Товариство Червоного Хреста Личаківського району
ГоловнаРеєстраціяВхід
Головна » 2013 » Березень » 21 » Юрій Мончак, професор з Канади, читатиме у Львові 25-27 березня відкриті лекції про клонування та сучасну медицину
20:02
Юрій Мончак, професор з Канади, читатиме у Львові 25-27 березня відкриті лекції про клонування та сучасну медицину

БІОЕТИКА – БОЖА НАУКА

 

25-27 березня у Школі біоетики УКУ  професор медичного факультету Макгільського та Монреальського університетів (Канада) Юрій Мончак (на знімку) прочитає курс відкритих лекцій. Директор лабораторії молекулярної діагностики обіцяє, що про біоетику та клонування розповідатиме просто і цікаво, так що кожен, хто має базові знання з біології, зможе дізнатися про світові тенденції сучасної медицини.



«Спочатку ми поговоримо зі слухачами про базові принципи молекулярної біології (ДНК, РНК, гени, мутації тощо). Уже на другій лекції я розповім про традиційний підхід до молекулярної діагностики, а відтак про дослідження людського геному (прочитання всього генетичного коду людини), як цю інформацію можна використовувати у діагностиці, та які наслідки несе за собою зловживання такого роду інформацією», - ділиться планом відкритих читань Юрій Мончак.

За словами професора, сучасна медицина  переживає ґрунтовну революцію: «Колись діагноз залежав від розпізнання морфології тканини, чи клітини. Тепер вчені дослідили, що саме є збудником хвороби, які гени відповідають за здоровий чи хворий стан організму. У недалекому майбутньому діагностика все більше буде опиратися на дослідження генетичного профілю кожної людини, що дозволить передбачати хвороби, підібрати належне лікування ще на ранніх стадіях».

Лікування, за словами науковця, уже тепер відбувається за допомогою «дизайнер»-ліків, що відкриває еру «цілеспрямованої терапії»: «Це революційна терапія, де ліки є в принципі персоналізованими і пристосованими до кожного пацієнта особисто, залежно від його генетичного профілю», - пояснює найголовніші тези своїх читань канадський професор.

Під час лекцій на тему «Біоетика і клонування», Юрій Мончак також розповість про трансплантацію пуповинної крові, генетичні маніпуляції в лабораторії, торкнеться теми стовбурових клітин та клонування звірів і людей. «Тема клонування надзвичайно важлива, тому що сьогодні людина має можливість маніпулювати стовбуровими клітинами, вирощувати штучні органи в пробірках, а також брати стовбурові клітини з будь-яких інших диференційованих клітин, і перетворювати їх в інші роди клітин. Багато організмів вже були клоновані, тепер іде спроба клонувати людину - однак усе набагато складніше, ніж ми можемо уявити. Людина відкрила ключ до самого ядра свого фізичного існування і починає «гратися» з найсильнішим аспектом біологічного життя - генетичним кодом. А чи розуміє вона, які можуть бути наслідки? Щоби сформувати здоровий підхід та правильну власну думку про сучасний стан біології, ми мусимо розуміти біоетичні підходи у цій сфері».

Лекції відбуватимуться у рамках навчальної програми Школи біоетики УКУ. Та протягом трьох днів кожен охочий зможе прослухати лекції у конференц-залі філософсько- богословського факультету (вул. Хуторівка, 35а). Час проведення лекцій —18:00-21:00.

Щороку Школа проводить набір на сертифікатну програму з біоетики «На службі охорони життя». Лекції читають викладачі з різних країн, зокрема, - Німеччини, Італії, Канади, Австрії, України. На Програмі з біоетики обговорюють питання: пренатальної та преімплантаційної діагностики, генетичної діагностики, репродуктивної медицини та генної інженерії, статусу людського ембріона, клонування, трансплантації органів, евтаназії тощо.

Довідка

Д-р ЮрійМончак - директор лабораторії молекулярної генетики та професор генетики медичного факультету Макгілського університету (Канада). Професор Юрій Мончак разом зі своєю матір’ю заснував фонд ім. Михайла Мончака, о. Івана Гаврилюка, Дарії Когутяк і Софії Кокоцької при УКОФ (Українській католицькій освітній фундації). Йому небайдужі проблеми морально-етичного характеру та оцінка їх з християнської точки зору. Для Юрія Мончака також є важливою ідея гуманізації медицини на основі xристиянських цінностей та виховання поваги до людського життя.


Прес-служба УКУ

Фото – з сайту  www. ucu.edu.ua

Джерело - http://ucu.edu.ua/news/9040

/

Переглядів: 904 | Додав: Олександр
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Неділя, 06.10.2024, 19:24
Меню сайту
Форма входу
TRANSLATE
Наші друзі
catalog.red-cross.org.ua redcross.org.ua lviv.medprof.org.ua meduniv.lviv.ua www.icrc.org/rus www.drk.de
Календар
Архів записів
Наше опитування
Звідки Ви довідались про наш сайт?
Всього відповідей: 362
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Iv. Stepura © 2024