Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2023 » Серпень » 17 » Личаківська районна організація Українського Червоного Хреста провела навчання з Першої допомоги для родин ВПО
15:34
Личаківська районна організація Українського Червоного Хреста провела навчання з Першої допомоги для родин ВПО

 

ЩО РОБИТИ, КОЛИ  ЖИТТЯ  «ВИСИТЬ НА ВОЛОСИНІ»?

 

 

 

 

 

 

 

15 серпня Личаківська районна організація Українського Червоного Хреста

 провела навчання з Першої допомоги для вимушено переміщених осіб.

 

Галина Піскоровська проводить навчання з першої допомоги вже не один рік у Личаківській  районній організації ТЧХУ м. Львова, тому що вона не тільки інструктор з цього виду діяльності Червоного Хреста, але має багаторічні навики медичної сестри, тому що у цій якості працювала раніше в закладах охорони здоров'я Львівщини.

 

 

 

 

 

 

"Перша допомога - це комплекс необхідних заходів, спрямованих на збереження життя та здоров'я постраждалого до моменту надання кваліфікованої медичної допомоги." - повідомила Галина Піскоровська учасників навчання на початку майстер - класу, і пункт за пунктом почала знайомити їх з типовими правилами, як боротися за життя постраждалого у перші ж хвилини після нещасного випадку.

 

 

Основні принципи надання першої допомоги

 

Перевірте, чи безпечно навколо, захистіть себе. Під час огляду місця події дайте самі собі відповіді на запитання: Чи безпечне місце пригоди (навколо можуть бути оголені електродроти, інтенсивний рух, якщо це ДТП, уламки, які падають, вогонь і дим тощо)? Що відбулося? Скільки потерпілих? Чи можуть інші люди, якщо вони є поруч, допомогти вам? Не ризикуйте даремно, щоб не опинитися в ролі другого потерпілого і тільки ускладнити ситуацію.

 

 

 

 

 

 

Перевірте, чи притомний потерпілий, чи дихає він, чи не стікає кров’ю. Відбувається перевірка за схемою "бачу – чую - відчуваю". З’ясуйте, чи не знепритомнів потерпілий. Запитайте (якщо це можливо), чи потрібна ваша допомога.

Якщо відповіді немає, злегка стисніть трапецієподібний м’яз потерпілого, не штовхайте і не переміщуйте його. Наступні дії: перевірка прохідності дихальних шляхів і перевірка наявності дихання. Для перевірки дихальних шляхів у непритомної людини закиньте її голову і підніміть підборіддя. Після того перевірте дихання: наблизьте ваше обличчя до рота і носа потерпілого (в задній ділянці шиї), щоб можна було відчути рух повітря при видиху. При цьому спостерігайте за грудною кліткою потерпілого (опусканням і підняттям). На це потрібно 10 секунд. І викликайте швидку. Якщо є хтось, хто може зателефонувати лікарям, нехай він зробить це, доки ви надаєте допомогу. Або навпаки.

 

 

Як правильно викликати "швидку"

 

 

 

 

 

Тепер про виклик "швидкої". Що потрібно повідомити? Точну адресу  і орієнтири, особливості під’їзду (наприклад, якщо є кілька в’їздів у двір, то з якого краще і швидше це можна зробити); вік хворого чи потерпілого (якщо не знаєте, то хоч приблизно); вкажіть, чи це нещасний випадок, чи гостре захворювання; в разі нещасного випадку назвіть кількість потерпілих; якомога чіткіше опишіть стан потерпілого (біль у грудях, кровотеча, як дихає, чи притомний); повідомте номер телефону для зворотного зв’язку (це особливо важливо в тих випадках, коли ви викликаєте швидку не в квартиру, а на вулицю); повідомте, яку допомогу ви вже надавали, якщо ви вмієте це робити.

 

 

 

 

 

 

Не кладіть трубку, якщо не впевнені, що вас правильно зрозуміли. Але при цьому не зупиняйте надання потерпілому необхідну допомогу підручними засобами, які маєте у своєму розпорядженні.

 

Що робити, доки їде швидка?

 

Якщо людина непритомна, але дихає і кровотечі немає, обережно перекладіть її у відновне положення. Як це зробити?

 

 

 

 

 

 

Приберіть сторонні речі з кишень потерпілого. Покладіть його руку (ближчу до вас) долонею доверху, другу руку – до його обличчя і утримуйте її. Зігніть дальню (від вас) ногу потерпілого в коліні і, притримуючи однією рукою голову і шию, візьміться за його підняте коліно, підтягуючи до себе, і поверніть на бік.

Обережно заберіть вашу руку з-під його голови і покладіть вашого підопічного на бік з виставленим уперед коліном (це не дасть йому перекотитися). Розтуліть потерпілому рот, щоб рідина з нього могла вільно витекти. Перевірте, чи він дихає. Увага: якщо потерпіла  - вагітна жінка, краще класти її на лівий бік. Якщо ви підозрюєте у потерпілого травму хребта, не переміщуйте його у відновне положення. Якщо є кровотеча, спочатку постарайтеся її зупинити і тільки тоді переміщуйте у відновне положення.

Якщо людина непритомна і не дихає, до приїзду швидкої спробуйте провести серцево-легеневу реанімацію. Перед початком ваших дій переконайтеся, що потерпілий – на жорсткій поверхні.

Покладіть основу однієї руки посередині грудини потерпілого. Другу долоню – поверх неї. Зробіть 30 поштовхів двома руками. Проводьте їх плавно і вертикально, не згинайте руки в ліктях і не відривайте рук від грудини.

 Потім відкрийте дихальні шляхи – закиньте  голову потерпілому і трохи підніміть підборіддя. Затисніть йому ніздрі великим вказівним пальцями і двічі проведіть вдихання "з рота в рот", тривалістю 1 секунду кожне. Стежте чи рухається грудна клітка. При відсутності дихання продовжуйте ваші дії, перевіряючи дихання через кілька хвилин. При проведенні таких маніпуляцій з немовлям на початку зробіть 5 вдувань, далі – по два вдування, охопивши губами одночасно рот і ніс немовляти.


 

 

 

 

 

 

"Звісно, усе це, що ми показали сьогодні,  бажано спробувати спочатку на манекені, або на друзях чи родичах – у рольових іграх. Для цього ми й проводимо такі заходи і роздаємо просвітницькі буклети, щоб якомога більше людей мали уявлення про надання Першої допомоги, –  підсумовує голова Личаківської РО ТЧХУ м. Львова Ірина Апостолюк, котра й організувала цей захід. – Але хоча б запам’ятайте порядок дій. Це краще, ніж нічого, коли дорога кожна секунда. Нині, коли в країні війна і є постійна загроза ракетних ударів  й терактів, уміння надавати Першу допомогу необхідне кожній людині".

 

Фото – учасників майстер-класу

#ЛичаківськаРОмЛьвоваТЧХУ

Переглядів: 159 | Додав: alexapostolyuk77
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Четвер, 09.05.2024, 08:38
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 361
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024