Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2020 » Грудень » 14 » Мешканцям Львівської області у ЛОДА нагадали про небезпеку отруєння чадним газом
19:38
Мешканцям Львівської області у ЛОДА нагадали про небезпеку отруєння чадним газом

 

ЧАДНИЙ ГАЗ – ВЕЛИКА ЗАГРОЗА

 

 

 

 

 

 

 

12 грудня у Львові отруїлася чадним газом дитина 2005 року народження.

Дівчинку госпіталізували у МДКЛ м. Львова у стані середнього ступеня важкості (35% карбоксигемоглобіну).

 

 

Про це повідомили у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

 

Аварійна бригада ПАТ «Львівгаз» тимчасово припинила подачу газу до квартири, обладнаної газовою колонкою та плитою ПГ-4. Усі обставини події встановлюються.

 

Львівська облдержадміністрація вкотре закликає мешканців дотримуватись правил безпеки користування газовим та пічним опаленням, не легковажити своїм життям та здоров’ям.

 

У департаменті цивільного захисту ЛОДА нагадують: у приміщенні, де працюють газові прилади, повинні бути дотримані головні умови – постійний доступ свіжого повітря та безперешкодний витік відпрацьованих газів через вентиляційний канал.

 

«Контроль за вмістом оксиду вуглецю у приміщенні можливий при встановленні чутливого приладу – газоаналізатора. Він контролює концентрацію чадного газу та сигналізує, якщо рівень СО перевищує певний заданий рівень», - зазначив директор департаменту Ігор Туз.

 

Фахівці газового господарства надали поради, що робити, аби не допустити трагічних наслідків від отруєння чадним газом:

 

- при користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення. В димових та вентиляційних каналах повинна бути тяга. Слід пам’ятати, що при вологій та вітряній погоді тяга в димових та вентиляційних каналах суттєво погіршується, а в окремих випадках може утворитися так звана зворотна тяга;

 

- особливо пильними мають бути користувачі димохідних газових приладів. На відміну від турбокотлів (які для згорання газу використовують повітря з вулиці і виводять продукти згорання на вулицю), димохідні котли для функціонування використовують кімнатне повітря, а продукти згорання виводяться в димоходи. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні. І як наслідок – отруєння чадним газом;

 

- при встановленні димохідних газових приладів необхідно встановити сигналізатор загазованості із клапаном-відсікачем. Крім подачі звуко - світлового сигналу про перевищений рівень загазованості, спрацьовує електромагнітний клапан-відсікач, який перекриває надходження газу;

 

- ще однією причиною нещасних випадків є самочинна газифікація, перестановка, заміна та ремонт газового обладнання. Проводити перепланування приміщень, де встановлені газові прилади, вносити зміни в конструкцію газових приладів без погодження з газовим господарством категорично заборонено.

 

- також категорично заборонено встановлювати вентиляцію із штучним спонуканням (примусові витяжки) в будинках, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід. При несправних димоходах та вентканалах шкідливі продукти горіння, замість того, щоб виводитися назовні, накопичуються в приміщенні.

 

При найменших ознаках неполадок звертайтеся до аварійної служби за телефоном “104”.

 

Якщо все-таки не вдалось уникнути отруєння чадним газом, треба негайно викликати швидку. До приїзду медиків потерпілого треба вивести на свіже повітря  та полегшити дихання.

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://loda.gov.ua/news?id=55746

 

Переглядів: 227 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 26.04.2024, 11:42
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024