Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2023 » Червень » 1 » За три роки на Львівщині у чотири рази збільшилась кількість виявлених злоякісних утворів на шкірі
18:33
За три роки на Львівщині у чотири рази збільшилась кількість виявлених злоякісних утворів на шкірі

 МЕЛАНОМА СТАЛА АГРЕСИВНІШОЮ

 

 

 

 

Медики рекомендують проходити обстеження шкіри у дерматолога один раз на рік.

 

Вже 13 років поспіль є доброю традицією в Україні проводити низку заходів до Всеукраїнського дня меланоми, які покликані заохотити громадськість ретельніше стежити за станом своєї шкіри, зокрема, за появою новоутворів та розвитком наявних невусів (родимок). Цьогоріч Всеукраїнський день меланоми відбувався 22 травня.

Ініціаторами проведення заходів у межах цього дня є Інститут доктора Ольги Богомолець, Українська Асоціація дерматовенерологів та косметологів України та асоціація «Стоп меланома».

Про результати заходів, а саме – профілактичних обстежень, проведених 22 травня на Львівщині, про те, як берегти свою шкіру та про важливість вчасного звернення до лікаря розповіла під час брифінгу в Офіційному медіацентрі при Львівській ОВА Орися Сизон – експертка департаменту охорони здоров'я ЛОВА з дерматовенерології, професорка, завідувачка кафедри дерматології, венерології ЛНМУ імені Данила Галицького.

«Меланома – це достатньо агресивний злоякісний утвір, який розвивається з пігментних клітин. Ініціюючі фактори – спадковість, тривале перебування на сонці, невикористання сонцезахисних засобів і наявність більше 50 новоутворів на шкірі»,  пояснила експертка.

Під час Всесвітнього дня меланоми 37 дерматологів спільно з онкологами у Львові обстежили 1496 осіб – їм проводили дерматоскопію. Усіх пацієнтів, у яких були підозри на новоутвори із злоякісним перебігом, скерували на дообстеження у Львівський онкологічний регіональний лікувально-діагностичний центр.

Орися Сизон розповіла, що на Львівщині кількість виявлених злоякісних новоутворів за останні три роки збільшилася у чотири рази, а в Україні – у шість разів.

«Із 1496 обстежених у 26 виявили меланому, у 27 – рак шкіри, у 22 – інші злоякісні патології шкіри. Враховуючи таку статистику, показники виявлення злоякісних новоутворів на Львівщині за три роки збільшилися у  чотири рази.

Так, в останні три роки такі профілактичні заходи не проводилися у зв’язку з пандемією Covid-19 та початком повномасштабного вторгнення. Проте, згідно з даними ВООЗ, меланома і кількість її виявлення подвоюється кожних 10 років. Тож зростання кількості виявлених новоутворів на Львівщині можна назвати інтенсивним.

Така ж ситуація і в Україні загалом:

Останній раз обстеження в Україні проводилися у 2012 році. Тоді обстежили 93 тисячі пацієнтів. Меланоми було виявлено у 238, рак шкіри – у 669. Цього року в Україні обстежили 5280 осіб, серед них 116 – меланом, 226 – рак шкіри. Тобто, за три роки показник виявлення раку шкіри збільшився у шість разів», – зазначила Орися Сизон.

Вона також додала, що збільшилася кількість людей, у яких значна кількість новоутворів – це підлітки, у яких невусів на шкірів більше 50. У обстежених дошкільних навчальних закладах багато дітей із достатньо великими невусами.

Профілактика злоякісних новоутворів:

АККОРД-діагностики:

А – утвір не має бути асиметричним;
К – мають бути рівні краї;
К – утвір не має кровити;
О – окрас має бути рівномірний, одного кольору;
Р – розмір до 5 мм;
Д – динаміка (утворів доброякісно себе поводити упродовж усього життя пацієнта).

Медики рекомендують проходити обстеження шкіри у дерматолога один раз на рік. Проте, є групи ризику, коли пацієнти повинні обстежуватися й двічі на рік. Перш за все, це люди:

  • у яких на тілі є 50 і більше родимок;
  • новоутвори у яких розміром більше 5 мм;
  • які мають світлу шкіру і блакитні очі;
  • робота яких пов’язана з тривалим перебуванням на сонці;
  • наявність у минулому сонячних опіків;
  • спадковість, гормональний дисбаланс.

Як записатися на обстеження:

  • Звернутися до сімейного лікаря, щоб отримати скерування до дерматолога (обстеження в такому випадку безкоштовне);
  • Звернутися безпосередньо до Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру (в такому випадку обстеження платне);
  • Звернутися у приватні клініки, які мають ліцензію на проведення дерматоскопії.
  •  

На знімку: Орися Сизон

 

Фото – ЛОВА/Фейсбук

За джерелом:

https://loda.gov.ua/news/67533

 

 

Переглядів: 109 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Середа, 08.05.2024, 02:12
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024