Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Березень » 3 » Всесвітній день дикої природи — свято, засноване ООН у 2013 році
12:35
Всесвітній день дикої природи — свято, засноване ООН у 2013 році

ПІД  ЕГІДОЮ  ООН

 

 

 

 

 

 

20 грудня 2013 року 68-а сесія Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй ухвалила проголосити 3 березня

Всесвітнім днем дикої природи, з тим щоб підвищити рівень обізнаності в питаннях дикої фауни і флори (A/RES/68/205).

 

 

 

З  ІСТОРІЇ  ЗАСНУВАННЯ  СВЯТА

 

 

Дата затвердження свята - збігається з датою прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори (СІТЕС) в 1973 році, яка відіграє важливу роль в регулюванні міжнародної торгівлі зникаючими видами.

 

Раніше, в рішенні 16-ї сесії Конференції Сторін СІТЕС (КС-16), що проходила в Бангкоку 3-14 березня 2013 року, було також запропоновано проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Спонсором резолюції СІТЕС виступило Королівство Таїланду, яке здійснювало у себе Конференцію КС-16 і подало результати КС-16 Генеральній Асамблеї ООН.

 

ФЛОРА І ФАУНА – СКЛАДОВІ ДОВКІЛЛЯ

 

Тема Всесвітнього дня дикої природи 2021 року “Ліси та засоби до існування: забезпечити людей і зберегти планету” покликана підкреслити центральну роль лісів і екосистем у забезпеченні засобів до існування сотень мільйонів людей у ​​всьому світі і особливо громад корінних народів, що мають історичні зв’язки з лісистими і прилеглими до них районами.

 

За оцінками Організації, від 200 до 350 млн осіб у всьому світі живуть в лісистих районах або поруч з ними, покладаючись на різні екосистемні послуги, що забезпечуються лісами, для отримання засобів для існування і задоволення своїх найелементарніших потреб, включаючи продовольство, житло, енергію і ліки.

 

Приблизно 28% поверхні суші в світі, включаючи деякі найбільш екологічно незаймані ліси на планеті, в даний час управляється корінними народами. Ці простору мають центральне значення не тільки для їх економічного і особистого благополуччя, а й для їх культурної самобутності.

 

ОСОБЛИВОСТІ «БРАТІВ НАШИХ МЕНШИХ»

 

Дорослий панда може витратити до 12 годин на день для прийому їжі. Щоб виконувати свої дієтичні потреби, вони повинні їсти принаймні до 12,7 кг. бамбука. Всі білі ведмеді лівші, або, вірніше, ліволапі. Дитинчата жирафів можуть стояти вже протягом півгодини після народження. Щури сміються, коли їх лоскочуть і під час ігор. Дельфіни, коли сплять, роблять це однією половиною мозку і з одним закритим оком. Алігатори були приблизно за 150 мільйонів років.

 

Названа завдяки своїми чудодійним здібностям амазонская ящірка "Ісус Христос", може бігати по воді. Кажани, яких підозрюють у зародженні передачі коронавірусної інфекції від тварини до людини, є поки що єдиними ссавцями, які можуть літати. Кажани завжди повертають наліво коли вилітають з печери. Мурахоїди їдять більше 35000 мурах в день. Бджоли мають крихітні волоски на очах, щоб і ними збирати пилок. Метелики розрізняють смак своїми ногами.

 

Фото – ілюстративне

За джерелами:

https://www.unn.com.ua/uk/news/1918851-z-bereznya-svyata-imenini-ta-prikmeti

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=687

 

 

Переглядів: 280 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 12:43
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024