Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2012 » Жовтень » 19 » Офіційні вісті: звіт про засідання Президії Правління Львівської ОО ТЧХ України 18 жовтня 2012 р., - ч. І.
12:54
Офіційні вісті: звіт про засідання Президії Правління Львівської ОО ТЧХ України 18 жовтня 2012 р., - ч. І.

ГОТОВНІСТЬ ДО  НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ


 Першим питанням Порядку Дня, яке розглянула 

 Президія Правління Львівської ОО ТЧХ України

 18 жовтня п.р., був аналіз готовності до 

 надзвичайних ситуацій. Про це доповідав голова

 Львівської ОО ТЧХ України Валентин Мойсеєнко 

 (на знімку).

Фрагменти доповіді голови ЛОО ТЧХ України В. Мойсеєнка: 


«Про готовність МО/РО ТЧХ до виникнення надзвичайних ситуацій, та навчання населення першої невідкладної допомоги в Самбірській,  Бориславській міських організаціях, Сколівській , Жидачівській, Жовківській, Яворівській, Дрогобицькій районних організаціях Товариства Червоного Хреста України»


        Обласною організацією, з метою консолідації зусиль по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, підписані спільні угоди з відповідними управліннями з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Розроблені та узгоджені плани дій з управліннями з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій, а також узгоджені дії з головами МО/РО ТЧХ. Голова Львівської ОО ТЧХ с членом обласної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, створеної при ЛОДА.

      На сьогодні обласна організація ТЧХ має сформовані запаси майна для допомоги постраждалому населенню Львівщини. Буревії, повені, інші стихійні лиха спонукали з цих запасів виділити допомогу 14 МО/РО ТЧХ, тому у потерпілих районах недоторкані запаси на випадок НС потребують ресурсів для поповнення.

        У нас функціонує добровільний рятувальний загін, який складається з кваліфікованих членів. Вони можуть забезпечити роботу табору життєзабезпечення. Цей загін має графіки та плани підготовки рятувальників, екстреного збору, достатнє матеріально-технічне оснащення. Поряд з цим, створюються рятувальні формування, які складаються виключно з волонтерів Товариства Червоного Хреста та представників Львівського молодіжного клубу ТЧХ при обласній організації.

Враховуючи викладене, постає необхідність знову звернути увагу на вдосконалення роботи всіх ланок Товариства щодо подолання наслідків катастроф різного характеру, а саме, - по наданню допомоги особам, що страждають внаслідок їх виникнення.

    Необхідно, також звернути увагу на вирішення питань, що стосуються залучення волонтерів до допомоги постраждалим, створення та поповнення резервних коштів на випадок катастроф, підтримання складу недоторканих запасів речами першої необхідності.


    Актуальною залишається проблема підготовки населення навиками надання першої медичної допомоги. Сьогодні, як ніколи, громадяни повинні оволодіти навичками само -, і взаємно - допомоги в екстремальних ситуаціях. Настав час залучати до нього необхідних спеціалістів охорони здоров'я та націлити керівників підприємств на необхідність проведення навчання штатних працівників, як це робиться у всіх цивілізованих країнах.

     Голова Самбірської РО ТЧХУ (Пицик С.М.) тісно співпрацює з РДА, міською радою у питаннях надання допомоги населенню при виникненні НС, що було відзначено представниками Міжнародної Федерації ЧХ та ЧП. В цьому районі створені та функціонують 8 пунктів першої медичної допомоги у сільській місцевості, віддаленої від медичних закладів. Навчання населення навичкам першої невідкладної допомоги проводиться шляхом проведення занять по догляду за хворими на дому, надання першої допомоги. Навчання учнівської молоді проводиться медичними працівниками шкіл, фельдшерами ФАПів із залученням патронажних сестер ЧХ.

В Жидачівській РО ТЧХУ (голова Савчин С. Ф.) робота з даного питання вкрай низька, навчання з населенням не проводиться. Також в РО ТЧХУ немає запасу майна на випадок НС.

Діяльність Яворівської районної організації (голова Байдала І.В.) протягом року активно зосереджена на всі напрямки, зокрема, і на підготовку населення до НС та навчання населення першої невідкладної допомоги. Запаси Яворівської РО ТЧХУ на випадок НС постійно поновлюються, в перелік входять речі першої необхідності.

На сьогоднішній день тут налагоджена активна співпраця з відділом надзвичайних ситуацій Яворівської  РДА.  В процесі створення - рятувальна група при Яворівській РО ТЧХУ, яка складається виключно з волонтерів районної організації, а  також представників молодіжного руху.

В цій районній організації проводяться двічі на місяць заняття для волонтерів та населення як поводитись при НС. Ведеться робота щодо висвітленні діяльності рятувальної служби в засобах масової інформації Необхідно  звернути увагу на вирішення питання, що стосується залучення більшої кількості волонтерів до допомоги постраждалим, створення та поповнення резервних запасів на випадок катастроф, вирішити проблему зі складом для зберігання недоторканих запасів речами першої необхідності . Важливу роль у роботі Яворівської РОТЧХ відіграють і заняття та навчання які проводяться для волонтерів РОТЧХ та населення. Періодично проводяться вони по школах, при організаціях - особливо в цьому допомагає районний Центр зайнятості, надаючи зал для проведення занять. Він же залучає і заохочує непрацююче населення брати участь у навчаннях. Періодично волонтерами проводяться показові тренінги у людних місцях, з метою навчання населення як поводитись в тій, чи іншій екстремальній ситуації, та як надати допомогу при різних травмах чи станах враження отруйними речовинами.

