ЛЮДИНА І ЗБРОЯ
Війна з РФ, яка вимальовується на горизонті,
може бути ядерною або не ядерною. Та після
вторгнення наступить період окупації. Треба
навчитись виживати, а якщо доведеться,
то і вести партизанську війну. Ось що пише
про це ІА «Киев сегодня.ua»:
«На курси молодого бійця записуються щодня до 40 осіб.
У Києві багато хто вирішив навчитися виживати в умовах війни. У соцмережах кияни , які ще не мобілізовані в армію , об'єднуються , щоб здобути навички поводження зі зброєю , дізнатися ази військової тактики і навчитися надавати першу медичну допомогу.
СТРІЛЯЮТЬ І ПАКУЮТЬ.
«Ми проводимо тренування для людей , які ще не мобілізовані в регулярні війська, але хочуть чогось навчитися , - говорить адміністратор однієї з таких груп Мирослав Гришин , - багато моїх знайомих жодного разу не тримали автомат в руках. А якщо, не дай Бог, почнеться війна , це може коштувати життя !».
Потрапити на такі навчальні збори можуть всі бажаючі, їх проводять під Броварами, а участь - безкоштовна.
«Декому ми відмовляємо ще на етапі телефонного запису. Адже навіть по розмові можна зрозуміти, чи людина є адекватною», - говорить психолог курсу молодого бійця Сергій Приходько .
Проводять тренування колишні солдати .
«Якщо новобранець справляється, його продовжують навчати інструктори , що брали участь у бойових діях. На останніх зборах в неділю було більше 40 учасників» , - розповідають організатори.
На зборах добровольців навчають не тільки стріляти і на швидкість розбирати і збирати автомат Калашникова, а й розповідають, як зібрати «тривожний речовий мішок» на випадок надзвичайної ситуації.
Після теорії переходять до тренувань. «Відпрацьовуємо тактичні маневри і вчимося стріляти. Поки що стріляємо тільки зі спортивної зброї, але скоро підемо і в тир», - каже киянин Костянтин Федоров.
«Я після добового тренування під Броварами повернувся додому весь у багнюці , дуже боліли м'язи. Але я готовий приходити вчитися знову , щоб бути готовим до всього » , - зізнався нам студент Олександр.
ІГРИ, ЯК ДОПОМОГА
Збільшилася популярність і страйк-болу - гри , в якій учасники моделюють бойові дії і стріляють один в одного пластиковими кульками.
«Зараз все більше людей хочуть навчитися тактиці ведення бойових дій , тому багато хто починає грати в страйк-бол. На ігри записується більше 30 осіб щоденно, хоча раніше групу з 15 осіб набирали чи не цілий місяць», - розповів представник компанії охоронців Олександр Олексійович.
«Кількість людей , що приходять до нас на ігри , зросла в декілька разів. Люди приходять , щоб навчитися воювати » , - розповів журналістам газети «Сегодня» організатор страйк-больних ігор Іван .
Для того, щоб взяти участь в іграх , потрібно заплатити символічну суму (до 50 гривень) за кулі - кульки. Якщо у вас немає страйкбольного автомата, його можна взяти в оренду за 100 гривень на день.
У МЕРЕЖІ ШУКАЮТЬ «КАЛАШІ» І ПОГОДУ
У пошуковій системі «Яндекс » кияни все частіше шукають відповіді на питання «що , якщо завтра війна? » І збирають інформацію про бомбосховищах Києва .
Різко злетіла також спільна зацікавленість військовою тематикою , розповіли нам в прес - службі пошуковика. Найпопулярніші такі запити: « мобілізація військ в Україні » і « військовозобов'язаний ».
Шукають кияни інформацію і про зброю: лідирують за популярністю система залпового вогню « Ураган » , « БТР- 4 » і російський кулемет « Печеніг ».
Серед 20 найпопулярніших запитів з Києва в системі « Яндекс» : «ціна автомата Калашникова» , а от питання « чи буде завтра війна? » посіло 10 - е місце, тому що відповідь на нього вже очевидна.
«Це теми , які кияни почали шукати частіше звичайного . Але на лідируючих позиціях все так же залишаються запити «порно» , « соцмережі » , «новини » і « погода» , - розповіла менеджер зі зв'язків з громадськістю компанії Аліса Недашківська.
ЗІБРАТИ АПТЕЧКУ ЗА 200 ГРИВЕНЬ
У Києві користуються популярністю і курси першої медичної допомоги: пропозицій про проведення курсів багато у соцмережах.
Безкоштовно пройти подібні курси можна у відділеннях Червоного Хреста у всіх районах Києва - потрібно просто записатися на найближчий шестигодинний семінар . Навіть чемпіон світу з кікбоксингу Катерина Тарновська готова поділитися меднавикамі абсолютно безкоштовно : «Хочеться бути корисною і поділиться досвідом» , - пояснила вона.
Медики запевняють, що долікарську допомогу можна надати навіть підручними засобами - головне вміння .
Але не останню роль відіграє і правильно зібрана аптечка. У неї повинні обов'язково входити перев'язувальні матеріали та дезінфекційні засоби ( вата , бинти , лейкопластир , йод , перев'язочний пакет , перекис водню) , джгути , активоване вугілля , жарознижуючий засіб , антибіотики ( в порошках ), розчин аміаку , медичний клей , протизапальні засоби , засіб від кишкових інфекцій та рятувальне покривало.
Якщо брати вітчизняні аналоги препаратів , а не імпортні , це обійдеться в 200 гривень. «В армії також використовуються спеціальні військові аптечки АІ- 1 і АІ - 2 . У кожній такій мається проти бактерійні , радіозахисні і від нудоти медикаменти» , - говорить медик Ірина Приходько.
Фото – kiev.segodnya.ua
Джерело:
http://kiev.segodnya.ua/kpeople/kievlyane-uchatsya-kak-vyzhivat-v-usloviyah-voyny-503705.html
|