СИЗИЙ ДИМ СИГАРЕТИ – ЗАПРОШЕННЯ…У ДОМОВИНУ
Всесвітній день без тютюну відзначається
щорічно, починаючи з 1988р., з ініціативи Всесвітньої організацією охорони здоров'я (ВООЗ) саме 31 травня.
Цей день
заснований для того, щоб звернути увагу
світової спільноти на тютюнову епідемію, її смертоносні наслідки, а також пропагувати заходи по боротьбі з курінням. Важливою частиною цієї пропаганди є боротьба з тютюновою епідемією серед
жінок. Червоний Хрест виступає активним пропагандистом здорового способу життя - життя без шкідливих
звичок.
У
цей день у багатьох регіонах України проводяться масові акції,
спрямовані на пропаганду здорового
способу життя.
У Харкові, наприклад,
волонтери-червонохрестівці придумали акцію: за пачку сигарет, викинених привселюдно
у корзину для сміття, роздають білети на футбол за участю команди «Металіст».
У Луцьку 31 травня провели також відповідні акції: «Діти і молодь за здоровий спосіб життя», «Ні – тютюновому диму у дитячому середовищі», «Ми за чисте повітря, без тютюну». Ці акції організували - Центр планування сім’ї Луцького міського клінічного пологового будинку, Волинський обласний центр здоров’я та Луцька міська організація ТЧХ України. Волинські червонохрестівці вже другий рік проводять акцію «Обміняй цигарку на цукерку», в ході якої лучанам пропонують обміняти цигарки на цукерки. Крім того, волонтери Волинської обласної та Луцької міської організацій ТЧХ України роздавали на Театральій площі обласного центру брошури, спрямовані проти згубних звичок, а патронажні медичні сестри вимірювали артеріальний тиск усім охочим та проводили безпрограшну лотерею.(Докладніше про це див. - http://like.te.ua/ ; http://www.redcross.org.ua/modules/news/index.php?id=715).
У Львові волонтери – медики Червоного Хреста, у тому числі і Личаківського району м. Львова, намітили ряд лекцій, які читатимуть старшокласникам і студентам на тему, як позбутися тютюнопаління та ін.звичок, шкідливих для здоров"я.
Фото
– з відкритих джерел в Інтернеті.
Прес – служба Личаківської РО ТЧХ
м. Львова
Довідка: Майже кожен п’ятий українець кинув палити — такий результат чотирирічної боротьби з курінням в Україні, передає УНН з посиланням на "5 канал”. За інформацією ЗМІ, громадські активісти переконують — попит на цигарки зменшився через їхнє здорожчання. Відіграли свою роль і заборона куріння у громадських місцях та відсутність реклами тютюну. За ці законодавчі зміни Всесвітня організація охорони здоров’я визнала Україну однією з країн-лідерів у боротьбі з палінням. Нині за поширеністю тютюнопаління Україна посідає 29 сходинку в світі. Тоді як ще декілька років тому була у п’ятірці лідерів.
Попри ці досягнення ще майже вісім із половиною мільйонів українців — палять. І тим хто хоче позбутися шкідливої звички, бракує психологічної підтримки, нарікають активісти. Відтак, у Всесвітній день без тютюну звертаються до чиновників Мінохорони здоров’я з проханням створити національну гарячу лінію для курців. |