СВЯТО НА РОБОЧОМУ МІСЦІ

23 березня світ відзначає Міжнародний день метеоролога — в день створення в 1950 р.
Всесвітньої метеорологічної організації, яка є спеціалізованою установою ООН.
Вихідних на «кухні погоди» - не буває. Працівники метеостанцій працюють позмінно, передаючи один одному результати спостережень за примхами погоди.
Завдяки цим спостереженням ми знаємо тепер, що одним з найбільш сонячних місць на Землі вважається Мертве море, де в році приблизно 330 сонячних днів, а ось найменше сонця бачать на архіпелазі Північна Земля, де воно світить лише 12 днів на рік.
Найбільш дощовим місцем планети є один з островів на Гаваях, де на горі Уай-Аль-Аль буває в році 350 дощових днів, під час яких випадає в середньому більше 10 м опадів.
Самий сильний вітер був зареєстрований в американському штаті Оклахома, його швидкість досягла 512 км/год!
Найпотужніший снігопад зафіксували в Каліфорнії понад 50 років тому, де на одному з гірськолижних курортів випало близько 5 м снігу за 6 днів безперервного снігопаду.
Кожного року, з 1961 року, 23 березня, під егідою ООН проходить Всесвітній день метеорології.
У 1950 році саме в цей день вступила в силу Конвенція Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО). Гасло свята: ”Погода, клімат і вода в інформаційну еру”.
Статистика, зібрана за останні 10 років, показує, що більше 80% усіх стихійних лих має метеорологічне або гідрологічне походження. В 50-ті роки втрати від усіх стихійних лих у світі оцінювалися в чотири мільярди доларів на рік, а в 90-ті – в 40 мільярдів доларів на рік.
Фото – з відкритих джерел
За джерелом:
https://www.dilovamova.com/index.php?page=10&holiday=55
|