СТАБІЛЬНІСТЬ – НАЙЦІННІША ГРАНЬ КОЛЕКТИВУ
29 грудня 2012 р. Львівській обласній
інфекційній клінічній лікарі минуло 100 років.
Тож за цей час тут виробилися певні традиції,
сформувався міцний колектив медиків,
більшість членів якого вже багато років
мають квитки Товариства Червоного
Хреста. Очолює первинний осередок заступник
головного лікаря з медсестринства Леся Лань
(на фото - зліва), яка провела брифінг з нагоди
150-річчя заснування цього авторитетного
міжнародного благодійного Товариства.
Та і самому колективу інфекційної лікарні, оглядаючись на минулий доробок, є чим прозвітувати перед львівською громадою. Осередок Червоного Хреста налічує нині 350 членів Товариства. А літописці медичного життя Галичини записали на скрижалях: «Історія створення цієї лікарні - унікальна». І це справді так: ухвала про будівництво інфекційної лікарні на 120 ліжок була прийнята на засіданні Галицького сейму 16 жовтня 1910 р.
Будівництво комплексу лікарні санкціонував австрійський імператор Франц-Йосиф12 липня 1911 р. На поданні Сейму стояла його резолюція: «Дозволити добудувати інфекційне відділення при загальному Крайовому шпиталі міста Львова». 29 грудня 1912 року було відкрито та освячено приміщення нового медичного закладу.
Лікарня збудована за індивідуальним проектом з урахуванням всіх протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог, що існували на той час, і розташована на озелененій території, загальною площею 5,3 га.
Із перших днів існування цього медичного закладу, пацієнтами опікувалися, крім медиків, монахині з католицького ордену Найсвятішого Серця Ісусового. Епізодично бували тут, мабуть, і сестри з інших чернечих згромаджень, зокрема Йосафата Гордашевська, засновниця Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, яка у 1899 р. закінчила у Львові курси медичних сестер Червоного Хреста, і на час відкриття інфекційної лікарні мала вже чималий практичний досвід догляду за хворими.
На території лікарні розбито унікальний дендропарк, який названий на честь колишнього керівника, відомого інфекціоніста А. Гураєвського, і налічує понад 150 таксонів аборигенних та іноземних деревних рослин. Сьогодні в центрі парку стоїть статуя Божої Матері, яку освятили у день 85-річчя медичного закладу 29 грудня 1997 р.
За останній час у лікарні, яку очолює депутат Львівської обласної ради, Заслужений лікар України С.М.Федоренко (на знімку), проведено капітальні ремонти відділень, харчоблоку, пральні, дезкамери, адміністративного корпусу, замінено життєво-важливі комунікації. Придбано низку діагностичного та лабораторного обладнання. Відділення інтенсивної терапії одержало почесний статус «Чиста лікарня – безпечна для пацієнта» асоціації медичних сестер Львівщини.
Нині лікарня є центром з надання спеціалізованої медичної допомоги інфекційним хворим м. Львова та області. Вона розрахована на 410 ліжок, з яких 140 – дитячих. Щорічно медичну допомогу у лікарні надають майже 10 тисячам пацієнтам.
Тож Личаківська РО ТЧХ м. Львова також приєднується до привітань, які уже прозвучали і ще будуть звучати на
адресу колективу лікарні-ювіляра, з її першим столітнім ювілеєм!
Бажаємо плідної праці та вагомих здобутків у вашій, шановні медики, гуманній праці на ниві християнського
милосердя!
Фото – І. Апостолюк
Прес-служба Личаківської РО ТЧХ м. Львова
|