Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2023 » Січень » 8 » МКЧХ в Україні – про підсумки діяльності  в 2022 році (ВІДЕО)
15:55
МКЧХ в Україні – про підсумки діяльності  в 2022 році (ВІДЕО)

 

ВЕЛИКЕ  ВИПРОБУВАННЯ

 

 

 

 

 

Російсько-український міжнародний збройний конфлікт: 2022 рік

 приніс цивільному населенню велику трагедію та багато страждань.

 

 

У 2022 році, внаслідок міжнародного збройного конфлікту між Росією та Україною, було заподіяно величезні руйнування та страждання цивільного населення. На додаток до загибелі багатьох людей внаслідок бойових дій тисячі осіб дістали поранень або їхні родичі зникли безвісти. Мільйонам людей довелося пережити травматичні події, що серйозно вплинули на їхнє фізичне та психічне здоров’я.

 

Впродовж останніх десяти місяців мільйони людей в Україні були відірвані від свого дому. Внаслідок руйнувань критично важливої інфраструктури мільйони втратили доступ до життєво необхідних послуг, зокрема водо-, електро- та теплопостачання. Це означає, що протягом наступних декількох місяців мільйонам людей буде важко пережити суворі зимові морози. Міни та нерозірвані боєприпаси також становлять великий ризик для життя та безпеки людей, зокрема в крупних населених пунктах.

 

Аби пом’якшити різнобічний вплив збройного конфлікту та полегшити страждання людей, Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ), спільно з Товариством Червоного Хреста України, докладає великих зусиль для доставки гуманітарної допомоги, зокрема до районів, що найбільше постраждали від бойових дій. З лютого наші команди допомагають мільйонам людей по обидва боки лінії фронту, включно з Донецькою, Харківською, Херсонською, Київською, Луганською, Миколаївською та Запорізькою областями.

Щоб допомогти громадам, що постраждали від міжнародного збройного конфлікту, ми в різний спосіб співпрацюємо з органами місцевої та національної влади.

 

Наша мета – допомогти людям задовольнити свої базові потреби, і понад 1 мільйон людей отримали продукти харчування та гігієнічні засоби, а 400 000 отримали безпосередню грошову допомогу на загальну суму понад 179 мільйонів швейцарських франків.

 

Ми також допомогли близько 170 медичним закладам в Україні, надавши вкрай необхідні ліки та медичне обладнання, щоб вони могли продовжувати лікування і рятувати життя людей, зокрема в районах, що сильно постраждали від бойових дій.

 

Оскільки численні будинки та критично важлива інфраструктура зазнали пошкоджень чи були зруйновані, мільйони людей залишилися без води, тепла та електрики. Ми тісно співпрацюємо з місцевими органами влади, аби відновити доступ людей до життєво необхідних послуг та відбудувати будинки.

 

Завдяки нашій співпраці з водоканалами в 13 областях України, більш ніж 10 мільйонів осіб, знову мають доступ до чистої питної води, і ми також доставили понад 1 мільйон літрів питної води до постраждалих громад.

 

Понад 40 000 сімей змогли відремонтувати свої оселі з використанням інструментів та матеріалів, отриманих від МКЧХ. Ми працюємо для відновлення систем теплопостачання для 1,3 мільйона мешканців у Київській, Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Окрім цього, МКЧХ передав понад 500 генераторів місцевим органам влади – зокрема до ДСНС України, лікарень та адміністрацій – в Херсонській, Миколаївській, Харківській, Сумській та інших областях.

 

Ми досі не отримали доступу до всіх військовополонених, затриманих у зв’язку з цим міжнародним збройним конфліктом, і це неприйнятно. Тим не менш, нашим командам вдалося відвідати сотні з них по обидва боки лінії фронту. Це означає, що ми мали змогу перевірити умови їхнього утримання та передати звістки їхнім родичам. Завдяки роботі нашого Бюро Центрального агентства розшуку щодо російсько-українського міжнародного збройного конфлікту сім’ям було передано понад 4 000 повідомлень.