 Голова Жовківської РО ТЧХУ (голова Завадка Н.О.) є членом комісії по НС при РДА, і бере активну участь у її засіданнях. Запаси майна постійно поновлюються. В процесі - створення рятувальної групи, спільно з пожежною охороною МЧС, в склад якої входять волонтери товариства та молодь. На протязі 10 років проводяться навчання першої допомоги у загальноосвітніх школах, згідно спільної програми РАЙВНО, Жовківської ЦРЛ та Товариства ЧХУ.

     У Сколівській РО ТЧХУ (голова Сікора Д.З.), Бориславській РО ТЧХУ (голова Клапан Л.М.) не проводиться спільна робота з іншими установами та службами по координації дій на випадок виникнення НС, не готуються групи волонтерів, не ведеться робота з населенням по зниженню ризику.

Аналізуючи проведену роботу, хочеться відмітній злагодженість у діяльності голів, практично, всіх МО/РО ТЧХ, медичних патронажних сестер, волонтерів, студентської та учнівської молоді.

Розширилося знання про діяльність ТЧХУ в умовах НС та поглибилась взаємодія з управлінням з НС при ЛОДА. З нашою організацією почали рахуватися, як дієвою силою в подоланні наслідків природних катаклізмів. 

 Один з напрямків роботи обласної організації Товариства Червоного Хреста України -це навчання населення навичкам першої допомоги в рамках статутної діяльності. З 2010 року створення системи для навчання населення надання першої допомоги проголошено найголовнішим пріоритетом діяльності Товариства.

          Сьогодні, як ніколи, громадяни повинні оволодіти навичками само і взаємо допомоги в екстремальних ситуаціях. Настав час залучати до нього необхідних спеціалістів охорони здоров'я та націлити керівників підприємств на необхідність проведення навчання штатних працівників, як це робиться у всіх цивілізованих країнах, а також підготовки населення по наданню першої допомоги потерпілим в рамках програми «Євро 2012».

Першою допомогою називають ряд дій, що вживаються для порятунку життя чи зменшення шкоди здоров'ю при травмах і захворюваннях. За умови правильного виконання цих дій подальше лікування може виявитися більш простим, час одужання скорочується, а головне - часто це єдиний спосіб збереження життя. Першу допомогу потерпілий повинен отримати ще до того, як прибудуть лікарі. 


Уміння надати першу допомогу є обов'язковим для кожної людини, природно в міру своїх знань і здібностей. 

У першу чергу потерпілий може допомогти собі сам, йому можуть допомогти люди, які є поруч або громадяни, які навчалися прийомам першої допомоги спеціально. Більшість людей не мають професійних медичних пізнань, не мають у своєму розпорядженні їх і більшість постраждалих. Ось чому дуже корисно навчання громадян базовим принципам, простим правилам і твердо встановленим правилам при наданні першої допомоги.

        При Львівській обласній організації Товариства Червоного Хреста України постійно проводяться навчання із підготовки домашніх сестер-доглядальниць та масажистів, підготовка волонтерів по програмі першої невідкладної допомоги в спеціалізованих класах обласної організації.

На даний час працює 4 інструктори. Створені 2 навчальні центри.

Починаючи з 2011 року була надана допомоги від НК ТЧХУ манекенами та іншим приладдям для покращення матеріально-технічної бази учбових класів.

Також залучаються волонтери - медики, студенти вищих курсів мед. Університету, мед. коледжів.

Проводяться навчання в створених класах по наданню першої допомоги в Миколаївській, Яворівській, Новояворівській МО, Дрогобицькій МО ТЧХУ. В м. Львові з 10.10.11. до 17.10.11. пройшов семінар-тренінг по підготовці тренерів для навчання інструкторів Червоного Хреста по наданню першої допомоги. В семінарі взяли участь працівники ЧХ: Волинська, Закарпатська, Ів. Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Запорізька, Житомирська, Харківська ОО ТЧХУ. Всього - 17 чол.

Навчання проводили тренери з Вірменії та Франції за фінансування Австрійського ЧХ.

Проведення тренінгу мало за мету створення команди тренерів, для того щоби мати змогу самим готувати для Товариства потрібну кількість інструкторів для роботи з населенням.

Всього за 2012 р. пройшли навчання по и.н.д. :

В учбових класах ОО ТЧХУ - 190 чол.;

В Сокальській РО ТЧХУ - 110 чол.

В Дрогобицькій МО ТЧХУ - 32 чол.

В Трускавецькій МО ТЧХУ - 11чол.

 .

 Довідка: після обговорення даного питання, Президія Правління Львівської ОО ТЧХ України прийняла 

одноголосно відповідну Постанову, спрямовану на усунення виявлених недоліків.

 

Фото – Ірини Апостолюк

        Прес – служба Львівської обласної організації  ТЧХ України

 

 

Переглядів: 793 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Понеділок, 22.07.2024, 03:49
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024