ПРО ЩО НЕ ЗАЗНАЧЕНО У ЖЕНЕВСЬКИХ КОНВЕНЦІЯХ
Чотириденний саміт, присвячений сексуальному
насильству в ході військових конфліктів, відкрився
в Лондоні. Організаторами цього безпрецедентного
за масштабами форуму виступили голова
британського МЗС Вільям Хейг та актриса
Анджеліна Джолі, котра є послом доброї волі ООН.
На знімку: Анджеліна Джолі вже давно проводить
кампанію проти сексуального насильства
у ході конфліктів
Конференція стала завершенням кампанії, яка тривала два роки, метою якої було привернути увагу до цієї проблеми світової громадськості.
Хейг закликав представників 140 країн, що беруть участь у форумі, ввести заходи проти сексуального насильства вже на етапі армійської підготовки. Він назвав згвалтування одним з "найжахливіших масових злочинів" сучасності.
Лондонський саміт - найбільша в світі конференція на тему сексуального насильства у зонах конфлікту.
У роботі форуму беруть участь представники міністерств закордонних справ, військових відомств, правоохоронних органів і неурядових організацій з усього світу.
Як повідомляє кореспондент Бі-бі-сі Пол Адамс, організатори саміту сподіваються, що світова спільнота усвідомлює, що сексуальне насильство не повинно ставати неминучим супутником збройних конфліктів.
"Арсенал жорстокості"
На знімку: За останні роки Вільям Хейг і Анджеліна Джолі кілька разів
зустрічалися із жертвами насильства
З тих пір як Вільям Хейг і Анджеліна Джолі започаткували свою кампанію два роки тому, представники 141 країни підписали декларацію про зобов'язання покінчити із сексуальним насильством в ході конфліктів.
Однак, за словами Пола Адамса, головна мета зараз - зробити конкретні кроки для вирішення цієї проблеми. Серед них - поліпшення системи документації сексуального насильства і надання більш ефективної допомоги постраждалим від нього.
Як повідомив Бі-бі-сі Вільям Хейг, в роботі саміту беруть участь представники Боснії, Демократичної республіки Конго та Сомалі - країн, що зіткнулися із сексуальним насильством у "величезних масштабах".
Раніше глава Форін-офісу заявляв, що прийшов час назавжди прибрати сексуальне насильство із "світового арсеналу жорстокості".
За його словами, ця тема часто ігнорується в кінці війн. Наприклад, в ході конфлікту у Боснії в 1990-х роках близько 50 тисяч жінок зазнали насильства, однак практично ніхто з них не зміг домогтися справедливої відплати.
"На цьому тижні ми постараємося розробити міжнародний протокол, який встановлює стандарти для документування та розслідування цих злочинів, щоб люди знали, що в багатьох випадках справедливість восторжествує, і що такі злочини не можуть вчинятися безкарно", - говорить Хейг.
Фото – www.bbc.co.uk
Джерело:
http://www.bbc.co.uk/russian/international/2014/06/140610_sexual_violence_war_summit.shtml
|