ЛІКИ ДЛЯ ПОЛЬОВОЇ АПТЕЧКИ

Поради фахівців із цивільного захисту і Червоного Хреста: Що має бути в аптечці?
Аптечку слід складати відповідно до ваших потреб. Заздалегідь перевірте термін придатності всіх ліків. До базового набору, згідно з рекомендаціями МОЗ, варто покласти таке:
- сухий і медичний спирт;
- 2 пари гумових рукавичок;
- клапан із плівкою для проведення штучного дихання;
- засоби для зупинення кровотечі (турнікет чи кровоспинний бинт з гемостатичним засобом);
- марлеві серветки різних розмірів, нестерильні марлеві бинти;
- еластичні бинти з можливістю фіксації;
- пластирі різних розмірів;
- спеціальні атравматичні ножиці (для розрізання одягу на потерпілому);
- великий шматок тканини, якою за потреби можна буде зафіксувати кінцівку постраждалого;
- антисептичні засоби: дезінфектор для рук, спиртові серветки.
-
Якщо ви маєте дитину — обов’язково подумайте, що може знадобитися їй.
ДСНС також радить узяти конкретні препарати:
- парацетамол (жарознижувальне)
- пенталгін (знеболювальне)
- супрастин (протиалергійне)
- імодіум (ліки від діареї)
- фталазол (ліки проти шлункової інфекції)
- альбуцид (краплі для очей).
Спорядити аптечку - цього у польових умовах недостатньо
Звісно, ніколи не буде зайвим мати аптечку із бинтами, джгутами та ліками, які можуть врятувати чиєсь життя (або навіть ваше власне). Але все це недостатньо лише мати – ним треба вміти користуватися, бо в критичній ситуації у вас не буде часу шукати алгоритм дій у Гуглі.

«У мінімальному наборі будь-якої індивідуальної аптечки мають бути перев’язувальні матеріали – бинти, звичайні та еластичні, декілька штук буде достатньо. Їх можна використовувати з дуже різною метою, до речі. Потім потрібна рідина для промивання ран – той же хлоргексидин. Також із власного досвіду скажу, що не буде зайвим пластир-котушка – корисна річ і при дрібних травмах, і на господарстві», – розповідає Наталія Шкледа, інструкторка з першої допомоги Івано-Франківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Стане у пригоді антисептик і базовий набір медикаментів – знеболювальні, абсорбуючі, антигістамінні та жарознижуючі препарати. Це основа, а все решта слід підбирати індивідуально під себе – із врахуванням того, що, можливо, саме цими засобами хтось допомагатиме вам. Якщо у вас є алергія, астма чи діабет – відповідні засоби, звісно, мають бути в аптечці.

«Про кровоспинні засоби слід розуміти одну річ: для чого вам турнікет чи той же джгут Есмарха, якщо ви не вмієте ним користуватися? CATівський турнікет – чудова річ, якою можна зупинити кровотечу за лічені секунди. Але якщо ми маємо справу з артеріальною кровотечею із шиї, то є близько хвилини, щоб спинити кров, далі людина помирає. Якщо є рана і зачеплена стегнова артерія – часу ще менше, 20 секунд. Тому я б радила всім навчитися користуватися цими засобами, дізнатися, як і куди їх накладати», – наголошує Наталія Шкледа.
В Івано-Франківську можна пройти курси з надання першої допомоги – їх регулярно організовують як Червоний Хрест, так і, наприклад, «Мальтійська служба допомоги». Якихось 12 годин навчання – і, можливо, колись ви зможете врятувати чиєсь життя.
«Це ж та річ, яка завжди стане у пригоді. Мова не лише про надзвичайні ситуації, бойові дії – банальний похід у гори іноді закінчується переломом, і треба знати, як зафіксувати кінцівку, що робити з раною. Ще часто трапляються ДТП – і, пройшовши курси першої допомоги, ви будете знати, що можна робити, а що ні. Наприклад, у жодному разі не можна самотужки витягати людину з понівеченого автомобіля. У неї може бути травма шиї, хребта – і ви зробите тільки гірше», – каже інструкторка Червоного Хреста з Прикарпаття.
Фото – Івано-Франківської ОО ТЧХУ та з відкритих джерел
За джерелами:
https://gk-press.if.ua/tryvozhnyj-ryukzak-zbyrayemo-bez-paniky/
https://hromadske.ua/posts/ne-dati-putinu-zaskochiti-sebe-znenacka-yak-kozhnomu-z-nas-pidgotuvatisya-do-vijni-praktichni-poradi
|