ЛЮДСТВО - ВАКЦИНОЗАЛЕЖНЕ
Сьогодні, 23 квітня 2014 року, у Львівському
обласному центрі здоров’я відбулася прес-
конференція до Всесвітнього тижня імунізації,
який цього року проходить під гаслом
«Не відставайте від життя!»
Розпочала прес-конференцію Любомира Кутневич, начальник відділу материнства і дитинства Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА. Зокрема вона зазначила мету акції, розповіла про імунізацію як процес, завдяки чому людина набуває імунітет шляхом введення вакцин, адже інфекційні хвороби залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення у всьому світі. За даними ВООЗ, 24,7% летальних випадків у дорослих зумовлені інфекційними хворобами та їх наслідками, а у дітей – 63%.
Про планову імунізацію проти таких захворювань, як поліомієліт, правець, дифтерія та кашлюк щорічно рятує життя приблизно 3 млн. осіб в усьому світі, зазначила Наталія Тімко, головний епідеміолог Департаменту. Окрім того, імунізація позбавляє мільйони людей від страждань, пов’язаних із тяжкими хворобами та інвалідністю. Зважаючи на досягнення світового співтовариства у ліквідації багатьох інфекційних захворювань, з впевненістю можна стверджувати, що майбутнє в боротьбі з інфекційними захворюваннями належить вакцинопрофілактиці. ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення дітей не менше 95% (100% охоплення не може бути через протипоказання з різних причин) - це попереджає розповсюдження захворювань. Сьогодні США захищають населення від 17 інфекційних захворювань, Швейцарія – від 13, Україна – від десяти.
Головний імунолог Департаменту Христина Ліщук-Якимович додала інформацію про важливість функцій імунної системи організму та її головні чинники.
Про кількість вакцинованих дітей в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі, а також про безпеку вакцин розповів Ярема Возниця, завідувач педіатричного відділення Центру. Вакцинація – ефективний засіб, який впливає на якість та тривалість життя. Людство є вакцинозалежним.
«З метою забезпечення епідемічного благополуччя населення міста, попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, підвищення рівня відповідальності та обізнаності батьків у питаннях вакцинації дітей у дитячих поліклінічних відділеннях, жіночих консультаціях, дитячих та пологових стаціонарах м. Львова у 2011 році створено «Школи імунізації», - говорить головний педіатр УОЗ м. Львова Богдан Остальський.
Завдяки ефективній роботі «Шкіл імунізації» у закладах охорони здоров’я упродовж 2011-13 рр. рівень вакцинації дитячого населення суттєво покращився. У 2013 році план вакцинації дітей проти дифтерії виконано на 79,0%, кашлюка – на 79,0%, поліомієліту – на 80,7%, кору, епідемічного паротиту та краснухи – на 84,8%, гемофільної інфекції – на 80,2%
ПРОСТІ РЕЧІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ!
Фото – www.guoz.lviv.ua
Прес-служба Департаменту охорони здоров'я ЛОДА
|