Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2022 » Серпень » 10 » Геомагнітна буря вже тут. Потік сонячних частинок врізався у Землю на швидкості 600 км/с
21:39
Геомагнітна буря вже тут. Потік сонячних частинок врізався у Землю на швидкості 600 км/с

СОНЦЕ – НЕПЕРЕДБАЧУВАНА ЗІРКА

 

 

 

Через спалах на Сонці на Землі зафіксовано 10 серпня появу геомагнітну бурю класу G2. Триватиме й 11 числа.

 

Ще в неділю, 7 серпня, вчені попереджали про те, що на Сонці з'явилася величезна пляма, яка може спровокувати потужний спалах і корональні викиди маси. Це потоки заряджених частинок, які по досягненню нашої планети, викликають геомагнітні бурі та негативно впливають на роботу супутників, навігаційних систем і систем зв'язку. Виверження на Сонці все ж таки відбулося пізно ввечері 7 серпня, але станом на вівторок 9 серпня, потоки сонячних частинок усе ще прибувають до планети на величезній швидкості, пише ScienceAlert.

 

Сонце є дуже непередбачуваною зіркою, проте вчені намагаються за допомогою космічних апаратів спрогнозувати її поведінку. Згідно з прогнозом учених NASA, із 7 по 9 серпня на Сонці повинен був з'явитися черговий спалах, який би викликав сильну геомагнітну бурю, як уже писав Фокус.

 

Сонце завдало по Землі сильного удару

 

Це виверження на Сонці все ж таки відбулося пізно ввечері 7 серпня і в космос, у бік Землі, вирушили потоки заряджених сонячних частинок. Уже 8 серпня ці потоки врізалися в магнітосферу Землі на швидкості приблизно 600 км/с, що призвело до появи яскравих полярних сяйв у Канаді та США.

Станом на 9 серпня ці потоки сонячних частинок усе ще прибувають на Землю, але вже зі швидкістю 550 км/с.

 

Геомагнітна буря триватиме ще кілька днів

 

За словами вчених, починаючи з 8 серпня на Землі почалася геомагнітна буря класу G2, яка вважається помірною і не вплине на роботу супутників і систем зв'язку на планеті. Загалом геомагнітні бурі, залежно від своєї руйнівної сили, мають 5 класів.

Експерти поки не класифікували спалах на Сонці, який викликав геомагнітну бурю, але точно відомо, що він був, на відміну від прогнозів, досить слабким. Як і геомагнітних бур у сонячних спалахів також є 5 класів. Найнебезпечнішими для Землі вважаються останні дві в класифікації, які мають назви М-спалаху та Х-спалаху. Сонячні спалахи та корональні викиди маси, виверження величезних потоків плазми, відбуваються у плямах на Сонці. Це особливі регіони на нашій зірці зі своїми характерними рисами.

Учені вважають, що геомагнітна буря триватиме до кінця тижня, хоча від Сонця в цей час також можна очікувати нових спалахів, які можуть бути значно сильнішими. Або ж навпаки, вони будуть досить слабкими. Оцінки в цьому питанні поки відрізняються.

За словами вчених, практично постійні геомагнітні бурі різної сили стануть супутниками нашого життя протягом найближчих двох років. Сонце поступово посилює свою активність, тому що наближається сонячний максимум — це період в 11-річному сонячному циклі, коли на Сонці відбувається дуже багато сильних вивержень. І цей момент настане вже наприкінці 2024 року, згідно з прогнозами NASA.

Але вже цього року на Сонці було зафіксовано просто гігантські сонячні плями, деякі з яких могли б легко поглинути Землю. Про одну з таких величезних плям, яка з'явилася у червні цього року, Фокус уже писав. Також учені вже фіксували появу найпотужніших із можливих на Сонці спалахів Х-класу, які викликають найсильніші геомагнітні бурі.

 

Довідково

 

16-22 серпня  очікується найсильніша і найдовша, дуже потужна магнітна буря серпня з піком 20 серпня. Оскільки тривалі бурі бувають зрідка, тож краще завчасно до них підготуватися. Поради лікаря - подано у наших попередніх випусках новин.

 

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелом:

https://focus.ua/uk/technologies/524861-geomagnitnaya-burya-uzhe-zdes-potok-solnechnych-chastic-vrezalsya-v-zemlyu-na-skorosti-600-km-s

 

 

 

Переглядів: 255 | Додав: alexapostolyuk777
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 26.04.2024, 15:34
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024