Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2021 » Жовтень » 27 » Місяць психічного здоров՚я: Медична психологія – нова галузь медицини
16:37
Місяць психічного здоров՚я: Медична психологія – нова галузь медицини

ЯК  ЗБЕРЕГТИ  ПСИХІЧНЕ  ЗДОРОВ՚Я

 

 

 

 

 

Медична психологія – порівняно нова галузь медицини. Її поява і розвиток зумовлені

величезними досягненнями сучасної медицини і новими завданнями, які постають перед нею.

 

За кордоном психологія викликає величезний інтерес і користується комерційним попитом. Однак в Україні практикуючі лікарі нечасто спрямовують своїх пацієнтів саме до психолога. Лікарі інших спеціалізацій більш орієнтовані на об’єктивні, фізикальні зміни пацієнта, часто не замислюючись про можливі психологічні причини появи тієї чи іншої патології. Тому на сьогоднішній день недостатньо вивчати фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі людини, поскільки психіка, характер, інтелект, емоції, навіть життєвий досвід визначають прояви і розвиток нервових, психічних і соматичних захворювань. Психічний фактор відіграє величезну роль у лікуванні різних хвороб.

 

Особа людини – поняття соціально-психологічне: воно визначає придбану у процесі життя і сформовану у суспільстві сукупність його громадських відносин, які у свою чергу зумовлені досвідом його психологічних зв’язків з оточуючими людьми, подіями, явищами, предметами. У виникненні багатьох хвороб тісно переплітається роль соматичних і психологічних моментів. Наприклад, часто буває, що спочатку захворювання у людини з’явилось як соматичне – у неспокійного та тривожного хворого воно супроводжується значною психічною реакцією на хворобу, тим самим створюються передумови для появи депресії, страху тощо. Така реакція викликає погіршення соматичного стану хворого, що у свою чергу посилює психічні порушення.

 

Без розуміння психології, без спеціалістів-психологів наразі неможливо обійтися. Тому роль психолога у суспільстві є дуже важливою саме на момент встановлення об’єктивного і суб’єктивного, змін у психіці людини, для того щоб налагодити психологічний контакт з пацієнтом і створити найсприятливіший психологічний клімат у лікувальному закладі.

 

Лікар-психолог дуже добре вписується у модель інтегративної медицини. Він може забезпечити зв’язок усіх спеціалістів, що працюють з пацієнтами. Провести межу між медичним психологом, психотерапевтом і лікарем-психіатром іноді складно. Вони всі є лікарями, однак це інші спеціальності, хоча всі займаються психічними порушеннями. При соматичних порушеннях найбільш ефективна консультація з лікарем-психологом при кардіопатології, ендокринних порушеннях, захворюваннях травного тракту і особливо при гінекологічних та шкірних хворобах, тому що в основі цих захворювань лежать саме психоемоційні проблеми.

 

В Україні багато людей – здорових чи хворих – скептично налаштовані до діяльності та допомоги спеціалістів у галузі психології. Візит до такого лікаря вважається у багатьох упередженим. Психолог повинен бути готовий переконати такого пацієнта у наданні повноцінної психологічної допомоги, поскільки половина успіху у лікуванні будь-якого пацієнта це своєчасна психологічна діагностика і допомога. Якщо у лікаря є бажання допомогти хворому, якщо у нього є знання і досвід – то питання психологічної допомоги тому, хто її потребує є справою техніки.

 

Варто підкреслити, що психологія як наука походить від нерозривної єдності психічного і соматичного, із тісної взаємодії особистості з навколишнім середовищем, розуміє психіку як продукт діяльності високоорганізованої матерії – людського мозку. Відображаючи об’єктивну існуючу реальність, психічна діяльність людини перетворює оточуючий світ.

 

В Україні в багатьох лікувальних установах є лікарі-психологи. А в приватних клініках їх є ще більше. Крім того, психологи та психотерапевти об’єднуються у професійні союзи та асоціації. Наприклад, Асоціація психотерапевтів та психоаналітиків в Україні є найстарішою організацією подібного профілю. Є також Український союз психотерапевтів. Важливою є співпраця з міжнародними організаціями, зокрема з Європейською федерацією психоаналітичної психотерапії. Отже, кваліфікованих фахівців в Україні вистачає, вони працюють як в державних, так і в приватних лікувальних установах.

 

Львів не є виключенням з цього процесу. Послуги психолога або психотерапевта надаються майже в кожній поліклініці. Записатися  до лікаря можна через реєстратуру або  за допомогою порталу Неlsi - https://helsi.me/doctors/lviv?search=%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BF%D0%B5%D0%B2%D1%82

 

 

Фото – ілюстративне

За допомогою:

Рівненська обласна наукова медична бібліотека

Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна

Переглядів: 163 | Додав: Admin
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 09.02.2023, 06:12
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 353
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023