У ПОШУКАХ ХЛІБА НАСУЩНОГО…
Закінчився Новий рік. Одні повернулися до щоденних турбот, як потугіше набити свій гаманець, а знедолені – до проблеми, де роздобути хліб насущний. Безкоштовно його, переважно, роздають тільки у монастирях, та і то за вказівкою настоятеля. Тож акцент треба робити на так званому «хлібі соціальному», який трохи дешевший, ніж звичайний.
Як повідомили 30 грудня в прес-службі Львівської ОДА, найбільший виробник хліба на Львівщині – ПАТ «Концерн Хлібпром» – з грудня запровадив постачання буханців простої рецептури у найбільш відвідувані торгові точки міста й області за найнижчими цінами.
Покупці можуть придбати соціальний хліб у найбільших супермаркетах та торгівельних мережах: «Барвінок» (25 магазинів), «Арсен» (5 магазинів), «Рукавичка» (35 магазинів), «Хлібна хата» (45 магазинів), «Сільпо» (10 магазинів), «Вопак» (5 магазинів) та виїзна торгівля (30 кіосків ТМ «Хлібна хата»).
Різниця у цінах соціально-значимої продукції, що реалізовується через згадані торгівельні мережі, в порівнянні з іншими видами хліба - становить понад 80 копійок. Різниця невелика, але коли купуєш 2-3 буханці відразу, то економія стає значно відчутнішою.
З моменту розпаду СРСР споживання хліба та хлібних продуктів в Україні скоротилося більше ніж на 20%. Про це говориться в дослідженні інформаційної компанії "ПроАгро".
Так, у 2010 році споживання хліба в середньому по країні склало 111,3 кг на людину за рік. "Серед основних причин такого скорочення - зниження споживання масових сортів хліба силовими структурами, на корм худобі (що практикувалося в радянські часи), банальне скорочення населення, зміна споживчих смаків з ростом добробуту населення", - йдеться у звіті компанії.
Найбільш високі показники споживання хліба і хлібних продуктів були відзначені у Волинській, Черкаській, Чернігівській, Закарпатській і Миколаївській. Менше всього хліба та хлібних продуктів з'їдають, як не дивно, споживачі Київської області.
Аналітики відзначають, що якщо говорити про споживання хліба і хлібобулочних виробів (у натуральному вираженні і без макаронних виробів, круп і бобових), то, виходячи з офіційних показників, хлібопекарська галузь задовольняє споживачів тільки на 1/3, судячи з виробництва хліба та хлібобулочних виробів на людину на рік.
У 2010 році цей показник склав 39,4 кг, або трохи більше 100 г хліба на добу. Показники 2011 р. ще тільки підраховуються, але вони не перевищать цифри попередніх років, тому що кардинальних змін у добробуті громадян України так і не відбулося.
Прес – служба Львівської РО ТЧХ м. Львова |