Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2013 » Жовтень » 11 » Завершення семінару-тренінгу: відновлення родинних зв'язків, розірваних під час НС ситуацій та внаслідок сучасної міграції населення
15:45
Завершення семінару-тренінгу: відновлення родинних зв'язків, розірваних під час НС ситуацій та внаслідок сучасної міграції населення

ПРОПАЛИХ  БЕЗ  ВІСТИ  - РОЗШУКАЮТЬ


Сьогодні, 11 жовтня,  у Львові завершив роботу семінар-тренінг «Відновлення  родинних  зв'язків, розірваних під час надзвичайних ситуацій і внаслідок сучасної міграції населення», який тривав увесь тиждень і був призначений  для працівників  обласних організацій  Товариства Червоного Хреста України.

 

Нині учасники семінару отримали сертифікати МКЧХ про те, що вони закінчили курси підвищення кваліфікації з

проблем служби розшуку Червоного Хреста.

Так  як цей семінар проходив під егідою МКЧХ, то відкрив і вів його Андрій Нечай – співробітник  з питань  відновлення родинних зв'язків та міграцій, представник Регіональної делегації МКЧХ у РФ,  Білорусі, Молдові й Україні. Центральний офіс цієї установи базується на даний час у Москві


 


У  даній акції брав участь віце-президент НК ТЧХУ, голова Вінницької  ОО ТЧХУ Сергій Глухенький (на знімку), голова Київської міської  організації ТЧХУ Ніна Гусєва, голова Полтавської ОО ТЧХУ Ірина Плюсніна, голова Тернопільської РО ТЧХУ Ольга Нижник, директор Медико-Соціального Центру Львівської ОО ТЧХУ Ніна Добренька, заступники  голів та провідні спеціалісти Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Рівненської, Чернівецької  обласних організацій  ТЧХУ.

 

 

Інструкторами  і водночас тренерами  учасників  навчань, крім Андрія Нечая, були провідні працівники Служби розшуку НК ТЧХУ – Ірина Царюк (завідуюча), Леонора Кадом,  Людмила Обухова.


 


Програмою семінару передбачалося  обговорити і поділитися досвідом з таких проблем, як:  відновлення  родинних зв'язків,  розірваних  Другою світовою війною, а також у мирний час,  викликаних сучасними міграційними процесами, стихійними лихами,  збройними конфліктами.


 

Була робота і у групах, де розглянули проблеми стресу і шляхи його  подолання, методику управління інформацією  під  час надзвичайних ситуацій.  Новинкою стала організація рольових ігр. Сергій Глухенький і Ніна Гусева (на знімку), котрі потрапили в одну групу,  схвалили цей метод навчання, так як він несе у собі емоційне забарвлення теоретичного матеріалу і сприяє  керащому засвоєнню нового фактажу.


 

Завершився семінар-тренінг з проблематики Служби розшуку  Червоного Хреста підбиттям підсумків його роботи і брифінгом для представників ЗМІ.

 

Ірина Царюк:


 

Проблеми  розшуку  пропалих без  вісти не стали  менш актуальними після закінчення Другої світової  війни. І  у вирішенні цих питань,  як  і  раніше, належить велика роль Червоному Хресту. Не так давно ми відзначили 20-річчя Служби розшуку ТЧХУ,  яка така ж молода,  як і  наша держава

 У співпраці з Міжнародним Комітетом  Червоного Хреста, Міжнародною службою розшуку і Товариствами Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, вона  у більше, ніж 50 країн світу, безкоштовно здійснює практичні заходи щодо розшуку та з’ясування:


- долі членів роз’єднаних родин, коли зв’язок втрачено внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, сучасних міграційних процесів чи інших надзвичайних ситуацій в світі;

- документів часів Другої світової війни;

- стану військових поховань;


Оскільки більшість архівних матеріалів на громадян України, які постраждали внаслідок тоталітарного режиму і нацизму, не збереглися, або залишились за межами країни, пріоритетним завданням для Служби розшуку Товариства стало створення власного архіву. У повсякденній роботі використовуються сучасні технології розшуку, програмне забезпечення та кращий міжнародний досвід. Нині поіменна картотека нараховує більше ніж 281 тисячу інформаційних карток.


З часу створення Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України отримано майже 709 тисяч звернень. В архіві Служби зберігаються більше ніж 182 тисячі завершених справ, а 84 тисячі громадян отримали від Товариства Червоного Хреста України позитивний результат розшуку.


Понад 70% звернень пов’язані з наслідками Другої світової війни. Адже і нині в багатьох родинах ще жевріє надія відшукати батька чи сина, матір чи сестру, загублених у вирі війни. За двадцять років існування Служби встановлено долі майже 8,3 тисяч осіб, більшість із яких з часу Другої світової війни не мало зв’язку зі своїми рідними. Знайдено більше 8,5 тисяч поховань часів Другої світової війни.

