Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2023 » Січень » 1 » Новий рік – найпопулярніше свято у нашому житті (ВІДЕО)
11:35
Новий рік – найпопулярніше свято у нашому житті (ВІДЕО)

НОВИЙ  РІК – СПРАГА  ЗА  ОНОВЛЕННЯМ

 

 

 

 

 

 

Відкриваючи новий календар, ми бачимо, що перший

день у ньому завжди святковий. 1 січня — це Новий Рік.

 

Красиве зимове свято всі знають та люблять з  дитинства. Мабуть, немає іншої такої події, яку б одночасно святкували одразу в усіх куточках нашої планети. Новорічні привітання й подарунки створюють особливу атмосферу та змушують навіть дорослих людей повірити в диво. Дата 1 січня як початок року не має астрономічного обґрунтування, але все ж це досить логічний час для нових починань. Саме минув час зимового сонцевороту, що з давніх часів означало оновлення та початок нового життя.

 

ІСТОРІЯ  ЗАСНУВАННЯ  СВЯТА

 

Святкування Нового Року відоме з часів Месопотамської цивілізації. 12-денні урочистості там припадали на весну. Цей час вважався часом відродження та перемоги над злими силами. Закони тимчасово припиняли діяти, і навіть вавілонські царі на період святкувань Нового Року виїжджали з міста, щоб не заважати своєму народу  веселитися.

 

У Давньому Єгипті прихід Нового Року відзначали з появою на небі зірки Сіріус. Це явище співпадало з розливом Нілу, що символізувало родючість земель у наступному році. Святкування включало в себе релігійні обряди, жертвоприношення та народні гуляння. 

В Азії та на Близькому Сході Новий Рік співпадав з весняним рівноденням. Вважається, що це було частиною зороастрійської релігії. Правителі використовували свято для проведення бенкетів та роздавали подарунки своїм підданим.

Давні римляни мали бога, якого звали Янус. Це був бог дверей, воріт, початку та змін. Янус мав два обличчя, що дивилися вперед та назад. Рим у той час жив за місячним календарем. Імператор Юлій Цезар хотів скасувати старий та неточний календар, і вирішив, що місяць бога Януса — січень — стане дверима в новий рік.

ЮЛІАНСЬКИЙ КАЛЕНДАР

 

Новий юліанський календар, створений у 46 році до нашої ери, базувався на сонячному циклі, а не на місячному, як було раніше.  Цезар встановив 1 січня першим днем року. Цього дня римляни обмінювалися один з одним подарунками та добрими побажаннями.

Після розпаду Римської імперії та розповсюдження християнства в середньовічній Європі святкування Нового Року стали вважати язичницькою традицією. Тому в багатьох країнах перший день року був перенесений на традиційні християнські свята — на Благовіщення, Різдво чи Великдень.

Крім того, при створенні юліанського календаря не було враховане точне значення сонячного року, тому це призвело до плутанини та появи зайвих 10 днів у році до середини XV століття.

Для вирішення цієї проблеми  християнська церква в 1582 році запровадила григоріанський календар, у якому кожний четвертий рік став високосним. Приблизно в той самий час більшість католицьких країн стали відзначати Новий Рік 1 січня. Але протестантські країни не одразу сприйняли нові правила. Наприклад, Велика Британія не приймала григоріанський календар до 1752 року і святкувала Новий Рік у березні.

 

 

 

 

 

 

НОВИЙ РІК – НАЙПОПУЛЯРНІШ  СВЯТО  НАШОЇ ДОБИ

 

Так вже ми влаштовані, що нам зовсім не хочеться стояти на одному місці, ну хіба що тільки трохи. Та й час, який крутиться навколо нас, не дає нам такого шансу. Чи все-таки дає? ...

