ЗДОЛАТИ ВИПРОБУВАННЯ
У ці дні Італійський Червоний Хрест відзначає
своє 150-річчя. Та незважаючи на ювілей,
доводиться долати у повсякденних турботах
чимало труднощів. Найкраще це робити гуртом,
разом з партнерами з інших національних
Товариств Червоного Хреста.
Проблемам, викликаних кризою в економіці деяких держав в ЄС, і була присвячена Європейська регіональна конференція Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, яка проходила 3-6 червня у Флоренції. Віце-президентом ФТ ЧХ і ЧП є Франческо Рокка, президент Італійського Червоного Хреста.
Радіо «Ватикан» подало з конференції репортаж, уривок з якого публікуємо нижче:
«На сьогоднішній день 53 європейських і центральноазіатських національних Товариства Червоного Хреста стикаються зі зростаючими проблемами економічної кризи. Продовольчу допомогу від червонохрестівців отримують 3,5 млн. європейців.
На знімку: (зліва на право) Іван Усіченко, президент ТЧХУ та Франческо Рокка,
під час його візиту у Київ 18-20 лютого 2013 р.
Президент Червоного Хреста в Італії Франческо Рокка розповів:
«Як завжди, Італійський Червоний Хрест активно відгукується на проблеми у своїй країні. З моменту заснування і донині ми пережили разом з нашими співгромадянами і війни, і землетруси, - на жаль, також і два недавніх руйнівних землетруси в Емілії і в Аквілі. Проте, наше повсякденне життя наповнене турботою про багатьох соціально незахищених людей, про тих, хто живе в реабілітаційних центрах, про знедолених: це один з аспектів нашої насиченої роботи. У цей час економічна криза жорстоко вражає наш народ, і Червоний Хрест всіляко намагається прийти людям на допомогу, бути поруч з тими, хто опинився в непростих умовах».
Говорячи про гуманітарні пріоритети Червоного Хреста щодо Європейського континенту, Франческо Рокка зазначив, що вони спрямовані на подолання наслідків кризи.
«В Італії, - сказав він, - ця драма особливо відчувається. Але криза також торкнувся й інших європейських країн: Іспанії, Греції, країн Східної Європи. Вона зачіпає мільйони людей, і вони будуть відчувати її наслідки протягом багатьох років. Тому, наше завдання - це бути готовими не тільки до надання матеріальної допомоги, а й до створення нових можливостей, навчання кваліфікованого персоналу».
Робота Червоного Хреста на європейському рівні надзвичайно різноманітна і намагається дати конкретні відповіді на реальні потреби людини. Іншим аспектом, безумовно, є міграція, тому що в нашій країні ми багато чуємо про цей феномен, але також і для інших країн Європи міграція стає дуже серйозною проблемою, зазначив президент Італійського Червоного Хреста.
«У цьому відношенні наше завдання полягає в розробці способів для більш сприятливої інтеграції та прийому людей, які рятуються від збройних конфліктів і внутрішніх ситуацій, що стають все більш катастрофічними», - підкреслив керівник Товариства».
Докладніше цей репортаж радіо «Ватикан» див. - http://katolik.ru/mir/119348-italyanskomu-krasnomu-krestu-150-let.html
До цього додамо, що на цій конференції відбулася зустріч української і російської делегацій, які очолювали Іван Усіченка і Раїса Лукутцової, президенти національних Товариств Червоного Хреста України і Росії. Тут вони обговорювати можливості співпраці між своїми національними Товариствами в умовах збройного конфлікту на сході України. Обидві сторони дійшли згоди, що попри конфлікт, потрібно зробити все від них залежне, щоб добитися дотримання його учасниками принципів міжнародного гуманітарного права і забезпечити збір і поставки гуманітарної допомоги у постраждалі регіони для цивільного населення.
Результати перемовин викладено у їх спільній Заяві, яку ми подавали у Новинах за адресою - http://lviv-redcross.at.ua/blog/2014-06-02-3426
Фото – з вільних джерел в Інтернеті
Огляд за матеріалами з Інтернету підготував О. Апостолюк,
волонтер Товариства Червоного Хреста України
|