Служба розшуку Українського Червоного Хреста має на своєму рахунку багато добрих справ щодо возз'єднання розірваних війною родин. Ось деякі з них, про які широко інформувалось у свій час у ЗМІ:

«Цей розшук тривав довгих 10 років… Заява надійшла від Тамари Г., яка просила встановити долю своїх синів Олега й Ігоря, які під час війни разом з батьком опинилися в Німеччині, в місті Ліцманштадт. На той час їм було 9 і 5 років. Раніше мати не могла звертатись із заявою про розшук у зв’язку з політичною ситуацією в країні.

Було зроблено запит до Міжнародної Служби розшуку. Через 7 років надійшла відповідь про те, що невдовзі після війни розшукувані дійсно були зареєстровані в Німеччині. Ще через 2 роки було встановлено, що в 1949 році вони емігрували з італійського Неаполя в Австралію. Тоді згідно з встановленими правилами роботи, Міжнародна Служба Розшуку  передала цю справу в руки Товариства Червоного Хреста Австралії. З’ясувати наведені вище деталі було нелегко, бо окрім всього іншого, особові дані, зазначених в різних документах, відрізнялись. Так змінювалось прізвище, імена Ігор - Егон, Олег – Алекс. Виникало багато сумнівів, чи стосуються ці відомості саме тих людей, яких розшукують.

Тим часом мати розшукуваних, якій сьогодні  могло би виповнитися 100 років, померла, так і не отримавши звістки про своїх дітей. ЇЇ дочка Алла, яка народилася уже після війни, попросила продовжити пошук. І от майже через 10 років, нарешті прийшла довгоочікувана звістка з Австралії з повідомленням про те, що Алекс (Олег) передав свою адресу рідним в Україні. З того часу зв’язок між рідними підтримується».


Конфлікти в різних регіонах світу нині продовжують розлучати родини, несуть страждання, які намагається полегшити Служба розшуку Товариства. У такий спосіб понад 12 тисяч громадян як в Україні, так і за її межами отримали звістку від своїх рідних - Послання Червоного Хреста.

 

Андрій Нечай:

 

В останні роки перед національними товариствами у всьому світі, і особливо в Європі , постала проблема надання допомоги у розшуку і відновленні родинних зв’язків  новим вразливим категоріям громадян, таким як мігранти, біженці, шукачі притулку та постраждалі від торгівлі людьми.


У 2007 році Міжнародним Рухом Червоного Хреста та Червоного Півмісяця було прийнято та затверджено представниками держав-учасниць Женевських конвенцій «Стратегію з відновлення родинних зв’язків 2008-2018»


У співробітництві з Державною прикордонною службою і Державною міграційною службою, обласними міграційними службами, НДО партнерами за фінансової підтримки МКЧХ і Данської Ради з питань біженців у 6 областях України здійснюються окремі Програми допомоги затриманим нерегулярним мігрантам та біженцям і шукачам притулку в Україні у відновленні родинних зв’язків. 

Мета програм - поліпшення психологічного стану шляхом забезпечення регулярного телефонного спілкування з родиною та підтримки родинного листування за допомогою Послань Червоного Хреста. Мігрантам, які перебувають у затриманні , також пропонується допомога у встановленні зв’язку з посольствами країн походження, що сприяє прискоренню ідентифікації особистості, скороченню термінів перебування у затриманні та поверненню на батьківщину.

Потреби цієї категорії громадян забезпечуються засобами особистої гігієни, одягом, взуттям та медикаментами.

Важливою віхою в міжнародній діяльності Товариства і визнанням його досвіду в імплементації міжнародного гуманітарного права, проведенні розшуку та організації возз’єднання родин стало проведення Європейської міжнародної конференції з відновлення родинних зв’язків у Києві.


Ніна Добренька:До  Львівської обласної організації ТЧХ в 2012 році звернулось близько 200 громадян області з проханням допомоги з розшуку. В цьому році таких запитів зафіксовано 161. На всі запитання громадян надана конкретна відповідь-консультація, допомога в оформленні та скеруванні заяв до Служби розшуку Червоного Хреста України надана більше ніж для 50 осіб, більше 20 осіб одержали довідки про підтвердження стану військових захоронень за кордоном за якими родина може відвідати могили близьких.

 

   ДОВІДКА:

 

   Шановні краяни !

 

Докладнішу інформацію та роз'яснення щодо процедури розшуку можна отримати в Львівській обласній організації Товариства Червоного Хреста за телефоном 255-08-78, або прийти на вул. Б.Лепкого,5/2  у  Медико –Соціальний  Центр Червоного Хреста, де нададуть консультацію та допоможуть  в оформленні запиту із розшуку.

 

Детальнішу інформацію та роз'яснення  щодо процедури пошуку пропавших без вісти родичів можна отримати у Києві у Службі розшуку НК ТЧХУ за тел./факс: (044) 234-43-85;  Е-mаі1:  crossred@rambler.ru

 

Фото – Ірини Апостолюк

Прес – служба Львівської  обласної організації  Товариства Червоного Хреста України  

 

 На цю ж тему:


 1. Пропалий без вісти - не голка у сіні - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2013-10-07-2190

 

Переглядів: 1068 | Додав: Олекса
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 06.02.2023, 16:46
Webmoney
E957042746057 U511828258153 Z226274508252 R134004408733
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 353
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2023