Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Квітень » 11 » 11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона
19:32
11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

 

НЕДУГА ВАЖКА, АЛЕ РУКИ ОПУСКАТИ НЕ ТРЕБА!

 

 

 

 

 

 

З метою підвищення поінформованості населення про хворобу Паркінсона,

11 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з цією важкою недугою.

 

 

Цей захід був ініційований Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1997 році. Дата обрана для увічнення пам’яті лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше у 1817 році описав це захворювання центральної нервової системи, яке і отримало його ім’я.

 

 

 

 

Символом хвороби Паркінсона є червоний тюльпан.

 

 

Хвороба Паркінсона – це хронічно прогресуюче захворювання центральної нервової системи, головними ознаками якого є порушення пластичності рухів. Ця недуга входить до числа чотирьох найбільш частих нейродегенеративних захворювань у людей похилого віку.

 

Хвороба не є смертельною. Близько 100 мільйонів людей на нашій планеті страждають від хвороби Паркінсона. Хворобу виявляють у людей старше 50 років, але можливі випадки розвитку захворювання і в більш ранньому віці. Жінки страждають частіше. Походження первинного паркінсонізму залишається до кінця не з’ясованим.

 

Основні ознаки хвороби полягають в тремтінні рук, сповільненості рухів, скутості, порушенні рухової та психічної активності. З появою змін у руховій сфері можуть з’явитися такі порушення як депресія, апатія, розлади сну, а за відсутності необхідної корекції наростають проблеми з пам'яттю. 

 

Прояви обумовлені дегенерацією нервових клітин в ділянці головного мозку, що має назву «чорна субстанція». Ці клітини виробляють дофамін, що бере участь у передачі імпульсів від головного мозку до м’язів та має велике значення у забезпеченні плавності рухів. 

 

Факторами ризику розвитку захворювання вважається вік, психоемоційні стреси, супутня судинна патологія на фоні атеросклерозу та артеріальної гіпертензії. 

 

Хвороба Паркінсона характеризується безупинним  прогресуванням і, за відсутності лікування, призводить до тяжких порушень активності та значного зниження якості життя.

 

Ранні прояви хвороби Паркінсона: 

  • Тремтіння кінцівок чи голови;
  • Зміна почерку - почерк стає дрібним та тремтливим;
  • Утруднення рухів — рухи рук та ніг стають не такими легкими та плавними, як раніше, хода дрібненькими кроками;
  • Можлива втрата здібності утримувати предмети;
  •  Обличчя стає застиглим, не таким виразним, яким було раніше.

 

Існують на даний час доступні методи, що допомагають

полегшити симптоми недуги та підтримувати якість життя:

 

  • підтримувальна терапія — наприклад, фізіотерапія;
  • медикаменти;
  • хірургія (для деяких людей).
  •  

Діагноз «хвороба Паркінсона» незворотний.

 

Вам знадобляться довготривале лікування, щоб контролювати свої симптоми і адаптуватися до виконання простих повсякденних завдань.

 

Як запобігти хворобі Паркінсона

 

Органічне харчування

 

Учені виявили високий рівень пестицидів у мозку пацієнтів із хворобою Паркінсона. Крім того, дослідження показують, що працівники сільського господарства, які зазнають впливу пестицидів, мають значно вищі показники захворюваності на Паркінсона, ніж широка громадськість. Тому дуже важливо контролювати якість та походження їжі, яку вживаєте ви та ваші близькі.

 

Свіжі овочі

 

Науково доведено, що фолієва кислота значно знижує ризик розвитку хвороби Паркінсона. Найкраще джерело фолієвої кислоти — це темно-зелені овочі (броколі, шпинат, зелень, брюссельська капуста, спаржа). Вітамін В можна також знайти в авокадо, бобових і сочевиці.

 

Жирні кислоти Омега-3

 

Дослідження 2008 р. в Канаді підтвердило ефективність Омега-3 у профілактиці хвороби Паркінсона. Ці кислоти допомагають збалансувати рівень холестерину, підвищити імунітет та покращують серцево-судинне здоров’я. Омега-3 є своєрідним будівельним матеріалом для мозку, нервової та ендокринної систем.

 

Вітамін D3

 

Дослідники виявили, що близько 70% пацієнтів із ранньою хворобою Паркінсона мають низький рівень вітаміну D. Як вітамін він стимулює утворення особливого транспортного білка у слизовій оболонці кишківника, який переносить кальцій та фоcфор до кісткової та м’язової тканин.

За рахунок цього у крові підтримується постійний рівень кальцію та фосфору, що необхідно для формування та росту кісток, профілактики остеопорозу, переломів, рахіту і псування зубів, а також спазмів у м’язах.

 

Регулярні фізичні вправи

 

 

 

 

 

 

  • Ходьба — це проста і доступна кожному фізична активність, що допоможе підтримувати в нормі вагу і бути здоровим. Інтенсивна 10-хвилинна щоденна прогулянка на свіжому повітрі дуже корисна для організму і може бути частиною рекомендованих 150 хв щотижневих вправ.
  • Їзда на велосипеді — це корисна і захоплива вправа, доступна людям різного віку та всіх верств суспільства.
  • Йога — комплекс вправ, що поєднують силу, гнучкість і дихання задля поліпшення фізичного та психічного самопочуття.
  • Фізичні вправи: щоб уберегти й покращити здоров’я, літнім людям слід щотижня займатися двома видами фізичної активності: аеробними та силовими вправами.

 

Кількість фізичної активності, потрібної організму щотижня, залежить від вашого віку.

 

Зниження стресу

 

 

 

 

 

 

Найважливіше, що ми можемо зробити для нашого фізичного і ментального здоров’я, — це зниження стресу. Усі стреси — фізичні, емоційні та хімічні — спричиняють запалення і довгострокове пошкодження усього тіла.

Незалежно від того, чи ви цікавитеся профілактикою хвороби Паркінсона, чи способами полегшити її симптоми, пам’ятайте, що будь-яка із наведених вище порад тільки допоможе вашому здоров’ю.

 

 

 

 

Помітивши у себе чи у когось з близьких такі симптоми, зверніться до лікаря!

 

У разі вчасного діагностування та лікування пацієнти з хворобою Паркінсона

можуть тривалий час продовжувати своє попереднє активне життя.

 

Правильну схему лікування може призначити лише досвідчений лікар - невролог.

 

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

http://www.health-loda.gov.ua/ukr/news/lvivnews/11417.html

https://crh.org.ua/11-kvitnya-vsesvitnij-den-borotby-z-hvoroboyu-parkinsona/

 

 

 

Переглядів: 310 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 14:39
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024