 

Завдяки повідомленням Червоного Хреста, сотні сімей отримали звістки про долю своїх близьких, і ми також сприяли передачі понад 3 400 листів між українськими військовополоненими та їхніми сім’ями. В ці тяжкі моменти МКЧХ також супроводжує сім’ї військовополонених та зниклих безвісти, надаючи психологічну та психосоціальну підтримку, а також фінансову та юридичну допомогу асоціаціям сімей.

 

Для забезпечення гідного поводження з тілами померлих цивільних осіб під час їх пошуку та вилучення, встановлення їхньої особи та надання відповідей їхнім сім’ям щодо їхньої долі та місцезнаходження МКЧХ співпрацює з 40 структурами української судово-медичної системи.

 

Оскільки нерозірвані боєприпаси становлять загрозу для життя та безпеки цивільного населення, наші команди працюють з метою пропагування обізнаності щодо ризиків та безпечної поведінки. Ми передали місцевим органам влади понад 30 000 попереджувальних знаків для маркування небезпечних ділянок, а також провели навчання працівників ДСНС України щодо небезпеки мін.

 

Серед багатьох людей, чиє життя було зруйновано внаслідок цього конфлікту, з якими наші команди стикалися з лютого, історія Тетяни, мешканки Шевченкового, невеликого міста в Харківській області, що сильно постраждало внаслідок бойових дій, є прикладом страждань цивільного населення, особливо зараз, коли на них чекає сувора зима.

 

«Я дуже непокоюся за тих, хто залишився без даху над головою. Будинок мого друга було сильно пошкоджено. Двері та вікна було вибито, а також дах і стелю. Зима на порозі, а немає ні газу, ні світла, ні води. Можете уявити, як це», зазначила Тетяна.

 

Найближчими місяцями наші команди продовжать допомагати людям, що постраждали від міжнародного збройного конфлікту по обидва боки лінії фронту. Ми допомагатимемо нужденним, зокрема в тих місцях, що постраждали від інтенсивних бойових дій, наприклад в Ізюмі, Лимані чи Донецьку.

 

Ми також продовжимо домагатися отримати доступ до всіх людей, що захищені за міжнародним гуманітарним правом. Згідно з вимогами Третьої женевської конвенції, всі сторони міжнародного збройного конфлікту повинні надавати МКЧХ повний, регулярний та необмежений доступ до всіх військовополонених, яких вони утримують. Ми не зупинимося, доки не зможемо відвідати їх усіх та виконати свій мандат. Це – гуманітарний імператив і найбільший пріоритет для нашої організації, як і отримання доступу до цивільних інтернованих осіб та передача довгоочікуваних звісток сім’ям зниклих безвісти внаслідок цього конфлікту.

 

МКЧХ закликає до суворішого дотримання міжнародного гуманітарного права. Навіть війна має межу. Надзвичайно важливим є захист цивільних осіб та життєво важливої інфраструктури, від якої залежать їхні базові потреби.

В 2022 році в Україні в результаті нашої спільної роботи з партнерами з Міжнародного Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця ми змінили на краще життя мільйонів. Але людям, що опинилися у вкрай скрутному становищі, потрібно ще більше підтримки.
 

Ми, як і раніше, непохитно допомагаємо, особливо найбільш уразливим верствам населення по всій країні.

 

Президентка МКЧХ Мар’яна Сполярич, під час свого нещодавнього візиту до України, підкреслила: «Ми всі повинні прагнути боротися, щоб знайти можливість допомогти та захистити нужденних по обидва боки від лінії фронту. Саме для цього існує нейтральна та неупереджена гуманітарна діяльність».

 

Нам не можна про це забути, і ми вдячні всім тим, хто нам допомагає у виконанні нашої місії, зокрема нашим партнерам по Міжнародному Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

 

 

 

 

 

 

Фото – скрін-шот з відео

За джерелом:

https://blogs.icrc.org/ua/2022/12/31/2022-brought-large-scale-tragedy-and-suffering-to-civilians/?fbclid=IwAR2jKkSPxG0xpi27E-SFSvCoM0T-pZOvEYlhvfDIh-4QsrOlQxAzPhwmF60

 

 

Переглядів: 135 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
П`ятниця, 26.04.2024, 06:33
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024