогу пройти експрес-тест на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ). «На обліку в кабінеті довіри центральної районної лікарні нині перебувають 92 ВІЛ-інфікованих жителів Красноградщини, ще 23 земляки страждають синдромом набутого імунодефіциту. Кілька таких хворих перебувають і під опікою нашої організації, — говорить голова районного осередку Червоного Хреста України Вікторія Балазюк. — На жаль, число таких пацієнтів не зменшується, а навпаки росте. Відтак профілактика — один із ключових факторів попередження поширення хвороби. Задля цього ми й влаштовуємо подібні зібрання».

 

 

 

 

 

 

За словами лікаря Наталії Пульної, найбільше випадків інфікування ВІЛ відбуваються через незахищені статеві взаємини. У групі ризику особи, які вживають наркотики через ін’єкції. Також на вірус ризикують наразитися відвідувачі тату-салонів. Підхопити цю «невидимку» можна під час процедури манікюру або пірсингу. Тож фахівці радять виважено обирати заклади та спеціалістів, які надають такі послуги. Інструменти, якими працюють майстри, повинні стерилізуватися. Підступність ВІЛ у тому, що він може роками не виказувати свої присутності в організмі носія, а проявитися тоді, коли лікуватися вже буде запізно. Гарна новина, що антиретровірусні медичні препарати нового покоління дозволяють стримувати прогресування недуги тривалий період. Проте краще взагалі уникнути інфікування.

 

 

 

 

 

 

Проникнути всередину вірус здатен випадково. Наколотися голкою від шприца невідомого походження можна під час прибирання території. У такому випадку для запобігання неприємностей, краще якнайшвидше звернутися за профілактичною допомогою до кабінету довіри.

 

 

 

 

 

 

Захищений секс, не вживання наркотиків та всебічна увага до свого здоров’я – прості, але дієві запобіжні заходи у протидії ВІЛ. Про них одноліткам нагадала волонтерка Червоного Хреста Наталія Карпенко. Своїм позитивним прикладом хлопці й дівчата можуть і мають впливати на формування відповідального ставлення в суспільстві до вирішення проблеми СНІДУ, а починати варто із себе,  — певна дівчина, учасниця зустрічі.

 

 

 

 

 

 

Також важливо толерантно ставитися до тих, хто впритул зіштовхнувся з цією бідою. Адже насправді в зоні ризику кожен із нас. Тому знання про ВІЛ,  шляхи поширення вірусу та методи попередження захворювання – кращий засіб залишатися здоровим.

 

 

Фото – Красноградської РО ТЧХУ

За джерелом:

http://krasnograd.news/не-дай-сніду-жодного-шансу/?fbclid=IwAR2WtHE56810YlpDobEgMlEfdlwSidu_gW5f1qFSv2qJo8zuDYit211bVRM

 

 

Переглядів: 267 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 06:28
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024