Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Жовтень » 12 » Всесвітній день боротьби з артритом: що потрібно знати і як уберегтися
20:08
Всесвітній день боротьби з артритом: що потрібно знати і як уберегтися

 

АРТРИТУ МОЖНА ЗАПОБІГТИ

 

 

 

 

 

 

 

Кожен рік, починаючи з 1996, 12 жовтня за ідеєю ВООЗ проводиться Міжнародний день боротьби

з артритом. Артритце є узагальнена назва захворювання суглобів, які мають запальну природу.

 

 

Серед причин інвалідності саме хвороби ревматологічного спектру займають один із перших рядків. Приблизно кожна 100 людина на планеті страждає від артриту, приблизно через 6 років після діагностування хвороби 50% пацієнтів стають непрацездатними, а їхнє життя супроводжує біль. На жаль, ця недуга може вразити будь-яку людину – дорослу чи дитину.

 

Найчастіше артрит діагностується у працездатних жінок та чоловіків у віці 30-50 років. У жіночої частини населення артрит зустрічається в 5 разів частіше. 

 

 

 

 

 

Мета цього всесвітнього дня – привернути увагу суспільства до цієї хвороби та проблем хворих, підвищити поінформованість. Розвиток артриту можливо попередити. Для цього важливо слідкувати за своїм здоров’ям: дотримуватися збалансованого раціону, займатися фізичною активністю, захищати суглоби від надмірного навантаження. 

 

Є понад 100 видів артриту й пов’язаних із ним станів. Люди будь-якого віку і статі можуть і хворіють на артрит. Часто ця недуга може призводити до інвалідності.

 

Причини хвороби різні:

  • повторювання легких травм, відкриті або закриті пошкодження суглобів;
  • часте фізичне перенапруження або генетична схильність;
  • вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне і психічне перевантаження й навіть надмірне куріння.

 

У групи ризику розвитку цього захворювання може потрапити будь-яка людина — від немовлят до людей старшого віку. Але найбільш часто важкі ревматичні захворювання суглобів, пов’язані зі швидким розвитком артриту, вражають людей у віці від 30 до 50 років.

 

 

 

 

 

 

 

Загальні симптоми артриту суглобів можуть включати: набряк, біль, скутість, зменшення діапазону рухів. Ці прояви можуть зникати, а потім з’являтися знову. Проявлятися в легкій, середній або тяжкій формі. Можуть бути незмінними роками, але з часом прогресувати або погіршуватися.

 

Тяжка форма артриту може зумовлювати хронічний біль, неможливість виконувати повсякденні справи й утруднити ходьбу або піднімання сходами.

Артрит може призводити до незворотних змін суглобів. Ці зміни можуть бути видимими, наприклад, вузлуваті суглоби пальців, але часто пошкодження можна побачити тільки на рентгенівському знімку. Деякі типи артриту крім суглобів також вражають серце, очі, легені, нирки і шкіру.

 

Якщо вас турбує біль у суглобах, найважливіший перший крок — отримати точний діагноз. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем про свої симптоми, а далі вас спрямують до вузького спеціаліста.

 

 

 

 

 

 

Ключові поради з профілактики артриту:

  • Будьте фізично активними та підтримуйте здорову вагу.
  • Харчуйтеся правильно. Важливим для профілактики артриту є вживання продуктів із достатньою кількістю кальцію разом із вітамінами D, A, С, Е, які сприяють покращанню рухливості суглобових з’єднань і зміцненню зв’язок.
  • Обирайте здоровий спосіб життя! Відмовтеся від шкідливих звичок.
  • Не займайтеся самолікуванням та своєчасно звертайтеся до лікаря. Дотримуйтесь особистого плану періодичного медичного огляду.

Дотримуючись цих простих правил можна не тільки лікувати вже сформоване захворювання, але і вчасно попередити його розвиток. І тоді ваші суглоби вдячно працюватимуть із вами в одному темпі.

 

Фото – ілюстративні

За джерелами:

https://daytoday.com.ua/podiya/vsesvitniy-den-borotby-z-artrytom/

https://www.phc.org.ua/news/vsesvitniy-den-borotbi-z-artritom-scho-potribno-znati-i-yak-uberegtisya

 

Переглядів: 257 | Додав: Admin
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 25.04.2024, 04:01
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024