ВШАНУВАННЯ БОГОРОДИЦІ
7 квітня християни східного обряду відзначають свято
Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике дванадесяте
свято, третє за значенням народно-релігійне свято після
Великодня і Різдва Христового.
Пригадуємо з нашої історії, коли Ярослав Мудрий збудував величні Ворота в Києві — символ держави, то зверху Воріт звів і Церкву Святої Богородиці Благовіщення із золотими банями, через що і самі Ворота називалися "Золоті Ворота".
А митрополит Київський Іларіон у своєму "Слові про Закон і Благодать" (перша пол. ХІ ст.) відзначив, що те вітання, сповіщене архангелом Діві Марії "Радуйся, благодатна, Господь з тобою!", додавалося й до святого града Києва: "Радуйся, град православний, Господь із тобою!"
Помолімося щиро щоб Господь Бог і Пресвята Богородиця захистили нас і відкинули від України ворогів та послали нам на сьогоднішнє свято Благовіщення благую вість про таке чудо.
Народний прогноз погоди:
"На Благовіщення весна зиму поборола", - вважають в народі, хоча відомі і благовіщенські морози. У цей день відбувається третя зустріч весни. Якщо 7 квітня вітер, іній і туман - до неврожайного року.
Якщо сніг на дахах є, так буде він ще через місяць у полі.
Якщо Благовіщення холодне - слід чекати сорок ранкових морозів.
На Благовіщення гроза - до теплого літа.
Небо безхмарне, сонце яскраве - бути літу грозовому; відлига - багато морозів попереду.
Якщо на Благовіщення ніч тепла - весна рання буде.
Для рибалок це хороший день - на Благовіщення риба добре клює.
Фотоколаж – з відкритих джерел в Інтернеті
Джерело:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=643764339024780&set=np.31270740.100003671336658&type=1&theater¬if_t=close_friend_activity
|