Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Червень » 10 » Львівська ОО ТЧХУ у складі мобільної команди з вивчення поширення COVID-19 - у смт. Славське
14:23
Львівська ОО ТЧХУ у складі мобільної команди з вивчення поширення COVID-19 - у смт. Славське

ДОСЛІДЖЕННЯ - У ДОМОГОСПОДАРСТВАХ ЛЬВІВЩИНИ

 

 

 

 

 

 

Львівська ОО ТЧХУ у складі мобільної команди проекту «Національне серопревалентне дослідження COVID-19»

прибула для роботи у польових умовах 10 червня у смт. Славське, що в Стрийському районі на Львівщині.

 

 

Як ми уже повідомляли, дослідження передбачає забір зразків крові з вени з подальшим визначенням антитіл класу IgG до коронавірусу SARS-CoV-2 як ознаки перенесеної раніше інфекції, а також проведення соціологічного опитування безпосередньо у домогосподарствах.

 

 

Аналіз відповідей на запитання в комбінації з результатами лабораторних досліджень дозволить отримати відповіді на актуальні запитання, зокрема, такі: 

  • Скільки людей насправді перехворіло на COVID-19 за перший рік пандемії? 
  • Чи потрапили ці люди до лікарів та до офіційної статистики? 
  • Чи знають вони самі, що хворіли? 
  • Наскільки охоплене лабораторними аналізами населення України? 
  • Яка поведінка або інші особливості пов’язані із ризиком зараження?

 

 

 

 

 

 

«Початок роботи мобільних бригад, відбір зразків крові та опитування, - почалися 7 червня 2021 року. Польовий етап дослідження триватиме у різних регіонах протягом 4-6 тижнів залежно від розміру та швидкості набору вибірки», - повідомила Уляна Стельмах, координатор проекту від Львівської ОО ТЧХУ.

 

 

 

 

 

 

За ці дні учасники проекту побували у домогосподарствах Львівського і Бродівського районах, а сьогодні, 10 червня, розпочали роботу на Стрийщині. Цілком випадково вибір випав на домогосподарство пацієнтки Анни Федорівної, котра на власному досвіді знає, що це таке – лікуватися від коронавірусу.

 

Забір крові з вени у пацієнтки у захисному медичному костюмі, що захищає від недуги, виконала медична сестра Надія Ясінська. Таких пробних заборів крові їй доведеться виконати сьогодні добрих два десятки.

 

Мешканці Славського поцікавилися у членів мобільної команди, що означає виявлення антитіл до SARS-CoV-2, і почули у відповідь, що наявність антитіл до коронавірусу вказує на те, що людина раніше контактувала з цим вірусом, але це не є ознакою хвороби. У рамках цього дослідження не виявлятимуть нові активні випадки COVID-19, учасникам дослідження не встановлюватимуть діагноз COVID-19, не призначатимуть самоізоляцію або інші обмеження.

 

 

 

 

 

 

«Треба зрозуміти, що виявлення антитіл до коронавірусу, який спричиняє COVID-19, не гарантує наявності імунітету до всіх штамів вірусу SARS-CoV-2. На сьогодні невідомо, яким має бути рівень антитіл для захисту та як довго вони зберігаються. Виявлення антитіл до коронавірусу, що спричиняє COVID-19, не має бути підставою для відмови від вакцинації», - пояснила медична сестра Надія Ясінська, закінчивши процедуру забору крові у пацієнтки.

 

До цього додамо, що такі дослідження рекомендовані ВООЗ. Багато країн світу уже провели їх ще у 2020 році, а деякі планують провести повторно цього року. Дослідження рекомендовано проводити після проходження піку захворюваності, але вони є корисними на будь-якому етапі пандемії.

 

Дослідження в Україні проводить Міністерство охорони здоров’я за дорученням Ради національної безпеки та оборони. На Центр громадського здоров’я покладено координацію дослідження на всіх його етапах.

 

 

 

 

 

 

Партнери дослідження — Український інститут соціальних досліджень імені Олександра Яременка, Центр соціальних експертиз імені Юрія Саєнка, Товариство Червоного Хреста України та Медична лабораторія «Діла». До проведення дослідження також залучені департаменти охорони здоров’я обласних та Київської міської державних адміністрацій, заклади охорони здоров’я та окремі медичні працівники.

 

Фінансують проведення дослідження Світовий банк та Товариство Червоного Хреста України.

 

Результати дослідження будуть використані Міністерством охорони здоров’я України, РНБО, Центром громадського здоров’я та іншими державними установами і громадськими організаціями для визначення реальних масштабів поширення COVID-19. Тож після закінчення і обробки даних цих досліджень, можна буде з упевненістю говорити про справді раціональне і ефективне планування подальших протиепідемічних і профілактичних заходів.

 

 

Фото – учасників польового дослідження

Прес-служба Львівської ОО ТЧХУ

 

 

 

Переглядів: 291 | Додав: Admin
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вівторок, 23.04.2024, 17:04
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2024