Біжать миті, - зовсім не вловимі. Вони якимсь абсолютно неймовірним чином збираються в секунди, хвилини, години, дні і тижні, в місяці ... І настає цей рубіж, коли кожен з нас, підбиваючи підсумки року, що минає, дивиться з якоюсь незрозумілою надією на рік наступний. Так вже ми влаштовані.

У науковому середовищі іноді бутує думка, що новий рік - новий тільки свою першу мить, що час на стільки швидкоплинний і невловимий ... і вже на першій секунді він починає втрачати свою новизну. Проект DilovaMova.com категорично з цим не згоден! Новий рік - новий до тих пір, поки не наступить рік наступний за ним! А як може бути інакше? Якщо вже ми звикли міряти наше життя роками, то будемо послідовні, поки рік не підійде до свого завершення, не справедливо вважати його старим! До того ж, звідки нам знати, з яких відрізків часу складається найменший його відрізок? А хіба рік - самий великий відрізок часу?

 

Відповісте на питання - чому свято Новий рік є найпопулярнішим святом у світі? Саме не «одне з найпопулярніших», а «найпопулярніше». Думок може бути стільки ж, скільки і людей в нашому світі. Слів може бути сказано стільки, скільки є в цьому світі, а якщо не вистачить, то люди придумають нові слова, в цьому людство досягає успіху і кожен від частини буде прав ...

Але не варто напружуватися - ми знайшли відповідь на це питання. І цю відповідь не треба далеко шукати. Вона знаходиться в назві самого свята: слово «свято», виходячи зі словників означає відпочинок з перервою в повсякденних трудах, який заповнюється, життєвої радістю, веселощами, піснями та іграми, танцями та всілякими розвагами, крім того, виходячи зі Старого Завіту, святкові дні були встановлені і узаконені самим Богом, слово «новий» як правило означає щось, чого ще не було раніше. Поєднуючи ці два поняття і приплюсовуючи до цього значення слова «рік», час, у який наша Земля робить повний оборот навколо Сонця, виходить - ОГО-ГО! Повноцінне життя - абсолютно позбавлене печалі, так як момент цілісного сприйняття нового не викликає у людини потреби звертатися до старого. І все це абсолютно збалансовано, відкрито і не обтяжливо. Звичайно ж це вимагає від людини якоїсь праці, але це абсолютно корисна праця.

 

 

 

 

Святкування Нового року увійшло в традицію переважної більшості культур і народів. У кожного народу звичайно ж розвинулися і продовжують розвиватися свої особливості відзначати цю дату, але всіх об’єднує саме це - передчуття новизни. Ми всі просто нестримно прагнемо до нового. У цьому ми бачимо основні перспективи нашого життя і той рубіж, який ми переходимо кожен рік, дозволяє нам безпосередньо доторкнутися до чогось зовсім незвичайного, може бути ще не зовсім зрозумілого, але абсолютно реального і яскравого, сповненого життя, енергії і радості, отримати в одну мить заряд бадьорості на цілий рік! Поторкати прекрасне і чудове своїми руками! Це всіх нас може об’єднувати, не дивно що саме в Новий рік навіть статистика всіляких негативних явищ знижується найдивовижнішим чином. Всі ми прагнемо до життя і існують моменти, коли саме життя приймає нас у свої обійми. Це саме той момент. Життя абсолютно незвичайне, не повторне і унікальне і кожен може перевірити це саме в переддень Нового року. Це справжнє таїнство, але це відбувається саме з нами, з людьми, не вимагає від нас якихось неймовірних сил, а достатньо просто повірити в це, адже Новий рік наступає. І дай Бог, щоб він наступив не на нас, але дай Бог, щоб він наступив разом з нами!

Зі святом Вас, з Новим роком!

 

Фото – з відкритих джерел

За джерелами:

https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=354

https://daytoday.ua/podiya/novyy-rik/

 

 

 

Переглядів: 65 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 23.03.2023, 08:16
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 354
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 1
Користувачів: 1
alexapostolyuk77
Iv. Stepura © 2023